המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  כצט
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  אדון כהן מייסד החברה

  א.ז. כהן נולד בשנת 1899 בירושלים, דור רביעי בארץ. בשנת 1921 הצטרף לסניף הארצישראלי של חברת "האחים גרין" שבסיסה היה במצרים .

  בשנת 1921 מצטרף אדון כהן  לסניף הארצישראלי של חברת "האחים גרין" שבסיסה היה במצרים ועם פרוץ מלחמת קום המדינה, בשל שינוי המצב הגיאופוליטי רכש מר כהן את הסניף הארץ ישראלי מהבעלים האנגלים ומאז ועד היום החברה מנוהלת על ידי נציג המשפחה.


  בשנת 1955 כשהבעלות עברה לידיו באופן מלא שינה את שמה ל כימיקלים וציוד טכני בע"מ – כצט בע"מ .  כצט היתה מהחברות החלוצות בארץ בשנותיה הראשונות של המדינה בתחומי הבריאות והחקלאות: ייבאה חיסונים נגד חצבת ושפעת, הובילה שינויים מהפכניים בתחום הדברת המזיקים בפרדסים, מכשור וציוד רפואי למוסדות להשכלה גבוהה ולמכוני מחקר.
  מר כהן ניהל את החברה בארץ במקביל לארועים ההסטוריים שקרו במדינת ישראל, השלטון הבריטי, מלחמת העולם השניה, קום המדינה ותרם לה רבות.  היה פילנטרופ בנשמתו, ברמה האישית – נהג לתת מתן בסתר לאנשים רבים וברמה הציבורית – היה בין היזמים להקמת אגודת הידידים של אוניברסיטת תל אביב וגיוס תרומות עבורה על מנת לקדם את האקדמיה בישראל,  תרם ליחסי המסחר ישראל – בריטניה ועל כך קיבל בשנת 1970תואר C.B.Eמהמלכה הבריטית. 


  גולת הכתורת של מפעלו הפילנטרופי  היתה כאשר בשנות ה- 70 העביר מר כהן 10% מהמניות שלו בחברת כצט לעמותה על שם זוגתו ושמה  "קרן יוכבד א.ז.כהן"   שייעודה לשתף את הקהילה בהצלחת החברה.

   

  adon cohen

  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד