המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
כאב שיניים (הגדל)

איך אפשר להקל על כאבי שיניים?עד שהכאב יעבור

25/03/2019
רבים מאיתנו יצטרכו בשלב זה או אחר בחיינו לעבור עקירות מסובכות, השתלות שיניים או ניתוחי חניכיים, שישפרו את איכות החיים בטווח הארוך, אבל יותירו אותנו מתפתלים מכאבים בטווח הקצר. קספו, תרופה אנטי-דלקתית מבית כצט, יכולה לסייע בהתמודדות עם המצב
כאב שיניים (הגדל)

רבים מאיתנו יצטרכו בשלב זה או אחר בחיינו לעבור עקירות מסובכות, השתלות שיניים או ניתוחי חניכיים, שישפרו את איכות החיים בטווח הארוך, אבל יותירו אותנו מתפתלים מכאבים בטווח הקצר. קספו, תרופה אנטי-דלקתית מבית כצט, יכולה לסייע בהתמודדות עם המצב

פרוצדורות כירורגיות בחלל הפה הן תענוג מפוקפק. בין אם נאצלתם לעבור עקירה כירורגית, השתלת שיניים או ניתוח חניכיים, קרוב לוודאי שבתום הטיפול מצאתם את עצמכם מתייסרים מכאבים עזים, שיכולים להימשך אפילו כמה שעות. לתחושת הכאב שחשתם אחראים חומרים כימיים הנקראים פרוסטאגלאנדינים, שאותם מייצרים באזור הפציעה רצפטורים המכונים COX1 ו-COX2.

מה עושים נגד הכאב?

בעבר היה נהוג לתת למטופלים מורפין כדי להתמודד עם תחושות הכאב החזקות, אך ההחלמה במקרים אלה הייתה איטית, המינון האופטימאלי היה משתנה ממטופל למטופל, ותופעות הלוואי היו קשות וכללו בעיות במערכת הנשימה, בחילות, בלבול ועוד. חשוב לזכור כמובן שמלבד משכך כאבים חזק המורפין הוא גם סם הפועל על מערכת העצבים המרכזית ועלול לגרום להתמכרות.

אחד התחליפים לשימוש במורפין, בעיקר בניתוחים יומיים קצרים הינם  חומרים המסייעים בשיכוך הכאבים באמצעות חסימת הרצפטורים COX1  ו-COX2, ולמעשה מונע את היווצרות הכאב. תופעות הלוואי של החומר הן מעטות וכוללות ברוב המקרים רק גירויים כאלה ואחרים במערכת העיכול.

חברת כצט משווקת בישראל תרופה אנטי-דלקתית לשיכוך כאבים חזקים שהחומר הפעיל בה הוא לורנוקסיקאם. ניתן לרכוש את התרופה במרשם רופא בלבד בבתי המרקחת של קופות החולים ורשתות הפארם.  

לכתבות נוספות על הקלה בכאבים

למוצרים הדנטליים ביו אוס וביו גייד

כתבות נוספות בנושא

שמירה על שיניים בריאות ולבנות

אם גם אתם סובלים מכתמים על השיניים כתוצאה מעישון או משתיית קפה ורוצים להעלים אותם בלי ללכת לרופא השיניים ולרוקן את הארנק, כדאי שתדעו קודם כמה דברים חשובים על שיטות ביתיות להלבנת שיניים

משחת שיניים

הכול על בחירת משחת שיניים ופלואוריד

עשרות הפרסומות המציפות אותנו בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונות מספרות ומבטיחות שמשחת השיניים תעשה ניסים ונפלאות. אבל מה הם באמת ההבדלים בין משחות השיניים ואיזו משחה כדאי לקנות? המדריך המלא למשחות שיניים.
משחות שיניים לילדים

גם בפסח

בתוך קדחת הניקיונות שתוקפת אותנו לקראת החג, חשוב להקפיד גם על הניקיון שלנו. מעכשיו נוכל להוסיף לרשימת הקניות הארוכה גם משחת שיניים שאין בה חשש לחמץ
תחום ההשתלות הדנטליות התפתח מאוד בזכות שתלי עצם איכותיים

על שתלים דנטליים

בעשור האחרון התפתח מאוד תחום ההשתלות הדנטאליות ,זאת בזכות שתלי העצם האיכותיים אשר פותחו על ידי החברות השונות. השתל הדנטאלי הינו תקן המוחדר לתוך עצם הלסת ומתפקד כשן לכל דבר . המפתח להצלחתו הוא בסיס העצם אליו הוא מתחבר.
לכל הכתבות
איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
עבור לתוכן העמוד