המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  אימונוסקור
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  אימונוסקור (הגדל)

  אימונוסקורבדיקה דיאגנוסטית לחולים בסרטן המעי הגס

  ®Immunoscore הינה בדיקה דיאגנוסטית ייחודית החוזה את הסיכון להישנות סרטן מעי גס, בקרב החולים, באמצעות מדידת התגובה החיסונית של הגוף, באתר הגידול.
  אימונוסקור (הגדל)


  בדיקה דיאגנוסטית ייחודית החוזה את הסיכון להישנות סרטן מעי גס, בקרב החולים, באמצעות מדידת התגובה החיסונית של הגוף, באתר הגידול.


    

  על סרטן מעי גס


  סרטן מעי הגס והחלחולת הוא הסרטן השני בשכיחותו בישראל. מדי שנה מאובחנים למעלה מ-3,000 חולים חדשים במחלה. ידועים מספר גורמי סיכון המעלים את הסיכון ללקות במחלה ביניהם: תזונה, עישון, השמנה המלווה במיעוט בפעילות גופנית, גיל, פוליפים, ממאירות קודמת, מחלת מעי דלקתי או תורשה (רקע גנטי), אבל גם ללא גורמי סיכון ידועים אפשר לחלות בסרטן המעי הגס.


  במידה ואובחנת בסרטן מעי גס הרופא שלך יבצע בדיקות שונות כדי לקבוע את 'שלב המחלה' (Staging), שמתייחס לתיאור ממדי הגידול ומידת התפשטותו מעבר לאיבר המקורי בו הוא התפתח.


  תוצאות ההערכה זו יבוטאו בעזרת שיטת ה- TNM בה T מתאר את מידת התפשטות הגידול לדפנות המעי, N מתאר את מידת ההתפשטות של הגידול לבלוטות הלימפה ו- M מתאר את מידת התפשטות הגידול הסרטני, שליחת גרורות, לאיברים אחרים בגוף דוגמת הכבד או הריאות. בהתאם לסיווג תוערך גם הפרוגנוזה – מידת הסיכון להישנות של המחלה לאחר ניתוח. ידיעת היקף המחלה וסיווג TNM עוזרים לרופא להחליט על הטיפול המתאים ביותר עבורך.
  אולם שיטת TNM אינה אופטימלית, מכיוון שאינה לוקחת בחשבון את התפקיד החשוב של מערכת החיסון בהתפתחות גידול סרטני.


   

  כיום ניתן לבדוק את התגובה החיסונית באתר הגידול באמצעות בדיקת ®Immunoscore ולשפר את הערכת הסיכון להישנות הסרטן. השימוש של ®Immunoscore בשילוב TNM יכול לתרום לשיפור בתכנון אסטרטגיות הטיפול בסרטן מעי גס.


   

  על  ®Immunoscore 


  בדיקת ®Immunoscore  מיועדת לחולים בסרטן מעי גס מקומי, בשלב II או III, להערכת הסיכון להישנות המחלה לאחר ניתוח.


  הבדיקה, שפותחה על ידי חברת HalioDx בצרפת, מבוססת על אנליזה ייחודית המודדת את הכמות והצפיפות של תאי מערכת החיסון, לימפוציטים מסוג +CD3 ו +CD8, במרכז ובשוליים של הגידול. לימפוציטים מסוג +CD3 ו +CD8 ממלאים תפקיד מרכזי וחשוב במלחמה בתאים הסרטניים והסתננות גבוהה של תאים אלה לגידול מעידה על יכולת מערכת החיסון להלחם בסרטן.


  תוצאת האנליזה, המתבצעת במעבדות HalioDx, מבוטאת במדד שנקרא ®Immunoscore, שערכיו נעים בין 0 ל- 4. ערך  ®Immunoscore גבוה מעיד על צפיפות גבוהה של לימפוציטים מסוג +CD3 ו +CD8 בשוליים ובמרכז הגידול ולכן על סיכון נמוך להישנות הסרטן. ערך  ®Immunoscore נמוך מעיד על צפיפות נמוכה של תאים אלה ועל סיכון גבוה להישנות המחלה.

   

   

   

   

  מתי וכיצד ניתן לבצע את בדיקת ®Immunoscore


  בדיקת ®Immunoscore יכולה להתבצע לאחר ניתוח של סרטן מעי גס. במהלך הניתוח שעברת נלקחו דגימות מהגידול הנשמרות לבדיקות המשך.


  יש לקבל הפנייה מאונקולוג שלך לביצוע בדיקת ®Immunoscore. עם קבלת ההפנייה במעבדה יוזמנו מהפתולוגיה, בה נשמרו הדגימות מהגידול, סליידים עם חתכים של הגידול וישלחו למעבדת HalioDx בצרפת, שם תתבצע בדיקת ®Immunoscore.


  תוצאות יתקבלו אצל הרופא המפנה שבועיים לאחר שהדגימות נשלחו למעבדה.

   

   

  קבלת מידע נוסף והתייעצות:

   

  שירות לקוחות 1-700-500-220

   

   

  שדות המסומנים בכוכבית (*) הינם שדות חובה.
  *
  *
  *

  לקריאה נוספת

  *המידע המובא כאן מיועד לחולים שאובחנו בסרטן מעי גס. המידע אינו נועד לספק אבחנה או ייעוץ רפואי.

  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד