המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  אחריות תאגידית
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  כצט משיקה מוצר חדש בשיתוף עם חברת NASUS פארמה (הגדל)

  כצט משיקה מוצר חדש בשיתוף עם חברת NASUS פארמהTaffiX תרסיס המיועד לחסימת וירוסים הנכנסים דרך חלל האף

  23/07/2020
  המוצר פותח ומיוצר על ידי חברת סטארט-אפ ישראלית בשם NASUS PHARMA, המתמחה בפיתוח תרופות הניתנות דרך האף. הטכנולוגיה בתרסיס טאפיקס מייצרת על רירית האף שכבת מגן פולימרית ברמת חומציות 3.5, בתוך 50 שניות ועד 5 שעות רצופות, החוסמת עד 97% מהנגיפים הנכנסים לחלל האף
  כצט משיקה מוצר חדש בשיתוף עם חברת NASUS פארמה (הגדל)

   

  בימים אלה אנחנו משיקים בישראל את טאפיקס (TaffiX), אבקת ספריי לחסימת וירוסים הנכנסים דרך חלל האף. המוצר מבוסס על טכנולוגיה שפיתחה חברת הסטארט-אפ הישראלית Nasus Pharma, המתמחה בפיתוח תרופות הניתנות דרך האף. כל ריסוס של אבקת טאפיקס מייצר בתוך 50 שניות שכבת מגן פולימרית על רירית האף (מבלי לפגוע בפעילותה), בעלת pH נמוך ברמה של 3.5 וגודל חלקיקים אחיד וצפוף, אשר חוסמת עד 5 שעות רציפות עד 97% מהווירוסים הנכנסים דרך חלל האף.

   

  מחקרים הראו שתאי האף הם אחד המקורות העיקריים להדבקות בווירוסים מאחר והם עשירים בקולטנים ובחלבונים אליהם נקשרים הווירוסים. חוקרים העריכו כי עיקר ההדבקה מווירוסים מתרחשת באף והמליצו להתמקד בהגנה על אזור זה.

  אבקת טאפיקס בנויה על החומר HPMC, אשר נמצא בשימוש תעשיית הפארמה שנים רבות. מדובר בהידרוג'ל פולימרי המסוגל לספוח מים וכך, באמצעות רירית האף, מייצר שכבת צלולוז אשר בה הוירוסים נלכדים ואינם מצליחים להיכנס לגוף. כך למעשה עובד מנגנון החסימה המכנית של טאפיקס.

   

  בנוסף, מחקרים שונים שבוצעו בשנים האחרונות, הראו כי וירוסים אינם יכולים להתרבות בסביבה חומצית נמוכה. מה שהופך את  שכבת הג'ל של טאפיקס, בעלת רמת חומציות של 3.5, לכזו שמנטרלת את הווירוסים הכלואים מיכולתם להתרבות ולהדביק, ובכך בא לידי ביטוי מנגנון החסימה הכימית של טאפיקס.

   

  מנגנון הפעולה הכפול של טאפיקס (כימי ומכני) הוכח כיעיל בניסויים מעבדתיים כנגד וירוסים ממשפחות שונות ופיתוחו מבוסס על מחקרים עדכניים  המצביעים על כך שחלק מתרחישי ההדבקה של ווירוסים ונגיפים מתרחשים דווקא לפני הופעת הסימפטומים. מכאן, יש להקפיד על הגנה מוקדמת מפני ווירוסים, בייחוד עבור אנשים שבשגרת יומם באים במגע עם אנשים אחרים.

  המוצר אינו מחייב מרשם רופא, קל לשימוש ומאושר על ידי משרד הבריאות. טאפיקס מיועד לשימוש יומיומי לילדים מעל גיל 12 ומבוגרים, ומומלץ בעיקר לפני הכניסה לסביבות סגורות והומות כדוגמת משרדים, מסעדות, קניונים, חנויות, חדרי כושר, תחבורה ציבורית, אירועי ספורט וכד'. ניתן להשיגו בבתי המרקחת, רשתות הפארם ואתרי הפארם און ליין, ללא מרשם רופא. 

  מידע נוסף אודות המוצר ניתן למצוא ב- www.taffix.co.il

   

   

  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד