המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  אחריות תאגידית
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  איכות הסביבה בימי קורונה

  איכות הסביבה בימי קורונהאיך תחרות יצירה אחת השפיעה לטובה על עובדי כצט

  10/06/2020
  מהטמה גנדי אמר "תהיה אתה השינוי שאתה מבקש לראות בעולם", ובעידן קריטי של התחממות גלובלית אין ספק שהעולם צריך שינוי והוא יבוא רק מאתנו. כן, גם מכם.

  איכות הסביבה בימי קורונה

  שינויי האקלים המתרחשים בעולם נובעים כידוע מעלייה ברמת פליטת גזים מזהמים לאטמוספירה היוצרת אפקט חממה מוגבר. ההשלכות של העלייה בטמפרטורות הרסניות והן באות לידי ביטוי בהמסת הקרחונים, דלדול יערות הגשם, בצורות, גלי חום כבדים, שריפות ענק, סופות אבק ושטפונות. תנאי מזג האוויר הקיצוניים האלו יוצרים למעשה תגובת שרשרת קטלנית הפוגעת בחקלאות ברחבי העולם, במצבים בריאותיים של בני האדם, ופגיעה ברורה בזנים שונים של בעלי חיים, ביניהם תופעת העלמות הדבורים למשל.

  לא בכדי 2019 היתה "שנת האקלים" בה צפינו בגל מחאות בנושא משבר האקלים, שזכה לכיסוי תקשורתי רחב. על שער מגזין טיים התנוססה לראשונה דמותה של נערה צעירה אשר הובילה את שביתת האקלים של בני הנוער ברחבי העולם. גרטה תונברג, היא מנהיגת מחאת האקלים, שעמדה ונשאה את נאומה המפורסם בפסגת האקלים של האו"ם בניו יורק.

  אז היום כבר ברור, שלכל פעולה של המין האנושי ולכל מוצר למעשה קיימת טביעת רגל אקולוגית המשפיעה ללא עוררין על איכות הסביבה. ועכשיו רק נותר לכולנו לשאול את עצמנו מה נוכל לעשות על מנת לצמצם את טביעת הרגל האקולוגית

  אחד ההבטים המשמעותיים של המאבק במשבר הסביבתי הוא נושא המיחזור. בהנתן שמרבית הדברים ניתנים למיחזור הרי שמדובר ביכולת בלתי רגילה של הקטנה הפסולת הסביבתית בחומרים כמו נייר, בקבוקי שתייה, אריזות פלסטיק, פחיות שימורים מתכות למיניהן ועוד.

  כצט הציבה את ערך השמירה על איכות הסביבה בסדר עדיפות עליון ומעבר לתו הירוק על פיו היא פועלת בכל מתקניה כולל המפעלים -   גם במסגרת פעילויות החברה והתנדבויות, תומכת כצט בצמצום זיהום הסביבה ובהקניית ערכים וכלים לעובדי החברה, שיוכלו להנחיל אותם גם בבית.

  כך באפריל 2020, כשעובדי החברה היו סגורים בבתיהם בעיצומה של מגיפת הקורונה השקנו תחרות יצירה ירוקה בקרב עובדי הארגון כולו. איתגרנו את עובדינו לייצר יצירות המורכבות כולן מ-100% חומרים ממוחזרים על מנת להעביר את המסר החשוב הזה גם לדורות הבאים.

  עיצומו של המשבר האקולוגי עוד לפנינו ויש מה לעשות בנידון. הצטרפו אלינו לשינוי והנחילו גם אתם בסביבתכם ערכים חדשים של קיימות ושינוי סדר העדיפויות למען עתיד ירוק ונקי יותר!   

  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד