המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  פמינה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  פמינה (הגדל)

  הכל על הביקור הראשון אצל הגניקולוגמתבגרות

  14/01/2019
  הביקור הראשון אצל רופא הנשים, הגניקולוג, היא לרוב חוויה מרגשת עבור נערות צעירות, ועם זאת מלווה גם בחששות מפני העומד להתרחש ומן האפשרות שהבדיקה עלולה להכאיב.
  פמינה (הגדל)
  למוצרים של כצט

  תהיה הסיבה לפנייה לרופא אשר תהיה ואפילו אם חברה טובה או האם מלווה את הנערה, לעיתים קרובות היא חוששת וחרדה מן המפגש עם הרופא. חששות אלו נובעים מהצורך להיבדק בעירום ומהעובדה שלראשונה אדם לא מוכר יגע בה ויבדוק את חלקי גופה האינטימיים ביותר.

  חשוב לזכור כי בגיל זה ישנה משמעות מיוחדת לכל מה שקשור במין ומובן כי קיימות גם התלבטויות כגון: האם הבדיקה מכאיבה? ואם הרופא יגלה בעיה כלשהי בגופה, האם יש לכך פתרון ?

  כאשר הנערה מגיעה ללא ידיעת הוריה, היא עלולה להיות מוטרדת במחשבות אם הרופא ישמור בסוד את דבר ביקורה אצלו, או אם היא תוכל לממן לבדה את עלות הבדיקה וההתייעצות. שאלות אלו ואחרות מביאות נערות רבות לדחיית ביקורן אצל רופא הנשים, לעיתים עד כדי פגיעה בבריאותן. חלק מאותן נערות שבכל זאת פונות לרופא, מלוות בחששות שבוודאי אינן תורמות להצלחת המפגש.

  מה צפוי במהלך הבדיקה אצל הגניקולוג

  וכיצד כדאי להתכונן לקראתה:

  מהי בדיקה גינקולוגית?  בדיקה גינקולוגית מיועדת לנערות המקיימות יחסי מין ומתבצעת על ידי רופא נשים מומחה. הבדיקה נערכת על גבי מיטה גינקולוגית. במידת הצורך, תכלול הבדיקה גם לקיחת משטח מצוואר הרחם  ובדיקת שד. נערה שטרם החלה לקיים יחסי מין תיבדק באופן חיצוני בלבד. הבדיקה הגינקולוגית נערכת לצורך מעקב שנתי ולשם אבחון בעיות והחלטה על הטיפול  המתאים. חשוב לזכור, כי במרפאת נערות, הבדיקה הגינקולוגית נעשית בנוכחות אחות תומכת, או בלווי אמא או חברה – בהתאם לרצון הנערה. זאת ועוד, קיים חיסיון מלא על כל מידע שנמסר או נחשף במהלך הטיפול. המידע שבידי רופא הנשים שלך יימסר לאחרים (הורים, למשל) אך ורק בהסכמתך.

  מתי מומלץ לפנות לראשונה לגינקולוג?

  • הפרעות במחזור הוסת (אי הופעתו, אי סדירות, דימומים, כאבים)
  • ליקוי בהתפתחות שדיים
  • שיעור יתר ואקנה
  • הפרשות נרתיקיות שאינן רגילות
  • דלקות חוזרות בדרכי השתן
  • תחושה לא נוחה של גרד, עקצוץ באזור איבר המין
  • הופעת נגעים, כמו פצע או יבלת, באזור איבר המין
  • כאבי בטן תחתונה
  • במקרה של טמפון שנותר בנרתיק
  • לשם התאמת אמצעי מניעה
  • כאב או קושי בזמן קיום יחסי מין
  • לאחר תקיפה מינית

  כיצד כדאי להתכונן לפני הבדיקה?


  יש לדאוג מבעוד מועד לטופס התחייבות מקופת החולים. חיילות צריכות להצטייד בטופס הפנייה – 103.  במידה ונקבעה הבדיקה ליום שבו הינך במחזור, יש להתקשר ולדחות את הבדיקה ליום אחר. לפני הבדיקה יש לרוקן את שלפוחית השתן.

  מה צפוי במהלך הבדיקה?


  כל בדיקה גינקולוגית ראשונה תחל בשיחה עם הרופא. רופא הנשים יבקש לקבל מידע לגבי מצב בריאותך הכללית, מחלות בעבר, תולדות משפחתך ועוד. לכן, מומלץ להצטייד לקראת הפגישה במסמכים רפואיים מתאימים.
  בהתאם למידע שתמסרי, יחליט הגינקולוג האם יש צורך לבדוק אותך, אילו בדיקות לבצע ועל מה לדון איתך. בשלב זה תוכלי לשאול כל שאלה ומומלץ להכין את השאלות מראש. בשלב הבא תיערך הבדיקה עצמה, בהתאם להחלטת הרופא.

  לאחר הבדיקה: לאחר הבדיקה יפרט הגינקולוג בפניך את ממצאיו והמלצותיו, יענה לשאלות נוספות ויקבע מועד לביקורת

  לקריאה נוספת:

  שמירה על ריח רענן לאורך היום

  כל הדרכים לשמור על ריח טוב בכל שעות היום

  הריח הוא כרטיס הביקור שלך – מחקרים מוכיחים שבני אדם זוכרים ריח לאורך שנים, ושהוא יכול לשנות את מצב הרוח ולהשפיע על הרושם שנשים יוצרות. בואי לקרוא על כל הדרכים להריח טוב ולשמור על ריח רענן לכל אורך היום
  שטיפה אינטימית

  לעור הפנים מגיע סבון או תרחיץ מיוחדים המותאמים לצרכיו המיוחדים, כך גם לאזור האינטימי יש דרישות משלו. מדוע כדאי להעדיף שטיפה אינטימית על פני סבון רגיל ואיך משתמשים בה נכון?

  הגיינה נשית בקיץ הישראלי

  הגיינה נשית חשובה תמיד, אך בימי הקיץ היא חשובה כפליים. החום, הלחות, ההזעה ומקומות בילוי כמו ים ובריכה הם קרקע פורייה להתהוות מצבים דלקתיים וזיהומיים. אז איך בכל זאת תוכלי לצלוח את הקיץ ולהגן על האזור האינטימי שלך?
  שטיפה אינטימית לנשים בהריוין

  נשים בהיריון צריכות לדעת: שמירה על היגיינה נשית אינטימית בתקופת ההיריון ולאחר הלידה – חיונית ביותר! הסיבה העיקרית להתפתחות גירויים, הפרשות ודלקות הינה הפרת האיזון הבקטריאלי הטבעי ושינוי ברמת החומציות בנרתיק.


  מחזור ראשון

  איך להכין את הבת?

  עוד לא הספקתם להבין שהילדה שלכם כבר לא פעוטה והנה היא כבר נכנסת לגיל העשרה, הופכת לנגד עיניכם לנערה וצריך להתחיל להכין אותה לקראת קבלת המחזור החודשי ושמירה על היגיינה נשית. כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות הכנה נכונה.
  פמינה לתחושת רעננות ושמירה על היגיינה נשית

  פמינה

  האם את סובלת מהפרשות מרובות בנרתיק, ריח לא נעים או גירויים מטרידים? כך תטפלי בתופעה המטרידה ותחזירי לעצמך את תחושת הרעננות לאורך כל היום.
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד