המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  רזין
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  תרופה להרזיה בטוחה (הגדל)

  טיפול תרופתי בעודף משקלהמידע המלא

  2/09/2018
  כולם מחפשים הרזיה מהירה ללא מאמץ, אך לרוב מסכנים את בריאותם עם שימוש לא מבוקר בכדורי הרזיה המבוססים על חומרים או מינונים שלא עמדו במחקרים קליניים. כיצד בוחרים כדורי הרזיה בטוחים? כל המידע לפניכם
  תרופה להרזיה בטוחה (הגדל)
  למוצרים של כצט

  בעידן שלנו, שבו כ-50% מהאוכלוסייה סובלת מעודף משקל, הרזיה מהירה היא הבטחה שמפתה אנשים רבים. בעוד שרוב האנשים יודעים להיזהר מדיאטות כאסח שמונעות מהגוף אבות מזון חיוניים ועשויות לפגוע בתפקודו, רבים מתפתחים להבטחות להרזיה מהירה שמציעים יצרני תרופות ההרזיה.

  חשוב לזכור: הרזיה מהירה אינה בריאה לגוף גם אם אתם ממשיכים לאכול ונעזרים בכדורים שונים. כדי לרדת במשקל באופן אפקטיבי, רצוי לבחור בכדורי הרזיה בטוחים לשימוש שעמדו במחקרים קליניים ואושרו על ידי גופי בריאות מובילים בישראל ובעולם.

   


  מהם הסימנים לזיהוי כדורי הרזיה בטיחותיים?

  • כדורי הרזיה שאינם מוגדרים כתוסף תזונה:
   ההבדל בין תרופה לתוסף תזונה הוא העובדה כי התרופה עמדה במחקרים קליניים ותוסף התזונה לא. אין זה קשור לחומרים טבעיים, אלא למידת היעילות של החומר עצמו וליכולת של היצרן לעמוד במחקרים קליניים. רצוי גם לזכור שלא כל מה שמוגדר "טבעי" הינו בטוח לשימוש. קיימים חומרים טבעיים רבי עוצמה שעשויים לגרום לשלל תופעות לוואי בשימוש לא מבוקר. כדי לרכוש תרופות הרזיה מאושרות ובטוחות לרוב יש צורך במרשם מרופא.

  • כדורי הרזיה שעומדים במבחן הזמן:
   חומרים רבים שהיו מאושרים לשימוש כתרופת הרזיה לפני מספר עשורים, לא עמדו במבחן הזמן ומחקרים מצאו כי בשימוש ארוך טווח החומר מביא לתופעות לוואי חמורות. חומר לדוגמה הוא החומר סיבוטראמין. חומר זה אושר בעבר על ידי ה-FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי ואף שווק כתרופת מרשם בבית המרקחת, אך בשנים האחרונות מחקרים מצאו כי הוא מגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם, ולכן האישור שלו בוטל והתרופה הוסרה מהמדפים. יחד עם זאת, זייפני תרופות רבים ממשיכים לייצר תרופות על בסיס חומר זה והוא נמכר מחוץ לבתי המרקחת כתוסף תזונה טבעי. לכן, חשוב לוודא מול הרופא שלכם כי כדורי ההרזיה שלכם מבוססים על חומרים ותיקים ועם אישור בתוקף.

  • כדורי הרזיה שמבוססים על חומרים פעילים 
   המוכרים לקהילה הרפואית:  מרבית תרופות ההרזיה המאושרות כיום מבוססות על פנטרמין או אורליסטאט. לאחרונה, מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר כדורי הרזיה המבוססים על שילוב בין החומר פנטרמין הוותיק ובין החומר טופירמאט. שני החומרים משתחררים באופן מתון ומבוקר, ולכן נחשבים לבטוחים ויעילים בטיפול בהשמנה. המחקרים החדשים שנערכו לאחרונה תמכו במסקנות המחקרים הקודמים בדבר יעילותו של החומר פנתרמין.

  • כדורי הרזיה שלא מבטיחים הרזיה מהירה, אלא הרזיה בטוחה:
   כדורי הרזיה שמבטיחים לכם תוצאות מהירות ללא כל צורך במאמץ מצידכם, ככל הנראה אינם אמינים. הרזיה נכונה מתבצעת באופן מתון, ונדרש שילוב גם של אורח חיים בריא יותר שכולל תזונה בריאה ודלת שומן וביצוע פעילות גופנית. כל הבטחה לקיצור התהליך צריכה להעלות אצלכם נורת אזהרה.

  כיצד פועל החומר הפעילים בתרופה?

  החומרים משפיע על מערכת העצבים המרכזית וההיפותלמוס, שהינו מרכז השובע במוח, וגורם לוויסות תחושת התיאבון. הם יסייעו לכם לחוש שובע גם לאחר אכילת כמות מזון קטנה, ולכן מאפשר להמשיך לאכול את המזונות האהובים עליכם תוך צריכת כמויות קטנות. כדי לרדת במשקל באופן יעיל, מומלץ לשלב נטילת תרופה  עם תזונה דלת שומן ופעילות גופנית. 

  כתבות נוספות בנושא

  מדריך שימוש בטוח בגלולות הרזיה

  מחקרים מהעולם

  שייכים למחצית הישראלים שיש להם עודף משקל? גם אתם ניסיתם עוד דיאטה ועוד דיאטה? שמעתם על כדורי הרזיה או גלולות פלא שיעזרו לכם לרדת במשקל? זהירות! השוק מוצף במוצרים שלא נבדקו והם אינם מאושרים ואינם בטוחים לשימוש. ניתן לטפל בהשמנת יתר עם כדורי הרזיה בטוחים במרשם רופא. כך תבחינו בין מאושרים למסוכנים.
  תרופות להרזיה - רק בהתייעצות עם רופא!

  מי שסובל מעודף משקל כבר בוודאי ניסה שיטות רבות. באמצעות שילוב נכון ומאוזן בין הרגלי תזונה ותכשירים רפואיים לוויסות התיאבון ניתן להגיע לתוצאות מוצלחות של ירידה במשקל, כמובן שנטילת תרופות להרזיה צריכה להיעשות אך ורק בפיקוח רפואי.
  כדורי הרזייה

  עודף המשקל הרב מכביד עליכם ומסכן אתכם, אבל אתם לא מצליחים לרדת במשקל בעזרת דיאטה? אתם לא לבד, ויש לכך פתרון. כדורי הרזיה יכולים לעזור לכם לשפר במהרה את בריאותכם, אך חשוב לבחור את הכדור הנכון
  השמנת יתר

  מגיפה כלל עולמית

  על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי כ-300 מיליון איש סובלים מהשמנת יתר חולנית, רובם נשים. מחקרים שנערכו לאחרונה מעלים שב-30 השנים האחרונות כמעט והוכפל משקלם של הסובלים מעודף משקל. מה הסיבות לתופעה ואיך אפשר לטפל בה?
  טיפול בהשמנת יתר

  מווסתים את התיאבון

  השמנת יתר נחשבת לתופעה הקשורה לסממני החיים המודרניים, אך מחקרים מראים שהשמנת יתר אינה רק בעיה התנהגותית אלא גם קשורה לחוסר איזון במוח ובמערכת העצבים שאחראיים על תחושת הרעב. בזכות מידע זה יש כיום טיפולים תרופתיים שמסייעים לוויסות התיאבון

  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד