אפירמה, בדיקה גנטית לאיבחון קשריות בבלוטת התריס

 

אפירמה בדיקה גנטית לסרטן בבלוטת התריס

 

 

 

 

אנליזה גנומית חדשנית ומוכחת קלינית לשיפור יכולת האבחנה הציטולוגית של קשריות בבלוטת התריס.

  • מסייעת לרופא באבחון ובהתאמה של הטיפול לכל מטופל.
  • תורמת לירידה בשיעור הניתוחים בבלוטת התריס.

 

מהי בדיקת Afirma?


אף שהרפואה מתפתחת בקצב מהיר, עדיין קשה לפעמים לקבוע אם קשרית בבלוטת התריס נגועה בסרטן או לא. בדיקת אפירמה היא אנליזה גנומית המסייעת בסיווג מחדש של קשריות שיש קושי באבחנתן. הבדיקה פותחה על ידי מומחים בתחום מדע הגנום ובודקת ביטוי של למעלה מ- 100 גנים, המסייעים לקבוע בין קשרית שפירה או חשודה כממאירה.


בעזרת בדיקת אפירמה אפשר לדעת יותר על הקשרית גם במצבים שבהם האבחנה הציטופתולוגית אינה חד-משמעית. בכך הבדיקה יכולה לשנות באופן דרמטי את הדרך שבה הקשרית שהתגלתה בבלוטת התריס שלך תאובחן ותטופל, ולסייע לך להימנע מניתוח מיותר.

 

 

מה מגלה הבדיקה בבלוטת התריס?

 


בכ-50% מהמקרים שבהם האבחנה הציטופתולוגית אינה חד-משמעית הבדיקה תצביע על קשרית שפירה. במקרים אלה הרופא יוכל להמליץ ברמה גבוהה של ביטחון להימנע מניתוח של בלוטת התריס ולבצע מעקב בלבד.

 

 

יתרונות הבדיקה

 

  • מוכחת מדעית : ביצועי הבדיקה והיכולת שלה לאבחן בין ממצא שפיר לממאיר בצורה מדויקת הודגמו במחקרים רחבי היקף שנוהלו על ידי מומחים מובילים בתחום האנדוקרינולוגיה ופורסמו בעיתונות מקצועית מובילה. 
  • מסייעת לרופא באבחון ובהתאמת הטיפול ותורמת לירידה בשיעור הניתוחים: במהלך 4 השנים שבהן בדיקת אפירמה זמינה, יותר מ-15,000 קשריות שאבחנתן הציטולוגית לא הייתה ברורה אובחנו מחדש כשפירות באמצעות הבדיקה. בכך עזרה הבדיקה לאותם מטופלים להימנע מניתוח מיותר.

 

למי מתאימה הבדיקה?

 


הבדיקה מיועדת למי שגילו מעל 21 שנים, עם ממצא של קשריות בבלוטת התריס, שגודלן למעלה מס"מ אחד, אשר קיבלו אבחון ציטולוגי לאותן קשריות שאינו מוגדר כשפיר או ממאיר. במקרים אלה הבדיקה תסייע בסיווג מחדש של הקשרית לשפיר או חשוד כממאיר.

 

איך מתבצעת בדיקת Afirma?

  • כדי לבצע את בדיקת אפירמה, הרופא יאסוף דגימת תאים מהקשרית שבבלוטת התריס באמצעות ביופסיית מחט דקה. מדובר בדקירה של הקשרית באמצעות מחט דקה ובהנחיית אולטרסאונד.
  • דגימה זו תשלח למעבדות חברת Veracyte באמצעות פרונטו דיאגנוסטיקה. שם יבוצע תהליך דיאגנוסטי גנטי חדשני. הבדיקה תבוצע רק במקרים שבהם בדיקת הציטולוגיה הראשונית לא הובילה לאבחנה חד-משמעית.
  • יש אפשרות לאסוף בדיקת תאים לביצוע בדיקת אפירמה כבר בביופסיה הראשונה. במקרה כזה הרופא ישלח את הדגימה לבדיקת אפירמה רק במידה ותוצאת הציטולוגיה אינה חד-משמעית. בדרך זו כל איסוף הדגימות ייעשה בדיקור אחד בלבד.
  • הבדיקה תציין לרופא ברמת ודאות הגבוהה מ- 94% אם הדגימה שפירה או שהיא חשודה כממאירה. חשוב לציין שאם הבדיקה מצביעה על חשד לממאירות הדגימה, עדיין ייתכן מצב שהיא אינה ממאירה.

 

תוצאות הבדיקה וההמלצות הינן כלי דיאגנוסטי בלבד, המיועד לסייע לרופא, ואינן מחליפות את דעתו המקצועית או החלטתו של הרופא המטפל.

 

אתר אפירמה http://afirma.ctsgenetics.co.il/

 

לפרטים ניתן להתקשר לכצט בטלפון: 1-700-504-505

או לפרונטו דיאגנוסטיקה בטלפון: 03-3741848

 

 


 

הדפסשלח לחבר
פמינה יאנג
טפטפים
נורלבו
לאם
מוקוליט
גייסטליך