המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  פמינה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  התכוננות נכונה לטריאתלון (הגדל)

  טריאתלוןאיך להתכונן נכון?

  15/02/2019
  לא צריך להיות טריאתלט כדי להבין שטריאתלון הוא לא רק ספורט אלא דרך חיים: האימונים מפרכים, המאמץ אדיר, אבל את הסיפוק של קו הסיום קשה לתאר במילים. איך מתכוננים נפשית וגופנית לתחרות מתקרבת? טיפים חשובים לפניכם
  התכוננות נכונה לטריאתלון (הגדל)

  מורכבות הענף המיוחד הזה, המעברים בין המקצועות השונים והקושי הפיזי האדיר הכרוך בטריאתלון הופכים אותו לתחרות שאין דומה לה בעולם הספורט. כדי לסיים טריאתלון בהצלחה יש לעמוד בחודשים של אימונים מפרכים תוך מיקוד מקסימלי, תזונה נכונה ושימת לב לפרטים הכי קטנים. אם עמדתם בכל זה יש עוד כמה דברים שכדאי ל דעת לקראת הרגע האחרון, זה שממש לפני התחרות.

  כך תכינו את הציוד לטריאטלון

  • אל תחכו לרגע האחרון – הכינו את כל הציוד הדרוש מספר ימים לפני המירוץ. לא מומלץ לנסות ציוד חדש ביום התחרות, ובמיוחד לא ביגוד או נעליים חדשות העלולים לגרום לחוסר נוחות במהלך התחרות. כדאי להשאיר את הניסיונות לתקופת האימונים.
   הגיעו לשטח התחרות לפחות שעתיים לפני הזינוק כדי לסדר את הציוד בצורה שנוחה לכם ושאליה אתם רגילים. אל תשכחו: הניחו קרוב את מה שאתם לוקחים קודם.
  • נסו את כל הציוד באימונים – כדי למנוע הפתעות ובזבוז זמן יקר ביום התחרות.
  • בדקו את ציוד האופניים מראש – ודאו שהקסדה מוכנה על הכידון ובתוכה משקפי שמש, מגבת ובקבוק מים, גרביים ונעלי רכיבה, נעלי ריצה פתוחות ומוכנות, חטיפי אנרגיה מוכנים וכובע שמש בהישג יד לקטע הריצה.
  • איפה שמתם את האפניים? זיכרו את מיקום האופניים על ידי הצבתם בקרבת חפץ קבוע כמו עץ או דגל או סימונם בצורה בולטת.
  • סמנו מספרי ברזל על הגוף – לפחות בחמישה מקומות ואל תשכחו לסמן גם את כובע השחייה.
  • שימו כובע –  בשלב השחייה, מומלץ לחבוש את כובע הים מעל משקפי השחייה כדי שלא יקרעו.
  • מכנסי רכיבה לובשים ללא תחתונים – אם תלבשו בגדים תחתונים התפרים והגומי עלולים ליצור שפשוף וכאב מציק.

  הכינו עצמכם נפשית לאתגר

  • הציבו לעצמכם מטרה והאמינו בעצמכם – המטרה צריכה להיות ריאלית וכזו שמהווה המשך ישיר לתוכנית האימונים שלכם. האמינו ביכולתכם לעמוד ביעד.
  • עברו על סדר הפעולות בראש – ספורטאים גדולים לאורך ההיסטוריה השתמשו בויזואליזציה לפני תחרות גדולה. גם אתם יכולים. סדרו את הציוד תוך כדי שאתם עוברים על סדר ההחלפה בראש. החל משחייה דרך אופניים ועד שלב הריצה. דמיינו את עצמכם עושים את כל הפעולות הנדרשות עד רמת הפרטים הקטנים ביותר כמו לגימת המים או הרכבת המשקפיים.
  • בימים שלפני התחרות – הגיעו לאזור התחרות והתרשמו משטח הרכיבה, השחייה והריצה.

  הכנות גופניות לפני היציאה לתחרות

  • הימנעו מפציעות בימים שלפני התחרות – הקפידו על מתיחות, מריחת משחות או קבלו טיפול פיזיותרפי מוסמך.
  • אל תשכחו לערוך חימום – בצעו אותו לפי ההרגלים האישיים שלכם ונצלו אותו להפגת מתח, חימום מפרקים והעלאת הדופק במעט.
  • שימרו על רגליים רעננות והיגייניות – המורכבות שבטריאתלון יוצרת מצבים קיצוניים לעור, בו הוא חשוף למעברים חדים: מחום לקור למים והכל תוך כדי מאמץ גופני אדיר. מעברים אלו עלולים ליצור שפשפת, דלקת מקומית הנגרמת משילוב של לחות גבוהה, חוסר אוורור בגלל בגדים צמודים ומאמץ גופני. כדי להימנע משפשפת מומלץ למרוח לפני היציאה לטריאטלון אקילן ספורט קרם למניעת שפשפות . הקרם מבוסס על חמאת שיאה וויטמין E ליצירת אלסטיות ושמירה על איזון הלחות בעור.
   התחרות הסתיימה? תנו לרגליים שלכם לנוח. הקלו על הרגליים שלכם עם אקילן ספורט דאודורנט מרענן לרגליים המקרר ומרגיע את הרגל לאחר מאמץ.
  והכי חשוב: אל תשכחו ליהנות מהאווירה, מהמתחרים ומהאתגר. קחו את זה צעד אחר צעד עד לחציית קו הסיום ואל תפסיקו להאמין בעצמכם.
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד