המוגלובין נמוך ואנמיה

אנמיה היא שם כולל למספר מחלות שהמשותף לכולן הוא תכולה נמוכה של המוגלובין בדם או בעצם מחסור בדם. לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי כ-15% מכלל האוכלוסייה בעולם סובלים מחוסר ברזל. אומנם התופעה שכיחה בעיקר בקרב תינוקות, נשים הרות וקשישים אך היא לא נעצרת שם. מחקרים מראים כי גם נערים ונערות רבים סובלים מאנמיה בטרם גיוסם לצה"ל. אבל הבשורה הטובה היא שבמרבית המקרים אפשר לטפל באנמיה באמצעות טיפול תרופתי או תזונתי יעיל ופשוט.

   

מהי אנמיה ומה הקשר לרמת ההמוגלובין?

מה עושים עם המוגלובין נמוך? המוגלובין (Hemoglobin, סימון מקובל: Hb, Hgb) הוא חלבון בתאי הדם האדומים, שנושא חמצן אל תאי הגוף השונים, אחד המרכיבים העיקריים בחלבון הוא ברזל. כאשר מדברים על המוגלובין נמוך בדם, הכוונה היא, שריכוז חלבוני ההמוגלובין בתאי הדם האדומים הוא מתחת לממוצע המקובל  לפי גיל, מין ומצב (הריון, למשל). סיבה עיקרית לריכוז נמוך של המוגלובין בדם היא מחסור בברזל בגוף. ספירת המוגלובין נמוכה נקראת גם אנמיה.


מתי רמת ההמוגולובין נחשבת נמוכה?

 

באופן מאוד כללי, ספירת המוגלובין נמוכה מוגדרת לרוב כפחות מ 13.5 גרם של המוגלובין לדציליטר (135 גרם לליטר) של דם לגברים, ופחות מ 12 גרם לדציליטר (120 גרם לליטר) לנשים. בכל מקרה, חשוב ביותר להבהיר, לא לקבל החלטות על דעת עצמך, אלא תמיד להיוועץ ברופא שלאחר ביצוע בדיקת דם ידע לתת לך את ההמלצות המתאימות לטיפול.

 

גורמים לאנמיה ואוכלוסיות בסיכון

  

אינדקס מוצרים
טיפול לסובלים מהמוגלובין נמוך

פרינג'קט (Ferric carboxymaltose)

תרופת מרשם
קלציצ'ו 3D פורטה

קלציצ'ו 3D

תוספת סידן וויטמין D
פריפל 3 סירופ לטיפול ומניעת אנמיה

פריפל 3 סירופ (Iron)

למניעה וטיפול באנמיה בילדים ומבוגרים
פריפול טבליות לטיפול ומניעת אנמיה

פריפול טבליות (Iron Hydroxide Polymaltose)

למניעה ולטיפול באנמיה הנגרמת מחוסר ברזל
טפטפים
טיפטיפות
אקילו ספורט
פמינה יאנג
נורלבו
גייסטליך