המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  פמינה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  היגיינה נשית | היגיינה אישית בזמן המחזור (הגדל)

  שמירה על היגיינה נשית ואישיתהדרך הטבעית

  21/06/2018
  השמירה על היגיינה נשית ועל הניקיון של האזורים האינטימיים היא דבר שבשגרה עבור כל אישה ואישה. חלק מהנשים מסתפקות ברחצה יומיומית במים וסבון וחלקן משתמשות בשטיפה אינטימית כמו למשל תחליבי הסבון מסדרת פמינה.
  היגיינה נשית | היגיינה אישית בזמן המחזור (הגדל)
  למוצרים של כצט

  מאת הדר דגני, מנהלת מותג פמינה לשמירה על הגיינה נשית

   

  שמירה על היגיינה נשית - רקע

  יש הטוענים שהשימוש בתחבושות וטמפונים רגילים שכוללים גם חומרי הלבנה – מזיק לבריאות וגורם לזיהומים ופטריות בנרתיק ולדלקות בדרכי השתן. הפתרון הוא שימוש באמצעי ספיגה אורגניים או רב-פעמיים.

  • השמירה על היגיינה נשית ועל הניקיון של האזורים האינטימיים היא דבר שבשגרה עבור כל אישה ואישה. חלק מהנשים מסתפקות ברחצה יומיומית במים וסבון וחלקן משתמשות בשטיפה אינטימית כמו למשל תחליבי הסבון מסדרת פמינה. בעוד שביום יום השימוש בפד דק הוא בחירה אישית, בימי המחזור החודשי השימוש בתחבושות ובטמפונים הוא בלתי נמנע – כל אישה לפי העדפותיה.
  • התחבושות ההיגייניות החד פעמיות ונבדלות זו מזו בגודל, בעובי, בצורה (עם "כנפיים "או בלי) וגם בחומר הסופג. יש כאלה שבהן צמר גפן ובאחרות חומרי ספיגה דחוסים. הטמפונים, שנועדו לשימוש פנימי ומוחדרים לתוך הנרתיק, עשויים גם הם מחומר סופג, וגם הם נבדלים זה מזה מבחינת גודלם וכושר הספיגה שלהם.
  • יש הטוענים שחומרי המילוי בפדים וגם חומרי ההלבנה הכימיים בתחבושות ובטמפונים שצובעים אותם בלבן כדי שייראו "נקיים" יותר מזיקים לעור במיוחד באזור האינטימי הרגיש כל כך. לעתים המוצרים האלה מכילים גם חומרי בישום שיכולים לגרום לגירוי, גרד ודלקות בנרתיק.
  • המחמירים טוענים שהחומרים הספוגים במוצרי ההיגיינה הקונבנציונליים אף מגבירים את הדימום ומאריכים אותו, ולכן יש שורה של מוצרי ספיגה אלטרנטיביים לשימוש בימי המחזור החודשי. החזרה לשימוש במוצרי ספיגה טבעיים החלה בשנות ה-70 והחל משנות ה-90 המודעות אליהם גוברת בעקבות ההכרה בנזקים הבריאותיים, הסביבתיים והכלכליים שגורמת תעשיית מוצרי ההיגיינה הנשיים.

  איך מומלץ לשמור על היגיינה אישית בזמן המחזור?

   

  תחבושות וטמפונים ללא תוספות

  כיום ניתן למצוא תחבושות וטמפונים העשויים מחומרים טבעיים (ואף אורגניים) שלא עברו עיבוד כימי ואינם כוללים תוספת של חומרי הלבנה ובישום וחומרים כמו ריון, כלור ודיוקסין שאינם מיטיבים עם הבריאות. מוצרים כאלה ניתן לרכוש בבתי טבע, באינטרנט ובחנויות המתמחות במוצרים אקולוגיים (משום שבין השאר הם מזיקים פחות לסביבה ואינם עשויים מחומרים בלתי מתכלים). בדומה ליתר המוצרים האורגניים והאקולוגיים בשוק מוצרים אלה מעט יקרים יותר מהמוצרים המקבילים הרווחים.

  אמצעי ספיגה אלטרנטיביים

  • במקום תחבושות חד פעמיות שמשליכים לפח (ולא לאסלה!) ניתן להשתמש בתחבושות רב-פעמיות נעימות למגע, סופגות ונושמות מכותנה אורגנית שלא עברה ריסוס או צביעה. את התחבושות ניתן לכבס בקלות והן נועדו לשימוש חוזר. התחבושות מגיעות בדרך כלל עם "כנפיים" והן עוטפות את התחתון ונסגרות עם 'טיקטק' או סקוטש או ב"גזרה" רגילה. הן מגיעות בגדלים שונים ויש כאלה המותאמים לנערות, לשימוש אחרי לידה, לדימום קל ולדימום כבד. התחבושות האלה מומלצות לכל אישה ובמיוחד למי שסובלת מדלקות וזיהומים בנרתיק, פטריות, קנדידה, גרד והפרשות בעלות ריח רע. את התחבושות שוטפים עם מים קרים ואז ניתן לכבסן במכונת הכביסה.
  • מוצר נוסף הוא טמפון רב פעמי מסיליקון. מדובר בגביע בצורת פעמון העשוי סיליקון היפר-אלרגני המוחדר לנרתיק ואוגר את הדם. ניתן לרוקן אותו, לשטוף ולהשתמש שוב.
   יתרון נוסף של המוצרים הרב פעמיים הוא בכך שהם חסכוניים יותר ואקולוגיים.

  נשים שעברו לשימוש במוצרים רב פעמיים מדווחות על תחושה טובה וגם על שינוי ביחס שלהן למחזור החודשי שבתקופה המודרנית יצאה לו סטיגמה של משהו מלוכלך (תחשבו רגע על "הדם הכחול" בפרסומות לתחבושות) ומסריח שעדיף להסתיר, לא לבוא עמו במגע ישיר ולסתום בפקק.

  תחבושות וגירויים בנרתיק - איך לטפל?

  • מחקרים שונים מדווחים על קשר בין גירוי של הפות והמפשעה, פטריית קנדידה, גירוד, דלקות בדרכי השתן ודלקות של הנרתיק לבין שימוש בתחבושות היגייניות רגילות. מעבר לשימוש במוצרי ספיגה רב-פעמיים ניתן גם להשתמש בשטיפות אינטימיות מסדרת פמינה המשמרות את האיזון הטבעי והעדין בנרתיק ואת רמת הPH באזור האינטימי. המוצרים השונים כוללים חומצה לקטית שתורמת ליכולת ההגנה הטבעית של הנרתיק מפני פטריות וחיידקים וגם מרכיבים טבעיים המרגיעים את העור ותורמים להיגיינה אינטימית כמו אלוורה ושמן עץ התה - שמן אנטי פטרייתי בעל סגולות חיטוי והרגעה. במקרים של גירוד, עקצוצים וריח לא נעים ניתן להשתמש גם בפמינה ג'ל למריחה באזור האינטימי ולהרגעה. בימי המחזור ניתן להצטייד בפמינה TOGO מגבונים אינטימיים באריזה אישית שנוח לקחת בתיק או להשתמש בטיולים.

  לקריאה נוספת:

  שמירה על ריח רענן לאורך היום

  כל הדרכים לשמור על ריח טוב בכל שעות היום

  הריח הוא כרטיס הביקור שלך – מחקרים מוכיחים שבני אדם זוכרים ריח לאורך שנים, ושהוא יכול לשנות את מצב הרוח ולהשפיע על הרושם שנשים יוצרות. בואי לקרוא על כל הדרכים להריח טוב ולשמור על ריח רענן לכל אורך היום
  שטיפה אינטימית

  לעור הפנים מגיע סבון או תרחיץ מיוחדים המותאמים לצרכיו המיוחדים, כך גם לאזור האינטימי יש דרישות משלו. מדוע כדאי להעדיף שטיפה אינטימית על פני סבון רגיל ואיך משתמשים בה נכון?

  הגיינה נשית בקיץ הישראלי

  הגיינה נשית חשובה תמיד, אך בימי הקיץ היא חשובה כפליים. החום, הלחות, ההזעה ומקומות בילוי כמו ים ובריכה הם קרקע פורייה להתהוות מצבים דלקתיים וזיהומיים. אז איך בכל זאת תוכלי לצלוח את הקיץ ולהגן על האזור האינטימי שלך?
  שטיפה אינטימית לנשים בהריוין

  נשים בהיריון צריכות לדעת: שמירה על היגיינה נשית אינטימית בתקופת ההיריון ולאחר הלידה – חיונית ביותר! הסיבה העיקרית להתפתחות גירויים, הפרשות ודלקות הינה הפרת האיזון הבקטריאלי הטבעי ושינוי ברמת החומציות בנרתיק.


  מחזור ראשון

  איך להכין את הבת?

  עוד לא הספקתם להבין שהילדה שלכם כבר לא פעוטה והנה היא כבר נכנסת לגיל העשרה, הופכת לנגד עיניכם לנערה וצריך להתחיל להכין אותה לקראת קבלת המחזור החודשי ושמירה על היגיינה נשית. כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות הכנה נכונה.
  פמינה

  מתבגרות

  הביקור הראשון אצל רופא הנשים, הגניקולוג, היא לרוב חוויה מרגשת עבור נערות צעירות, ועם זאת מלווה גם בחששות מפני העומד להתרחש ומן האפשרות שהבדיקה עלולה להכאיב.
  פמינה לתחושת רעננות ושמירה על היגיינה נשית

  פמינה

  האם את סובלת מהפרשות מרובות בנרתיק, ריח לא נעים או גירויים מטרידים? כך תטפלי בתופעה המטרידה ותחזירי לעצמך את תחושת הרעננות לאורך כל היום.
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד