המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  ויטמין D
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  ויטמין D לתינוקות

  ויטמין Dלתינוקות עד גיל שנה

  16/08/2018
  בביקורכם הראשון בטיפת החלב תאמר לכם האחות כי עליכם לתת לתינוק ויטמין D מדי יום עד להגיעו לגיל שנה. מה המינון הרצוי ולמה זה כל כך חשוב?
  ויטמין D לתינוקות

  ויטמין D הוא בעל חשיבות עליונה להתפתחות התינוק. מדובר בויטמין השומר על רמות תקינות של סידן וזרחן בדם. ויטמין D חיוני גם לאיזון מינרלים.

  תוספי תזונה: הכי בטוחים לתינוק שלך

  קיימים שלושה מקורות לוויטמין D, חשוב שתדעי אילו מהם מתאימים לתינוק שלך:


  חשיפה לשמש: לפי הנחיות איגוד רופאי הילדים בארצות הברית לא מומלץ שתחשפי את תינוקך ישירות לשמש לפני גיל 6 חודשים. גם משרד הבריאות הישראלי ממליץ כי להגן על העור בפני השמש, הגנה על העור באמצעות מקדמי הגנה או לבוש תמנע את ספיגת הויטמין ולכן אינה יעילה. 

  מזונות: מזונות כמו דגים שמנים, חלמון ביצה ומזונות מועשרים בוויטמין D. חלב אם מכיל ויטמין D וכך גם מרבית תחליפי חלב האם, שניהם מכילים את הוויטמין בכמויות נמוכות מאוד אשר לא יספקו לתינוקך את התועלות החשובות של הוויטמין ולא יגנו עליו מפני מחלת הרככת

  תוספי תזונה: בעוד שחלק מתוספי התזונה אינם מותאמים לתינוקות או מכילים ויטמין D2 שאינו מומלץ על ידי משרד הבריאות, טיפטיפות ויטמין D מבית כצט מכילות ויטמין D3 בלבד, בהתאם להנחיות המעודכנות של משרד הבריאות הישראלי. לא רק שהן מותאמות לתינוקך מבחינה בריאותית, הן גם מגיעות בטעם שהתינוק שלך יאהב ובטפטפת נוחה לשימוש, כך שתוכלי לתת לו מינון מדויק של הוויטמין כל יום מחדש.


  תנו לילד שלכם התחלה טובה עם ויטמין D.

  כתבות נוספות בנושא ויטמין D

  מי צריך תוסף ויטמין D?

  תבדקו, אולי זה אתם

  תינוקות, נשים הרות, קשישים, אנשים מעל גיל 40, מי שמתגונן מפני קרינת השמש ובעצם – כמעט כולם.
  ויטמין D מסייע לשמירה על בריאות פיזית ונפשית טובה, וחשוב לקחת אותו במיוחד בתקופות שבהן אינכם נחשפים מספיק למקורותיו. על תקופות אלו בכתבה הבאה
  טיפטיפות ויטמין D

  ויטמין D מסייע לספיגת הסידן ולבניית העצם. כשקיים מחסור בוויטמין D עלולה להופיע מחלת הרככת שעלולה לגרום לעיוות בעצמות, לעקמת בעמוד השדרה ולבעיות נוספות. לוויטמין D תפקיד חשוב נוסף בפעילותם התקינה של מערכות נוספות בגוף כגון, המוח והלב. מחקרים רפואיים הוכיחו כי תוספת של ויטמין D מסייעת במניעת מחלת הסכרת.
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד