המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  פמינה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  טיפול באימפוטנציה (הגדל)

  מיתוסים נפוצים על אימפוטנציההאמת שמאחורי

  10/06/2018
  "אימפוטנציה" היא מילה מפחידה, אך למעשה מדובר בתופעה נפוצה שעשויה להופיע אצל כל גבר מעל גיל 35. סביב המבוכה והסטיגמה החברתית בנושא, התפתחו שלל מיתוסים ואגדות אורבניות סביב תופעה האימפוטנציה. לפניכם האמת שעומדת מאחוריהם
  טיפול באימפוטנציה (הגדל)

  גם אבותינו הקדמונים סבלו מאימפוטנציה (אין אונות), ומקורם של רבים מהמיתוסים הקשורים בה נמצא אי שם, בשחר ההיסטוריה האנושית. מטבע הדברים, חלק גדול מהם שגוי, מטעה ומזיק. רבים מהמיתוסים על אימפוטנציה הם תולדה של בורות וחוסר ידע. חלקם הגדול קיימים זה אלפי שנים, ומקורם בתרבויות פרימיטיביות שהאמינו כי לאונות הגברית קשר הדוק לכוח, עושר ושליטה.

   

  כיום, ההגדרה הרפואית לאימפוטנציה היא תפקוד מיני לקוי המאופיין בחוסר יכולת להגיע או לשמור על זקפה מלאה לשם קיום יחסי מין מלאים (ראו הגדרות רפואיות למשל: nlm.nih.gov , kidney.niddk.nih.gov ).

  ההגדרה הרפואית  איננה מתייחסת לירידה בחשק המיני, לחוסר היכולת להגיע לאורגזמה, לחוסר כוח או לאובדן הגבריות . היא יכולה להיות זמנית או קבועה ויכולות להיות לה מגוון סיבות, החל מנטילת תרופות מסוימות, שינויים הורמונאליים, מצבים נפשיים וכדומה.

   

  מיתוסים נפוצים שמיוחסים לאימפוטנציה:

  • גברים אמיתיים אינם לוקים באימפוטנציה 

   לא נכון. כל הגברים מעל גיל 30 יחוו אימפוטנציה לפחות פעם אחת במהלך חייהם. הערכות מצביעות על כך שכ-150 מיליון גברים ברחבי העולם סובלים מהתופעה. אולם, ייתכן שהמספרים גדולים אף יותר שכן רק שניים מתוך 10 גברים פונים לטיפול כדי לטפל בכך.
  • הכל בראש 

   לא מדויק. כ-20% ממקרי האימפוטנציה מאובחנים כבעלי מקור פסיכולוגי. מרבית הגברים הלוקים בתופעה סובלים מהפרעות פיזיולוגיות כמו ירידה ברמת הטסטוסטרון בגוף, סוכרת, מחלת לב, לחץ דם גבוה, סרטן הערמונית ועוד. לחץ, מתח ואובדן ביטחון עצמי הם לעיתים סימפטום לבעיית אימפוטנציה מתמשכת שלא טופלה כראוי.
  • תחתונים הדוקים גורמים לאימפוטנציה 

   לא נכון. אין כל מחקר התומך בסברה כי תחתונים הדוקים גורמים לאין אונות. לבישת תחתונים הדוקים עלולה לגרום לבעיות פוריות שכן היא מעלה את חום האשכים ועלולה לפגוע בייצור הזרע.
  • אין תרופה לאימפוטנציה  


   לא מדויק
   . הרפואה המודרנית אמנם טרם מצאה דרך לרפא לאימפוטנציה, אולם ישנן תרופות אפקטיביות העוזרות להתמודד עם התופעה ולחיות חיים מיניים מלאים, ביניהן:
    • תכשירי טסטוסטרון: טיפול ב ג'ל טסטוסטרון  המאזנים את רמת הטסטוסטרון בגוף ומשפרים את היכולת לייצר זקפה ספונטנית
    • טיפול תרופתי: תרופות וזריקות לטיפול רגעי בהפרעות זקפה, הניטלות לפני המגע המיני
    • טיפול מכשירני וכירורגי: החדרת משאבות ותותבים בהליך ניתוחי. אפשרות זו לרוב עולה רק במקרי שבהם הטיפול התרופתי אינו עובד
  • אין אונות מצביעה על היעדר משיכה מינית 


   לא נכון. חוסר משיכה או משבר ביחסים יכולים לתרום לבעיית אימפוטנציה קיימת, אולם מרבית הסיבות הראשוניות לתופעה הן פיזיולוגיות. לרוב, להיעדר משיכה מינית בין בני זוג יש סימנים אחרים שמופיעים לפני קיום יחסי המין, כמו ירידה באינטימיות, היעדר מגע, מריבות רבות וכדומה. 
  • גברים יודעים הכל על סקס ותמיד מעוניינים בו 

   לא נכון. מקובל לחשוב שלגברים ידע קוסמי אינסטינקטיבי בכל הקשור במין, וכי הם תמיד מוכנים ומזומנים לכל פעילות מינית. גברים מוצאים את עצמם לא פעם שבויים בתפיסות שגויות, ומשתפים עמן פעולה מתוך החשש להיתפס כלא גבריים מספיק. חוסר תקשורת, חוסר ידע בסיסי ותפיסות שגויות גורמים לא פעם לפעילות מינית לא מתאימה ולא מספקת, לחוסר בטחון עצמי ולבעיית אימפוטנציה.
  • אוננות גורמת לאימפוטנציה 

   לא נכון. בתרבויות מסוימות נתפסת האוננות כמעשה מגונה, ועם השנים נרקמו סביבה אמונות ומיתוסים שנועדו להניא את בני האדם מלעסוק בה. אוננות איננה גורמת לאימפוטנציה, לעיוורון, לעייפות או לשיטיון. זוהי דרך לגיטימית לשחרר אנרגיה מינית באופן עצמאי.
  • אימפוטנציה חולפת מעצמה. 

   לא מדויק. במרבית המקרים מקורה של האימפוטנציה הוא פיזיולוגי, ולכן ללא טיפול רפואי או טיפול בטסטוסטרון התופעה לא תחלוף מאליה. כדי לטפל באימפוטנציה ולחזור לקיים שגרת חיים מספקת, יש לפנות לרופא לצורך אבחון מלא.

  לקריאה נוספת:

  אנדרוג'ל לטיפול באימפוטנציה

  מאחורי המשפט "זאת הפעם הראשונה שזה קורה לי" מסתתרת אחת מהתופעות הנפוצות ביותר בקרב גברים בגילאים שונים, שנקראת אימפוטנציה או אין אונות זמנית. אין שום סיבה להילחץ שכן לרוב היא תחלוף מאליה, אבל כדאי להכיר את הגורמים לה ואת הדרכים להתמודדות עימה
  אימפוטנציה?

  אפשר לפתור את זה בקלות

  30% מהגברים סובלים מבעיות זקפה, ובשל המבוכה הרבה רובם לא יודעים שניתן לטפל בזה בקלות ולחזור ליהנות מחיי מין מספקים. בעשור השני של המאה ה-21 אין טעם לשמור דברים כאלה בסוד, שכן עומדות בפניכם מבחר דרכים לטיפול בבעיה, אחת מהן אפילו בעזרת ג'ל למריחה חיצונית
  מהו טסטוסטרון?

  הקשר לאין אונות

  טסטוסטרון הוא ההורמון שהופך את הגברים לציידים, משפיע על העוררות המינית, על ההישגיות ועל מצב הרוח. אז למה הגוף מפחית את קצב הייצור שלו אחרי גיל 50?
  גיל המעבר אצל גברים: יש דבר כזה

  יש דבר כזה

  אם אתם בסביבות גיל 50 והתחלתם להרגיש חולשה, עייפות, ירידה במסת שרירים, ירידה בחשק המיני ואפילו גלי חום והזעות, כדאי שתדעו שאתם בסדר. אתם כנראה פשוט סובלים מתופעת גיל המעבר אצל גברים. כן, יש דבר כזה. כ-10% מהגברים בגילאי 50-45 מדווחים על תופעות אלה ואחרות והשכיחות עולה עם הגיל
  אל דאגה, יש טיפול למחסור בטסטוסטרון

  יש פיתרון

  טסטוסטרון נמוך היא תופעה מוכרת ממנה סובלים גברים רבים בגיל 50 ומעלה. מחקרים מראים כי החל מגיל זה יורדת רמת ההורמון הגברי באחוז אחד בכל שנה. ירידה זו עלולה לגרום למגוון תופעות גופניות לא רצויות. תשמחו לשמוע שתופעות אלו ברות טיפול
  אנדרוג'ל מבית כצט מטפל בבעיות אין אונות

  הפרעות בתפקוד המיני פוגעות באיכות החיים שלך? אתה לא לבד, מרבית הגברים מעל גיל 40 סובלים מהן. אין צורך לסבול או להתבייש – יש לבעיה פיתרונות יעילים ומוכחים שיוכלו לעזור גם לך
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד