המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  נדודי שינה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  יש כדורי שינה בטוחים שאינם ממכרים (הגדל)

  נוטלים כדורי שינה?תבחרו כדור שאינו מסוכן

  29/07/2018
  קשה לכם להירדם בלילה? כדורי שינה יכולים להיות פתרון לבעיות שינה, בתנאי שיודעים איך להשתמש בהם וממה להיזהר
  יש כדורי שינה בטוחים שאינם ממכרים (הגדל)
  למוצרים של כצט

  אם חשבתם שגלולה אחת קטנה יכולה לפתור את בעיות השינה  שלכם, כדאי שתבינו שהעניין לא פשוט עד כדי כך. בדרך כלל בעיות שינה הן רק הסימפטום לבעיה גדולה יותר, ובמקרים מסוימים, כדורי שינה שאינם מתאימים לכם יכולים להחמיר את הבעיה בטווח הרחוק. אז איך יודעים מתי אפשר לקחת כדור שינה , ואיך חוזרים ליהנות משנת לילה רצופה?

   

  הסכנות בנטילת כדורי שינה

  קשיים בהירדמות, נדודי שינה (אינסומניה) ושינה לא רציפה הן תופעות היכולות להופיע בכל גיל ובכל מצב. הסיבות לכך יכולות רבות, ביניהן בעיות רפואיות, בעיות פסיכולוגיות כגון לחץ וחרדה או בעיות נפשיות.

  ישנן מספר סכנות בנטילת כדורי שינה:

  • תופעות לוואי : חשוב לדעת שלכל כדורי השינה עם מרשם יש תופעות לוואי. בין התופעות שיכולות להופיע: תחושת עייפות ביום למחרת, בלבול ויובש בפה, כאבי ראש או כאבי שרירים
  • מינון : אם מדובר בבעיית שינה מתמשכת, יהיה עליכם להעלות את המינון של הכדורים על מנת שהם ישפיעו. ככל שתיקחו יותר כדורים הסכנה היא שתתמכרו אליהם או שתסבלו מתופעות לוואי.
  • תלות בכדורים : נטילה ממושכת של כדורי שינה עלולה ליצור אצלכם תלות, כך שבכל פעם שתרצו לישון תיקחו כדור במקום לנסות ולהירדם בלעדיהם.
  • נטילת כדורי שינה עם תרופות אחרות : כדורי שינה יכולים להפריע לפעולה של כדורים אחרים שאתם נוטלים ואף לסכן את בריאותכם. הסכנה גדולה יותר כאשר מדובר בכדורי שינה עם מרשם רופא, ואז אתם עלולים לסבול מתופעות לוואי.
  • רגרסיה : במקרים מסוימים, אם אתם נאלצים להפסיק להשתמש בכדורי שינה, בעיקר כדורים עם מרשם, נדודי השינה עלולים לחזור ואולי אפילו להחמיר.

  כללים מנחים לשימוש בכדורי שינה

  לפני השימוש בכדורי שינה , עם או בלי מרשם, מומלץ לפעול לפי ההנחיות הבאות :

  • אם מדובר בתופעה זמנית , שמקורה בלחץ או מתח נפשי, יעפת (ג'ט לג) וכדומה, ניתן לקחת כדורי שינה ללא מרשם שכן תוך מספר ימים התופעה תסתדר מאליה.
  • אם הינכם נוטלים תרופות אחרות באופן קבוע , התייעצו עם הרופא לפני תחילת השימוש בתרופה, גם אם מדובר בתרופות ללא מרשם.
  • אם לקחתם כדור שינה , הקפידו על שנת לילה מלאה של 7-8 שעות, על מנת שלא תסבלו מתשישות למחרת.
  • אם שתיתם משקה אלכוהולי לפני השינה , הימנעו מנטילת כדור שינה.
  • בחרו בכדורי שינה בטוחים לשימוש שאינם ממכרים .
  • אם התופעה לא חולפת תוך זמן קצר , פנו לרופא.

  לילה טוב .

  כתבות נוספות בנושא

  סובלים מהפרעות שינה?

  היזהרו לא לעלות במשקל

  אנשים רבים יודעים שהפרעות שינה גורמות לירידה בעירנות במהלך היום, לקשיים בריכוז, לירידה ביכולות הקוגניטיביות ועוד, אך לא כולם יודעים כי הפרעות שינה יכולות לגרום גם לעליה במשקל. לפניכם תמצית ממחקר אחרון שנערך בנושא
  כדורי שינה

  כל מה שרציתם לדעת

  כמעט כל האוכלוסייה סובלת בשלב זה או אחר בחייה מנדודי שינה. בין אם אתם עוברים תקופה לחוצה ובין אם יש סיבה אחרת בגללה אתם לא נרדמים – אין צורך להמשיך לסבול. כיום תוכלו למצוא בבית המרקחת כדורי שינה ללא מרשם רופא שיסייעו לכם לעבור את הלילה ולקום בבוקר רעננים
  מחסור בשינה

  טיפים לשינה טובה

  הלילה הגיע, אתם עייפים ומנסים להירדם אבל ללא הצלחה. נשמע לכם מוכר? מסקר שערך ארגון הבריאות העולמי (WHO) בישראל עולה כי כ-30% מהישראלים סובלים מבעיות שינה. אז אם גם אתם סובלים מנדודי שינה, כל הטיפים שיעזרו לכם לישון טוב מידי לילה
  הפרעות שינה

  אתם לא לבד

  חלקים גדולים של האוכלוסייה הבוגרת סובלים מהפרעות שינה. לפעמים מספיק לשנות רק כמה מההרגלים שלנו כדי לשפר את איכות השינה, אבל במקרים אחרים מומלץ להיעזר בתכשירים ובעזרי שינה, שיסייעו לנו לישון שינה רציפה עד הבוקר.
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד