המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  פמינה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  פריפול טבליות לטיפול ומניעת אנמיה בהריון (הגדל)

  אוכלת בשביל שניים?יש לנו פיתרון ייחודי בשבילך

  19/09/2018
  מזל טוב! את בהריון וכעת את ישנה בשביל שניים, אוכלת בשביל שניים ושומרת על הבריאות שלך בשביל שניים. כדאי שתדעי שלא כל דבר צריך לעשות פעמים, כי כיום ניתן לטיול חומצה פולית וברזל בטבליה אחת. למה זה טוב? כל הפרטים בכתבה המלאה
  פריפול טבליות לטיפול ומניעת אנמיה בהריון (הגדל)

  בתקופת ההריון, גוף האישה עובד שעות נוספות. כעת, כשהוא מזין עובר מתפתח בנוסף להגנה על האם, הוא זקוק לאבני בניין חזקות כדי להצליח במשימה. אבני בניין אלו הינם ברזל וחומצה פולית, ובתקופת ההריון יש להם חשיבות רבה להגנה על בריאותה וחוזקה של האם ולשמירה על התפתחות תקינה של העובר שברחמה.
  ברזל וחומצה פולית קיימים במזונות שונים, אך בשל המאמץ המוגבר של הגוף בתקופת ההריון וההתדלדלות המהירה של מאגרי הברזל והחומצה הפולית בגוף, רוב הנשים ההרות זקוקות להשלמה תזונתית שניתנת בעזרת תוסף תזונה מיוחד לנשים בהריון.

  מה קורה למערכת הדם בזמן ההריון?

  הדם שלנו מורכב מנוזל צהבהב שנקרא פלזמה, שמסייע להעברת כדוריות הדם האדומות והלבנות בגוף. במהלך ההריון נפח הדם עולה, בעיקר בגלל עלייה בנפח הפלזמה. התוצאה: מספר כדוריות הדם האדומות שבפלזמה יורד ולכן מתרחשת ירידה גם ברמת ההומוגלובין, שהוא חלבון שנמצא בכדוריות הדם האדומות ואחראי על העברת החמצן לכל תאי הגוף. למעשה, ההריון יוצר מצב טבעי של אנמיה, לכן כמות הברזל המומלצת לאישה בהריון היא 30 מ"ג ליום, פי שניים מהכמות הדרושה לאישה שאינה הרה.

  מדוע חשוב ליטול תוסף ברזל במהלך ההריון?

  נטילת ברזל במהלך ההריון מסייעת לבניית כדוריות דם אדומות ובכך שומרת על רמת המוגלובין תקינה. מעבר לאספקת החמצן התקינה לכל מערכות הגוף, כדוריות הדם האדומות הן חיוניות להתפתחות השילייה ולהזנת העובר. מכיוון שהגוף נותן עדיפות לעובר בעת ההריון, נוצר מצב שבעוד התינוק מקבל את מלוא צרכיו שהולכים וגדלים עם התפתחות ההריון, רמות הברזל של האם מתדלדלות במהירות. לכן, תוך זמן קצר יכולה להתפתח אנמיה כתוצאה מחוסר ברזל שתגרום לאם ההרה לעייפות, חולשה, חיוורון, ירידה בתיאבון וכדומה.

  מחקרים מראים כי לנשים שנטלו תוספי ברזל במהלך ההריון לא התפתחה אנמיה כתוצאה מירידה בכדוריות הדם האדומות, וכן הן סבלו פחות מלידות מוקדמות, לידות במשקל נמוך או פגיעות במערכת החיסונית.

  מחסור קיצוני בברזל עשוי גם להשפיע על העובר, שכן הברזל אחראי גם על התפתחות ההמוגלובין העוברי, שמספק חמצן לתאיו של התינוק המתפתחים במהירות. בנוסף, הברזל הוא מרכיב מהותי בהתפתחות מערכת העצבים המרכזית בעובר – המוח.

  לקראת הלידה, מאגרי הברזל בגופו של העובר צריכים להיות מספיק גבוהים כדי לספק את התינוק בארבעת חודשי חייו הראשונים. לפי המלצת משרד הבריאות, מגיל ארבעה חודשים ועד שנה יש לתת תינוק תוסף ברזל כדי למנוע אנמיה. 

  מדוע חשוב לנטול חומצה פולית?

  חומצה פולית היא ויטמין מסיס במים מקבוצת B, המכונה גם פולאט או ויטמין B9. החומצה הפולית משמשת לבניית תאי הגוף ובמיוחד לבניית תאי הדם האדומים שנושאים את החמצן אל תאי הגוף, לכן היא חיונית ליצירת תאים חדשים ולשימורם. החומצה הפולית חשובה במיוחד בתקופת ההריון מכיוון שבשלב זה מתרחשת אצל העובר חלוקת תאים מהירה. מחסור בחומצה הפולית פוגע ביצירת DNA ובחלוקה התקינה של התאים ועשוי לגרום למומים בעמוד השדרה ובמערכת העצבים של העובר. לכן, רופאי הנשים ממליצים על נטילת חומצה פולית שלושה חודשים לפני הכניסה להריון ובמהלכו.

  יותר פשוט לזכור לקחת שני תוספים בטבליה אחת

  אין ספק, הריון הוא תקופה לחוצה עבור האם, שמתמודדת עם שלל בדיקות, שינויים פיזיולוגיים והכנות לקראת התינוק שבדרך.

  לקריאה נוספת:

  חומצה פולית

  כל אישה שמתכננת להביא ילדים שומעת מהרופא שלה על חשיבותה של החומצה הפולית לבריאות העובר ולמניעת מומים, אך למעשה החומצה הפולית חשובה לכל אדם בכל גיל. אם אינכם אוכלים לפחות כוס מלאה של ירקות ירוקים ביום, הכתבה הזאת היא בשבילכם
  איך לבחור תוספי ברזל למשפחה?

  תוספי ברזל יעילים

  תינוקות, ילדים, בני נוער ומבוגרים, כולם זקוקים לרמות ברזל תקינות לצורך שמירה על בריאות שלמה. למדו כאן כיצד בא לידי ביטוי מחסור בברזל אצל תינוקות ומבוגרים, ואיך לבחור תוספי ברזל יעילים שיגנו על כל אחד מבני המשפחה
  ברזל – יסוד חזק

  לתזונה נכונה ובריאה

  לברזל יש מגוון תפקידים חיוניים בגוף האדם. מחסור בברזל עלול לגרום להתפתחות אנמיה ולכן חשוב שתכירו את כל הדרכים להעשיר את גופכם בברזל ואת כל הטיפים לספיגה נכונה של הברזל בגופכם

  פוליק 400 תוסף תזונה לחוסר בחומצה פולית

  אם את מתכננת היריון, או שהינך בהיריון חשוב שתדעי – למעלה מ-40% מהנשים בהיריון סובלות מאנמיה. נטילת חומצה פולית חיונית למניעת התופעה ולהתפתחות תקינה של העובר. אז מתי לוקחים את התוסף? ואיך מהוא מגן על מערכות הגוף של העובר? תתחילי לרשום...
  דרכים למנוע ולטפל באנמיה

  דרכים למנוע ולטפל באנמיה

  כשליש מאוכלוסיית העולם סובלת ממחסור בברזל שגורם לאנמיה. תזונה נכונה בצירוף תוספי ברזל יכולים להשלים את המחסור ואף למנוע אנמיה, בתנאי שהם נצרכים בצורה יעילה ונכונה. אז האם כדאי לאכול הרבה בשר ואיזה תוסף מזון יטפל בתופעה? כל המידע לפניכם.
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד