טיפולי פוריות ומידע אודות פוריות האישה

שיאו של גיל הפוריות הנשי הוא בשנות ה-20, אך קיים סיכוי סביר להיכנס להריון כל עוד המחזור החודשי סדיר. כאן תמצאו מידע מלא על תהליך הפוריות של האישה ואילו גורמים משפיעים עליו.

גיל הפוריות הנשי מתחיל עם קבלת המחזור החודשי בגיל הנעורים ועד להפסקתו בגיל הבלות. מכיוון שאישה נולדת עם כמות ביציות מוגבלת, שאינה מתחדשת עם השנים, עם הגיל הביציות מתמעטות ואף הופכות לפחות איכותיות. לכן, ככל שעולים בגיל כך רמת הפוריות של אישה הולכת ויורדת, עד להפסקתה באופן מוחלט.

 

מידע נוסף בנושא טיפולי פוריות

 

אוטרוגסטן

אוטרוגסטן (Progesterone)

תרופת מרשם
לפרוגסטרון השפעה על כל שלבי ההיריון

מהו פרוגסטרון ומה תפקידו לאורך ההריון

הפרוגסטרון הוא הורמון מין נשי המיוצר בגוף האישה בעיקר לאחר הביוץ ובמהלך ההריון, ובכמויות קטנות גם בבלוטת יותרת הכליה, האדרנל. אף שהוא מוגדר כהורמון נשי לכל דבר, ניתן למצוא אותו גם בגברים בכמויות קטנות.
30/11/2015
הרחם זוכה ל'תמיכה הורמונלית' בעזרת תרופות המכילות פרוגסטרון

תמיכה הורמונלית בזמן הפריה חוץ-גופית: מה זה ולמי זה מיועד?

הפריה חוץ-גופית היא אחד הפתרונות הנפוצים כיום לפתרון בעיות פוריות שונות. מה שבתחילת הדרך שימש בעיקר להתמודדות עם בעיות פוריות שמקורן בחצוצרות, התגלה עם השנים כפתרון יעיל לסדרה ארוכה של בעיות פריון, כולל כאלו שמקורן בגבר, שלא נפתרו בשום דרך אחרת. כך הפך הטיפול פופולארי במיוחד, בישראל ובעולם כולו.
1/10/2015
הקפאת ביציות

הקפאת ביציות - כיצד מתבצע התהליך ולמי הוא מיועד?

לכל אישה מאגר ביציות קבוע אשר הולך ומידלדל, למעשה, מהיום בו היא נולדת. כך נוצר מעין 'שעון חול' ביולוגי, אשר תוחם בזמן את תקופת הפוריות של האישה וקובע עד מתי תוכל להיכנס להיריון בדרך הטבע. אצל נשים אשר סובלות מבעיות פוריות או ממחלות שעלולות לפגוע בפריון, תקופה זו מתקצרת אף יותר.
3/09/2015
נורלבו
מוקוליט
פמינה
פמינה יאנג
טיפטיפות
גייסטליך