המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  אחריות תאגידית
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  אתר נגיש (הגדל)

  אתר כצט קיבל את תקן הנגישות A

  30/12/2012
  לאחרונה השלימה חברת כצט את הנגשת האתר לטובת בעלי מוגבלויות. האתר עומד בתקן הנגישות הגבוה ביותר לאתרים מטעם עמותת נגישות ישראל
  אתר נגיש (הגדל)

  לאחרונה השלימה חברת כצט את הנגשת האתר לטובת בעלי מוגבלויות. האתר עומד בתקן הנגישות הגבוה ביותר לאתרים מטעם עמותת נגישות ישראל

   

   


  20% מהאוכלוסייה בישראל הינם אנשים עם מוגבלות בדרגות שונות הזקוקים לסיוע בנגישות בכלל ובגלישה באתרי אינטרנט בפרט. עובדה זו, לצד העובדה שמרבית אתרי האינטרנט אינם נגישים, מקשה מאוד על אנשים עם מוגבלות לגלוש ברשת האינטרנט ולנצל את משאביה האדירים.

  לאחרונה השלימה חברת כצט את הפיכת אתר כצט לאתר נגיש, על מנת שגם הלקוחות בעלי המוגבלות של כצט יוכלו ליהנות לספק מהשירותים והמידע הרב באתר. אתר כצט קיבל את רמת הנגישות A – והוא עומד בתקן הנגישות מטעם עמותת נגישות ישראל.

   

  מהו אתר אינטרנט נגיש?


  רבים מאתנו מתקשים לדמיין את חייהם ללא האינטרנט. לאנשים עם מוגבלות, האינטרנט חיוני עוד יותר, כיוון שהוא מאפשר להם גישה למוצרים, לשירותים, למידע ולתקשורת בין-אישית שאין להם אפשרות לקבל בדרך אחרת עקב מוגבלותם.
  אנשים בעלי מוגבלויות סובלים ממגבלה כלשהי המקשה עליהם לגלוש באינטרנט, לדוגמה: מוגבלויות בראייה, בשמיעה, בתנועות הידיים, ליקויי למידה, מוגבלויות שכליות ואחרות. אתר אינטרנט נגיש מסייע לכל אחד הסובל ממוגבלות כלשהי לגלוש באתר ללא הפרעות באמצעות טכנולוגיה מסייעת בדיוק כמו כל אחד אחר.


  בשנים האחרונות השתנתה התפיסה החברתית כלפי אנשים עם מוגבלויות. בבסיס התפיסה החדשה ערכי זכויות האדם מול החסמים הקיימים בסביבה. לאור השינוי שחל, על החברה להיות נגישה לאדם עם מוגבלויות. מבחינה מעשית, על אנשי המקצוע המתכננים ומפיקים אתרי אינטרנט, מוצרים ושירותים, לקחת אחריות ולהתאים את התוצר גם לאדם עם מוגבלויות במטרה ליצור סביבה נגישה, בה גם אנשים בעלי מוגבלויות יכולים לתפקד.


   

  איך באה לידי ביטוי הנגשת אתר כצט?


  באתר כצט, ניתן למצוא את כל המידע אודות מגוון מוצרי כצט, המבצעים העדכניים וכן כתבות ומאמרים מקצועיים בנושאים שונים בתחום הבריאות.


  התכנים באתר נקיים מתגיות, על מנת שלא יהוו הפרעה לעיוורים וללקויי ראיה המשתמשים בציוד מיוחד לגלישה באינטרנט. בנוסף, לצד כל תמונה באתר יופיע תיאור התמונה בכתב (tooltip), כך שהמחשב יוכל להקריא כיתוב זה לבעלי הציוד המיוחד. האתר מתאפיין בתפריטים יציבים טכנולוגית המתאימים לאוכלוסייה מבוגרת ולבעלי בעיות מוטוריות. מעבר לכך, ישנה הקפדה יתרה על צבעים ניגודיים ונוחים לקריאה לבעלי לקויות ראיה וכן, אפשרות להגדלת והקטנת הטקסט.

  אנו בכצט, מאמינים ביצירת שוויון זכויות והזדמנויות בקהילה ורואים בהנגשת אתר האינטרנט שלנו מעשה ערכי-מוסרי היכול להשפיע על איכות חייהם של מאות אלפי אנשים ולפתוח בפניהם אפשרות להיות חברים שווי-זכויות ושווי-הזדמנויות בחברה הישראלית.

  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד