המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  כצט
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  אודות כצט (הגדל)

  אודות כצט

  כצט בע"מ היא חברת התרופות ומוצרי הצריכה מהמובילות בישראל. כצט היא חברה בבעלות פרטית הפועלת בשוק הישראלי משנת 1921 ומשנות ה 80 החלה החברה לפעול בשווקים מחוץ לגבולות המדינה.
  אודות כצט (הגדל)

  המייסד א.ז כהן

   

  א.ז. כהן נולד בשנת 1899 בירושלים, דור רביעי בארץ. בשנת 1921 הצטרף לסניף הארצישראלי של חברת "האחים גרין" שבסיסה היה במצרים. עם פרוץ מלחמת קום המדינה, בשל שינוי המצב הגיאופוליטי רכש מר כהן את הסניף הארץ ישראלי מהבעלים האנגלים ומאז ועד היום החברה מנוהלת על ידי נציג המשפחה. בשנת 1955 כשהבעלות עברה לידיו באופן מלא שינה את שמה לכימיקלים וציוד טכני בע"מ – כצט בע"מ. כצט היתה מהחברות החלוצות בארץ בשנותיה הראשונות של המדינה בתחומי הבריאות והחקלאות: ייבאה חיסונים נגד חצבת ושפעת, הובילה שינויים מהפכניים בתחום הדברת המזיקים בפרדסים, מכשור וציוד רפואי למוסדות להשכלה גבוהה ולמכוני מחקר. מר כהן ניהל את החברה בארץ במקביל לארועים ההסטוריים שקרו במדינת ישראל, השלטון הבריטי, מלחמת העולם השניה, קום המדינה ותרם לה רבות.

  מר כהן היה פילנטרופ בנשמתו,  ברמה האישית נהג לתת מתן בסתר לאנשים רבים וברמה הציבורית – היה בין היזמים להקמת אגודת הידידים של אוניברסיטת תל אביב וגיוס תרומות עבורה על מנת לקדם את האקדמיה בישראל, תרם ליחסי המסחר ישראל – בריטניה ועל כך קיבל בשנת 1970תוארC.B.E. מהמלכה הבריטית.

  גולת הכותרת של מפעלו הפילנטרופי - בשנות ה- 70 העביר מר כהן 10% מהמניות שלו בחברת כצט לעמותה על שם זוגתו ושמה "קרן יוכבד א.ז.כהן" שייעודה לשתף את הקהילה בהצלחת החברה.

   

   

  שלוש חטיבות עסקיות

   

   

  בכצט מפתחים, מייצרים ומשווקים מוצרים בהקשר הרחב של בריאות, תזונה, טיפוח, התפתחות וצמיחה. החברה עוסקת אך ורק במוצרים איכותיים שניתן להפיץ ולשווק תוך שימוש בתעמולה רפואית ותוך אפשרות להצגת הוכחות מדעיות ליעילותם ואמינותם של המוצרים.

  • חטיבת הבריאות של כצט מתמחה בייצור, שיווק והפצת תרופות, תוספי תזונה, אמ"ר – ציוד רפואי, בריאות השן וטיפוח.
  • חטיבת אגריקה מתמחה בייצור, שיווק ומתן פתרונות לחקלאים בתחום הגנת הצומח וזרעים. 
  • חטיבת אנימל קר מספקת פתרונות בתחום הווטרינריה, הכוללים ייצור ויבוא של מוצרי מזון לבעלי חיים, מוצרי טיפוח ובריאות. 


  תחום הבריאות

   

   

  כצט מספקת לחולים ולרופאים בישראל תרופות מרשם, תרופות ללא מרשם ותכשירים רפואיים חדשניים ואיכותיים לשיפור איכות חיי המטופלים. כמו כן, כצט משווקת תרופות של חברות בינלאומיות רבות, ביניהן: TAKEDA, ASTELLAS , HRA, VIFOR, JAZZ, BESINS, CLINIGEN, EUSA, GEISTLICH, GSK, GUEST, IBSA, PARI, SERB.  מקור התרופות המיוצרות בכצט הוא בפיתוח עצמי או על פי הסכמי ידע.  כל המוצרים עומדים באישורים ובתקנים המחמירים ביותר בישראל ובעולם מפיצה את מוצריה לכל בתי המרקחת והמוסדות הרפואיים ברחבי הארץ.

   

  טיפול בפעוטות

  כחלק מפועלה, חרטה כצט על דגלה את נושא הטיפול בפעוטות. כצט פיתחה את סדרת המוצרים "טיפטיפות", המומלצת על ידי רופאי הילדים והמובילה בארץ בתחום זה. מוצרי "טיפטיפות" מותאמים במיוחד לפעוטות בני 3-0 והם ניתנים בצורת טיפות לבליעה בטעמים שילדים אוהבים. המוצרים נועדו לסייע בפתרון בעיות שונות בקרב תינוקות ופעוטות כגון: הורדת חום ושיכוך כאבים, טיפול בשיעול המלווה בליחה, נזלת, גזים וכן מספקים ויטמינים החיוניים להתפתחות התינוק.

  לסדרת טיפטיפות יש גם סדרה משלימה,  סדרת "טפטפים"  סדרת מוצרים יעודיים לקטנטנים מצוננים הסובלים מנזלת, גודש באף ומצוקה נשימתית.

   

  תכשירי טיפוח והגיינה

  כצט פיתחה מוצרים ייחודיים לנשים בשלבי החיים השונים. סדרת פמינה מציעה תחליבי סבון ומגבונים לשמירת ההיגיינה הנשית, והרגשת רעננות לאורך כל היום.   בתחום הדרמוקוסמטיקה פיתחה כצט את סדרת לקטופיל לטיפול בעור יבש ומגורה, סדרת לקטופיל הינה סדרה טיפולית המאפשרת התחדשות, הזנה ושיפור יכולת ההגנה הטבעית של העור.

   

   

  בדיקות גנטיות ומולקולריות חדשניות

  חברת כצט, רואה ברפואה מותאמת אישית את רפואת העתיד ומציעה ללקוחותיה מספר בדיקות גנטיות וגנומיות חדשניות למגוון מחלות ומצבים.

   

  בין הבדיקות שאנו משווקים:

  • בדיקת גנומיטי, בדיקת דם לא פולשנית (NIPT) הראשונה והיחידה שמצליחה לנתח כל כרומוזום בגנום העובר ברמת קריוטיפ
  • בדיקת Neuropharmagen בדיקה פרמקוגנטית להתאמת טיפול תרופתי בפיסכיאטריה
  • בדיקת Afirma לשלילת ממאירות בקשריות בלוטת התריס
  • בדיקת Prolaris להערכת מידת אגרסיביות של סרטן הערמונית
  • דיקת Endopredict לזיהוי הסיכון להישנות סרטן שד
  • בדיקת Immunoscore לזיהוי הסיכון להישנות סרטן מעי גס לאחר ניתוח. לעיון  במגוון הבדיקות

   


  כצט למען הקהילה

  כצט הינה חברה משפחתית, וככזו אנו רואים עצמנו כחלק בלתי נפרד מהקהילה בה אנו חיים. הערכים שאנו דוגלים בהם: יוזמה, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה הונחלו עוד בימיה הראשונים של החברה והפכו למסורת של עשרות שנים.  כצט ובראשה המנכ"לית, סיגל פירסט, תורמת למפעלי חינוך, תרבות, רווחה ובריאות באמצעות קרן כהן שהקימה ב-1970, מעניקה ממוצריה לעמותות הפועלות למען נזקקים, משלבת בעלי מוגבלויות בעבודה, מקדמת העשרת בני נוער בתחום המדע ומפתחת מוצרים המותאמים לצרכים ייחודיים של קבוצות, כגון סובלים מאלרגיה ומסוכרת.  לקריאה נוספת.  כצט למען הסביבה

  • חברת כצט שמה לה למטרה לשמור על איכות הסביבה. כל שלושת המפעלים של כצט: כצט תעשיות, כצט נוביס, וד"ר מירון עומדים בתקנים המחמירים הישראלים והבינלאומיים
  • כל מתקני החברה עומדים בהצלחה בדרישות ובביקורות של הרשויות השונות בהן הרשויות המקומיות, משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.
  • חברת כצט שמה לה למטרה לשמור על איכות הסביבה. כדי לממש מטרה זו, כל שלושת המפעלים של כצט- כצט תעשיות , כצט נוביס, ודוקטור מירון עומדים בתקנים המחמירים הישראלים והבינלאומיים. בעקבות המדיניות הירוקה של החברה וההקפדה על סביבת עבודה חסכונית במשאבים סביבתיים, שימוש באנרגיה מתחדשת ובחומרים למיחזור כצט עומדת בתקנים ISO 14001 ותקן - ISO 450001 . 
  • כל מתקני החברה עומדים בהצלחה בדרישות ובביקורות של הרשויות השונות בהן הרשויות המקומיות, משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה. לקריאה נוספת.

  כתבות נוספות בנושא

  כצט נוביס

  מפעל כצט נוביס מתמחה בייצור תכשירי טיפוח וטואלטיקה עבור מותגי כצט, וכן עבור מותגים פרטיים בארץ ובעולם.
  כצט תעשיות כימיות

  מפעל התרופות כצט תעשיות כימיות בע"מ הוקם בשנת 1975 בקריית מלאכי, והוא מתמחה בייצור תרופות ותכשירים רפואיים המשווקים בישראל וברחבי העולם.
  ד"ר מירון

  מפעל דר' מירון משתייך לחטיבת אגריקה, החטיבה החקלאית של כצט, המתמחה בפיתוח ושיווק מוצרים בתחום הגנת הצומח, זרעים ודשנים לחקלאות.
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד