ויטמין D: לתינוקות עד גיל שנה

16/08/2009

בביקורכם הראשון בטיפת החלב תאמר לכם האחות כי עליכם לתת לתינוק ויטמין D מדי יום עד להגיעו לגיל שנה. מה המינון הרצוי ולמה זה כל כך חשוב? על כך בכתבה שלפניכם

ויטמין D הוא בעל חשיבות עליונה להתפתחות התינוק. מדובר בויטמין השומר על רמות תקינות של סידן וזרחן בדם. ויטמין D חיוני גם לאיזון מינרלים.


 

תוספי תזונה: הכי בטוחים לתינוק שלך

קיימים שלושה מקורות לוויטמין D, חשוב שתדעי אילו מהם מתאימים לתינוק שלך:ויטמין D לתינוקות
חשיפה לשמש: לפי הנחיות איגוד רופאי הילדים בארצות הברית לא מומלץ שתחשפי את תינוקך ישירות לשמש לפני גיל 6 חודשים. גם משרד הבריאות הישראלי ממליץ כי להגן על העור בפני השמש, הגנה על העור באמצעות מקדמי הגנה או לבוש תמנע את ספיגת הויטמין ולכן אינה יעילה. 

מזונות: מזונות כמו דגים שמנים, חלמון ביצה ומזונות מועשרים בוויטמין D. חלב אם מכיל ויטמין D וכך גם מרבית תחליפי חלב האם, שניהם מכילים את הוויטמין בכמויות נמוכות מאוד אשר לא יספקו לתינוקך את התועלות החשובות של הוויטמין ולא יגנו עליו מפני מחלת הרככת

תוספי תזונה: בעוד שחלק מתוספי התזונה אינם מותאמים לתינוקות או מכילים ויטמין D2 שאינו מומלץ על ידי משרד הבריאות, טיפטיפות ויטמין D מבית כצט מכילות ויטמין D3 בלבד, בהתאם להנחיות המעודכנות של משרד הבריאות הישראלי. לא רק שהן מותאמות לתינוקך מבחינה בריאותית, הן גם מגיעות בטעם שהתינוק שלך יאהב ובטפטפת נוחה לשימוש, כך שתוכלי לתת לו מינון מדויק של הוויטמין כל יום מחדש.


תנו לילד שלכם התחלה טובה עם ויטמין D.

הדפסשלח לחבר
מוקוליט
גייסטליך
אקילו ספורט
נורלבו
טפטפים
פמינה