המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  אחריות תאגידית
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  כצט מקדמת חברה שוויונית יותר

  25/08/2013
  במסגרת פעילותה של כצט, מושם דגש על שילוב של אוכלוסיות מודרות ונעשים מאמצים רבים לקלוט אוכלוסיות אלו לשורות הארגון במגוון תפקידים

  הכותבת היא: חן אברהם, מנהלת משאבי אנוש בכצט

   

  בכצט מסורת בלתי פורמלית ורבת שנים של תמיכה בקהילה וגיוון בתעסוקה.


  גיוון תעסוקתי מהווה הזדמנות תעסוקתית למועמדים בעלי תרבות, מוצא, מין וגיל שונים להשתלב בשוק העבודה וליצור מצב שבו המשאב האנושי בארגון ישקף טוב יותר את הגיוון האנושי בחברה הישראלית.


  הרבה לפני שנוצרה מודעות בקרב חברות עסקיות בצורך ובערך המוסף של קידום הקהילה ע"י גיוון בתעסוקה, עוד לפני שדובר על תחום של אחריות חברתית, הקימה כצט קרן שמטרתה תמיכה וקידום הקהילה באזורים בהם ממוקמים מפעלי החברה בקרית מלאכי.


  בכל שנה מפרישה כצט "מעשר" מרווחיה לטובת קידום הקהילה בקרית מלאכי. פעילות כצט היא בדגש על קידום החינוך בעיר והדבר נעשה ע"י תמיכה כספית במספר מישורים מתוך אמונה ורצון שהאוכלוסייה הצעירה והמגוונת שמתגוררת כיום בקרית מלאכי, תהיה הדור הצעיר הבא של המנהלים והעובדים בכצט.


  כך אימצה כצט את המתנ"ס המקומי בקרית מלאכי ובמשך שנים מממנת חוגים בתחומי המדעים. כצט מעניקה מלגות לסטודנטים המכינים בוגרי תיכון לבגרויות ואף שותפה בפרויקט כיתות חכמות בעיר.

  כחברה עסקית חשוב לנו להיות חברה שמשפיעה ומקדמת אוכלוסיות מודרות בסביבה הגיאוגרפית בה נמצאים מפעלי החברה, מתוך אמונה שהכלת אוכלוסיות אלו בשוק העבודה תאפשר חברה מגוונת, מאפשרת יותר, מפלה פחות ותוך מתן אפשרות להביא לידי ביטוי מגוון של כישורים אנושיים.


  אוכלוסיות מודרות הן אוכלוסיות ששיעורי התעסוקה בקרבן נמוכות יותר, ביניהן המגזר החרדי, מגזר המיעוטים ואנשים עם מוגבלויות. אנו רואים בגיוון תעסוקתי חיבור בין צורך חברתי לצורך עסקי. קהילה צומחת בהכרח מובילה למינוף וצמיחה ארגונית ועסקית.


  מחקרים העלו כי שילוב מנהלים ועובדים מרקעים מגוונים בצוותי עבודה, משפר תוצאות ומביא להישגים גבוהים יותר לאורך זמן הבאים לידי ביטוי הרבה פעמים בחדשנות ופתיחת שווקים חדשים בקרב לקוחות.
  במסגרת פעילותה של כצט, מושם דגש על שילוב של אוכלוסיות מודרות ונעשים מאמצים רבים לקלוט אוכלוסיות אלו לשורות הארגון במגוון תפקידים.


  כך לדוגמא פועלת כצט לגיוס חרדים לשורותיה. עד כה ניכר כי ישנה שביעות רצון גבוהה של שני הצדדים, אוכלוסייה זו מתגלה כאוכלוסייה בעלת מוטיבציה גבוהה להשתלב בשוק העבודה, זכינו בעובדים חרוצים, שעושים מאמצים רבים ללמוד את התפקיד, להשתלב בצד החברתי ולהפוך להיות עובדים מקצועיים שיהפכו להיות עם הזמן נכס משמעותי לחברה.


  כמו כן, במשך שנים רבות כצט אורזת את מרבית מוצרי הצריכה שלה במפעל אופק אשר מספק תעסוקה לעובדים בעלי מוגבלות פיזית ושכלית.


  כצט מספקת תעסוקה הוגנת לכל עובדיה, החל משמירה קפדנית על חוקי עבודה, שקיפות מול עובדיה, מדיניות שכר ורווחה ברורים, נהלי עבודה מסודרים ואווירת עבודה נעימה ומשתפת.

  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד