המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  ויטמין D
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  אינהלציה או משאפים (הגדל)

  אינהלציה או משאפיםיתרונות וחסרונות

  1/04/2019
  לטיפול בבעיות האלרגיה הנפוצות ביותר: קשיי נשימה ופעילות יתר של הריריות מקובל להשתמש באינהלציה ובמשאפים. מהי אינהלציה? טיפול במכשיר חשמלי שבו אוויר דחוס או חמצן, ההופך נוזל לתרסיס ואת התרסיס שואף האדם האלרגי באמצעות מסכה המורכבת על פיו ואפו.
  אינהלציה או משאפים (הגדל)
  למוצרים של כצט

  גם המשאף וגם האינהלציה מסייעים לסובלים לקבל את התרופה ישירות למערכת הנשימה ובכך הם מועילים יותר משימוש בתקופות הניטלות בצורה אחרת (טבליה או כדור).  הבחירה במשאף או באינהלציה צריכה להיעשות יחד עם הרופאים המטפלים ואחר כך לפי העדפה אישית והתנסות.

  יתרונות המשאף

  • פשוט לשימוש: קל, נייד, קל להפעיל אותו
  • דיוק במינון התרופה: המשאף פולט בכל פעם כמות מדודה ומדויקת

  בחירת משאף

  המשאפים מתחלקים לשני סוגים: למשאף רגיל ולספייסר.
  משאף רגיל – לחיצה עליו משחררת כמות קבועה של תרסיס.  המשאפים הנפוצים ביותר מכילים תרופות המרחיבות את דרכי נשימה, כמו ונטולין או בריקלין, אך משאפים רבים אחרים מכילים תרופות המשמשות למניעת המחלה.

  ספייסר – מיכל קטן שלתוכו מחדירים את התרופה באמצעות המשאף בצדו האחד, ומצידו האחר שואף החולה את התרופה דרך פיה או מסכה, הישר לתוך ריאותיו.  השימוש ב"ספייסר" אינו מצריך לחיצה ושאיפה בו בזמן כפי שמצריך המשאף הרגיל, לכן הוא מתאים מאוד לשימוש בקרב ילדים, המתקשים לתפעל את המשאף הרגיל. 

  כתבות נוספות בנושא

  מוקוליט לטיפול בבעיות כרוניות בדרכי הנשימה

  בחן את עצמך

  השיעול הוא תופעה מטרידה, מדאיגה ומתישה. הוא יכול לחלוף מעצמו אך לפעמים מצריך אבחון, טיפול והשגחה ועשוי להעיד על מחלות שונות. מה אומר עליך השיעול שלך? בחן את עצמך בשאלון הבא
  מוקוליט לטיפול בשיעול שנגרם כתוצאה מעישון או הפסקת עישון

  ממשיכים להשתעל?

  אין מעשן שלא מכיר את ההשלכות הבריאותיות של העישון. הוא פוגע בבריאות, מפריע לסביבה, יוצר ריחות לא נעימים, צובע את השיניים בצהוב וכמובן גורם לשיעול. מה שהרבה מעשנים לא יודעים, זה שהפסקת העישון לא תמיד מצליחה להפסיק גם את השיעול, ולעיתים אף מגבירה אותו. רוצים לדעת למה זה קורה?
  שיעול וכיח

  כדאי לכם לטפל בזה

  יבש או עם ליחה, עם כאב גרון או ללא, כרוני או זמני, שיעול עלול להיות דבר מציק במיוחד בעיקר בעונות מעבר. סיבות רבות גורמות לשיעול ותופעות שונות מלוות אותו כמו מחסור בשינה, כאבי בטן ואף בריחת שתן. מה בעצם גורם לשיעול? מה יכול להקל עליו ועלינו? אספנו תשובות עבורכם
  טפטפים לטיפול בצינון ונזלת אצל תינוקות

  ונזלת שלא נגמרת

  הקיץ הישראלי הדביק והלוהט לא משאיר להורים הרבה ברירות, והמזגנים בבית עובדים ללא הפסקה במשך ימים שלמים. המזגן מספק הקלה ומשפר את ההרגשה בצורה מיידית, אבל לאורך זמן גם הוא עלול לגרום למחלות והתקררויות. איך מנצלים נכון את המזגן ודואגים שהילדים לא יתקררו?
  שיעול אצל תינוקות

  סיבות וטיפול

  החורף הגיע ואיתו שלל מחלות שאחת הנפוצות שבהן היא שיעול. אז מה עושים כשהשיעול מתגבר בלילה ולא נותן לכם ולתינוק לישון, איך עוזרים לתינוק להיפטר מהליחה ומאיזה גיל מותר לתת סירופ לשיעול? טיפים להורים
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד