המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  קולאגרד
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  קולגארד, מזרז החלמה מניתוח קיסרי (הגדל)

  מניעת הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי

  24/03/2019
  לידה בניתוח קיסרי היא הליך כירורגי לכל דבר. כבכל ניתוח או הליך רפואי, גם לניתוח קיסרי תופעות לוואי אופייניות. אחת מתופעות הלוואי המוכרות פחות, היא הידבקויות ברחם והבטן, העלולות לגרום לכאבים ולבעיות בריאותיות אחרות. קראו עוד כדי ללמוד על הידבקויות ועל הדרכים למנוע אותן.
  קולגארד, מזרז החלמה מניתוח קיסרי (הגדל)

  בשנים האחרונות נרשמת עליה במספר הלידות בניתוח קיסרי. רופאים גינקולוגיים מחליטים על ניתוח קיסרי מסיבות רפואיות שונות ובמקרים מסוימים בוחרות הנשים עצמן ללדת בניתוח קיסרי. לעיתים, ההחלטה על ניתוח קיסרי מתרחשת בזמן אמת כאשר הלידה מתפתחת באופנים המחייבים זאת.

  כחלק מההכנות ללידה הנכספת, מומלץ לרכוש את מירב הכלים והידע כדי להתמודד עם תרחישים אפשריים בלידה ולאחריה. לצד תופעות לוואי מוכרות כבחילות, הקאות או כאבים באזור התפרים, קיימת תופעה ידועה פחות בקרב יולדות והיא תופעת ההידבקויות בין משטחי הרקמות.


   

  מהן הידבקויות ברחם?

  • בחלל האגן ובבטן קיימת שכבת קרום דקה המפרידה בין האיברים הפנימיים.
  • קרום זה נקרא קרום הצפק (פריטונאום).
  • ניתוחים פולשניים הכרוכים בחיתוך רקמות באיברי הבטן או האגן, פוגעים באופן בלתי נמנע בקרום הצפק, וכתוצאה מהינזקות החיץ המפריד בין הרקמות, עלולות להיווצר הידבקויות בין איברים.
  • הידבקויות אלה עלולות להופיע לאחר ניתוחים בחלל הבטן, כגון ניתוח להסרת ציסטה, טיפול בהריון חוץ רחמי, ניתוח לפתיחת חצוצרות, הסרת מיומה וגם ניתוח קיסרי.
  • החתכים בבטן וברחם, המתבצעים על ידי הרופא, מהווים סיכון להיווצרותן של הידבקויות ברחם ובאיברים הסמוכים.

  הסיכונים הכרוכים הידבקויות ברחם

  הידבקות של איברים פנימיים עלולה להוביל למספר בעיות רפואיות:

  • כאשר התופעה נוצרת בסביבת רחם האישה, עלולה להיווצר חסימה במעבר שבין החצוצרות לשחלות. הידבקות מסוג זה עלולה לגרום לבעיות פוריות ואף לאובדן פוריות
  • הידבקויות לאחר ניתוח קיסרי עלולות לגרום לכאבים עזים וכרוניים באזור האגן. חיבור בין איברים פנימיים בחלל האגן מגביל את התנועה וגורם לכאב שבא לידי ביטוי בדרך כלל בזמן הביוץ או בזמן קיום יחסי מין
  • טיפול בהידבקויות יתבצע באמצעות ניתוח חוזר להפרדה בין האיברים. זהו ניתוח נוסף שניתן למנוע בהיערכות מתאימה מראש 

  כיצד ניתן למנוע הידבקויות ברחם?

  על מנת לצמצם את הסיכון להידבקויות באופן משמעותי, ניתן להחדיר לחלל הבטן והאגן, במהלך הניתוח, יריעת קולגן כדוגמת קולגארד  מבית כצט, שתהווה שיכבת הפרדה בין האיברים ותגן עליהם מהידבקות אחד לשני. אם את מתעתדת לעבור ניתוח קיסרי, התייעצי עם הרופא המיילד לגבי השימוש בקולגארד, הנספגת לחלוטין בגוף בתוך מספר שבועות והינה נטולת תופעות לוואי. שימוש בקולגארד, עשוי לזרז את החלמתך מהניתוח הקיסרי ולמנוע סיבוכים עתידיים.

  ***לרכישת המוצר ופרטים נוספים נא להתקשר לשרות הלקוחות של חברת כצט בטלפון: 1-700-500-220***

   

  כתבות נוספות בנושא

  יריעות קולגארד מבית כצט נספגות לחלוטין בגוף תוך 3-5 שבועות

  אחוז הלידות בניתוחים קיסריים עולה בהתמדה. לידת תינוק היא כמובן אירוע משמח, אך ניתוח קיסרי הוא הליך כירורגי לכל דבר ותהליך ההחלמה ממנו עלול להיות ארוך מזה שמלידה רגילה. אף על פי כן, ניתן בהחלט להתאושש מהניתוח בנוחות ובמהירות יחסית. לפניך מספר טיפים שימושיים להחלמה מהירה מניתוח קיסרי
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד