לא מצליחים להירדם? טיפים לשינה טובה

27/04/2010
מחסור בשינה
מחסור בשינה

הלילה הגיע, אתם עייפים ומנסים להירדם אבל ללא הצלחה. נשמע לכם מוכר? מסקר שערך ארגון הבריאות העולמי (WHO) בישראל עולה כי כ-30% מהישראלים סובלים מבעיות שינה. אז אם גם אתם סובלים מנדודי שינה (אינסומניה), כל הטיפים שיעזרו לכם לישון טוב מידי לילה

 

שינה טובה היא לא רק הנאה, אלא צורך חיוני לגוף וכן צורך נפשי המקנה תחושת שלווה וביטחון. חוסר שינה יכול לגרום לחוסר ריכוז ורגישות למחלות, לכן אם אתם מתעוררים פעמים רבות בלילה או שאינכם מצליחים להירדם באופן קבוע, כדאי שתכירו בבעיה ותטפלו בה לפני שתפגעו בבריאות שלכם.

 

בזמן שישנתם: מה בעצם מתרחש בזמן השינה?

השינה היא מנוחה לגוף ולנפש והיא צורך בסיסי של הגוף. לשינה תקינה יש יתרונות חשובים:

 

  • למידה: המידע שנקלט במהלך היום עובר במהלך השינה עיבוד והטמעה
  • תחושת מרגוע: בזמן השינה עולים קונפליקטים וזכרונות שהדחקתם במהלך שעות הערות. התהליך תקין לבריאות הנפשית ולתחושת רוגע.
  • שיפור הזיכרון: המידע במוח עובר במהלך השינה ארגון וסידור וזכרונות רבים נשמרים במוח.
  • מנוחה, ניקיון והתחדשות: ההרפייה של השרירים מאפשרת לגוף לנוח, להתחדש ולגדול. בנוסף, במהלך השינה הגוף מתנקה מחומצות ורעלנים שיכולים להזיק לו.

 תישנו על זה: טיפים לשינה טובה ובריאה

ניתן לטפל בבעיות השינה באמצעות פתרונות טבעיים ויעילים:

לכו לישון מוקדם: גוף האדם מותאם לשינה בלילה ופעילות ביום, לכן חשוב לישון בשעות הלילה. גם אם אתם רגילים ללכת לישון בשעות מאוחרות, תנו לגוף שלכם הזדמנות להתאזן ונסו לישון מוקדם לעיתים קרובות.
 

החשיכו את חדר השינה וצרו סביבה שקטה ומרגיעה: מחקרים מראים כי המערכת ההורמונלית של הגוף מתאימה את עצמה לאור ולחושך, כך שחשיפה לחושך מאפשרת לגוף להיכנס למצב שינה בצורה טבעית ויעילה. בנוסף, שקט חשוב לשינה ואם אתם סובלים מרעשים שעושים בני הבית או השכנים, תוכלו להשתמש באטמי אוזניים מסיליקון שימנעו מהרעשים להפריע לשנתכם.

 

הקשיבו לגוף שלכם: אם אתם עייפים בשעות הערב הימנעו מצריכת קפה או משקאות אנרגיה שיכולים להרוס את כל שנת הלילה. הקשיבו לגוף שלכם, גם אם מידי פעם הוא מאותת לכם ללכת בשעה מוקדמת, הקשיבו לאיתותים ותעניקו לעצמכם שנת לילה טובה.

 

תנו לגוף שלכם להירגע: מקלחת לפני השינה יכולה לסייע לכם להתנקות מהיום שעבר ולהתארגן לשנת לילה מושלמת. 


טבליות טבעיות לשינה רצופה:   טבליות Tonight נמכרות ללא מרשם רופא, ומיועדות כעזר לשינה לבני נוער ומבוגרים מגיל 12 ומעלה. התרופה מכילה חומר פעיל אנטי-היסטמיני, וטבלייה אחת או אפילו חצי טבלייה, כ-30 דקות לפני השינה, תעזור לכם להמשיך לישון ברציפות עד הבוקר. Tonight אינה ממכרת ובטוחה לשימוש עד שבועיים רצופים (לתקופות ארוכות יותר דרוש אישור רופא).

הדפסשלח לחבר
כתבות בנושא
אקילו ספורט
טפטפים
מוקוליט
גייסטליך
נורלבו
טיפטיפות