ויטמין D: החבר הטוב ביותר של הסידן

9/07/2012

מחקרים רבים בחנו את השפעות הסידן על הגוף. כיום ניתן לומר בביטחון מלא שסידן הוא מרכיב חיוני, לא רק בעמידות העצמות שלנו אל גם בתפקודים חיוניים אחרים, כמו לב או שרירים. הוא אפילו מונע סרטן. מחקר מהתקופה האחרונה מתייחס לשילוב התכונות של ויטמין D וסידן בשמירה על מערכות הגוףמומלץ ליטול תוספי סידן עם ויטמין D בגיל מבוגר

סידן הוא מרכיב חשוב בגוף, הוא קריטי לפעילות הלב והשרירים, מסייע במניעת סרטן ושומר על עצמות ושלד חזק. גם ויטמין D הוא גורם חשוב בתפקוד הגוף, הוא בעל תפקיד מרכזי בייצור הסידן, בשמירה על עצמות גופנו ובמניעת אוסטיאופורוזיס (הידלדלות רקמת העצם).

ככל שעוברות השנים והגוף מזדקן, יש ירידה ביכולתו לייצר ויטמין D ויכולתו לספוג סידן בצורה יעילה. גם החשיפה שלנו לשמש פוחתת משמעותית לעת זיקנה, דבר הגורם להאטת קצב ייצור ויטמין D בגוף. מחקרים מראים שכדי לסייע לגוף לשמור על עצמו בגיל מבוגר, מומלץ ליטול תוספי סידן שכוללים ויטמין D, כמו קלציצ' D3 מבית כצט.

הממצאים מראים שיפור משמעותי בבריאות

 

כאמור, לוויטמין D ולשמירה על רמה מספקת שלו בגוף, תפקיד חשוב לא רק בשמירה על עצמות חזקות. מחקרים קשרו רמות נמוכות של ויטמין D בגוף עם מספר סוגים של סרטן ובעיות לב ותופעות חיסוניות אחרות. במחקר שהתקיים לאחרונה בחו"ל בקרב 70,827 קשישים, נמצאו תוצאות מעניינות המאששות את ההנחה שוויטמין D בשילוב עם תוספי סידן משפיעים משמעותית על הבריאות ולטובה. תוצאות המחקר סתרו במידה מסוימת מחקרים שפורסמו עד היום.

המחקר בדק ומצא כי השימוש ויטמין D בשילוב עם סידן בקרב קשישים הפחית את התמותה הצפויה ב-7%. הנתונים אינם מצביעים על השפעה דומה בעת נטילת ויטמין D בלבד. במילים פשוטות, על פי מחקר זה, ויטמין D וסידן הורידו את שיעור התמותה ואילו ויטמין D לבדו אינו עושה זאת.

לכאורה, מכאן ניתן להסיק כי גם נטילת סידן בלבד (ללא ויטמין D) תפחית את התמותה, אך על פי המחקר שימוש בסידן בלבד יצר במקרים מסוימים בעיות לב. כיצד יתכן שוויטמין D וסידן יחדיו מפחיתים את הסיכוי לתמותה בעוד שהמחקר הסיק לכאורה כי לוויטמין D אין השפעה כלל?

אחד ההסברים הוא שוויטמין D, גם אם פחות יעיל בפני עצמו, מחזק את תוספי הסידן ויחדיו הם מונעים או מקטינים סיכונים למחלות ותמותה. לדוגמה, הם מפחיתים את הסיכון לחלות בסרטן בייחוד סרטן השד. לתוספי סידן השפעה מסוימת גם במניעת אוסטיאופורוזיס ושברים.
במילים פשוטות, המחקר גורס כי טיפול בשילוב של ויטמין D ביחד עם סידן מפחית תמותה בקרב אוכלוסיה קשישה באופן מובהק, בעוד שטיפול בסידן או בוויטמין D בלבד לא נמצא כמשפיע באופן מובהק על הסיכון הזה.

קלציצ'ו מבית כצט: תוסף סידן עם ויטמין D


קלציצ'ו הן טבליות לבליעה או לעיסה בטעם לימון או תפוז המספקות לגוף מנה משמעותית מתוך המנה היומית המומלצת של סידן וויטמין D. לקלציצ'ו D3 פורטה מספר יתרונות חשובים:

  • כמות הוויטמין D שבו מותאמת לצרכי ויכולת הגוף לספוג 
  •  זהו התכשיר היחיד המכיל את השילוב האופטימאלי לספיגת סידן בעצמות
  • נוח לנטילה
  • פחות תופעות לוואי בהשוואה לתכשירים אחרים
הדפסשלח לחבר
כתבות בנושא
גייסטליך
פמינה יאנג
לאם
פמינה
טיפטיפות
מוקוליט