המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  פמינה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  משחות שיניים לילדים (הגדל)

  שומרים על השיניים של הילדיםגם בפסח

  14/03/2010
  בתוך קדחת הניקיונות שתוקפת אותנו לקראת החג, חשוב להקפיד גם על הניקיון שלנו. מעכשיו נוכל להוסיף לרשימת הקניות הארוכה גם משחת שיניים שאין בה חשש לחמץ
  משחות שיניים לילדים (הגדל)
  למוצרים של כצט

  פסח הוא כנראה החג הפופולרי ביותר בשנה. על פי סקרים שנערכים מדי שנה לקראת החג עולה כי הרוב המוחץ של הציבור בישראל עורך את ליל הסדר, וקרוב ל-75% מהציבור מקפידים שלא לאכול חמץ בכל ימות החג. אולם, לא רבים יודעים כי האיסור על חמץ בפסח אינו מתייחס רק לאכילת חמץ, אלא גם להנאה מחמץ מכל סוג שהוא.
  לכאורה, איסור ההנאה מחמץ חל גם על סבונים ותכשירי גוף אחרים, אך הלכות שולחן ערוך קובעות כי כל דבר שפסול למאכל אדם או כלב אינו נכלל באיסור ההנאה, ולכן מקובל כיום להשתמש בפסח בסבון או בשמפו גם אם אין עליהם הכשר מיוחד לפסח. הדבר אינו נכון לגבי משחות שיניים. בזמן צחצוח השיניים לפה, ולכן אין היא פסולה למאכל אדם - בייחוד כיום כשמשחות השיניים מגיעות בשלל טעמים וניחוחות. לכן על פי ההלכה המקובלת כיום, מכיוון שבמשחת השיניים יש טעם, יש לראות אותה כשאר מוצרי המזון וחייבים להקפיד בה על כשרות לפסח.


  משחות שיניים כשרות לילדים

  בחג הפסח אנחנו נוהגים לארח, להתארח ובעיקר – לאכול. לכן חשוב מאוד כי גם בימות החג, כמו בשאר ימות השנה, נקפיד על היגיינת הפה שלנו ושל הילדים, במיוחד בגלל שאנחנו אוכלים יותר ארוחות משאר ימות השנה, ולא נוותר להם על צחצוחשיניים לפחות פעמיים ביום לאחר הארוחה.

  במיוחד לקראת הפסח השיקה כצט משחות שיניים לילדים עם הדמויות סופרמן וברבי, בכשרות מיוחדת לפסח, שאין בהן חשש חמץ. המשחות מגיעות בטעם פירות מרענן, הנמצא במחקרי צרכנים כי הוא אהוב במיוחד על ילדים. רופאי השיניים ממליצים גם הם על משחות השיניים של כצט, המכילות פלואור בדיוק בכמות המותאמת לילדים, בטוחות לשימוש בקרב תינוקות ופעוטות שאינם יודעים לירוק את המשחה מהפה, אינן פוגעת במשטח השן ואינן מכילות סוכר.

  לקריאה נוספת:

  שמירה על שיניים יפות ובריאות

  טיפים

  כל ילד יודע שכדי לשמור על שיניים בריאות ויפות צריך להקפיד על צחצוח שיניים בוקר וערב. אבל גם אם אתם מקפידים לצחצח שיניים מדי יום, אין זה אומר שלא תסבלו מבעיות שיניים – חורים, עששת, רגישות או כל בעיה אחרת. אז מה אתם עושים לא נכון, ואיך בכל זאת תוכלו להגן על השיניים שלכם?

  כך תשמרו על השיניים של הילד שלכם

  ילדים

  מתי צריך להתחיל לצחצח, מה עושים אם הילד מסרב, ובאיזה גיל הולכים בפעם הראשונה לרופא השיניים? כך תשמרו על שיני הילדים כבר מהצחצוח הראשון
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד