המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
דיקלופלסט לטיפול בכאבי גב תחתון (הגדל)

איך הכי נכון לשכך כאבי גב תחתון?טיפול מקומי

22/03/2019
כאבי גב תחתון תוקפים ללא אבחנת גיל ומין. הם יכולים להיות כרוניים, לנבוע מתנועת גב לא נכונה או מספורט, וכדאי לדעת שהיום כבר לא צריכים לקחת כדור כדי לשכך את הכאבים. יש פתרונות מקומיים, בריאים ויעילים יותר
דיקלופלסט לטיפול בכאבי גב תחתון (הגדל)
למוצרים של כצט

80% מהאוכלוסייה יסבלו מכאבי גב תחתון במהלך חייהם, רובם יותר מפעם אחת. מדובר בכאב חד ומפלח שמורגש באזור החוליות המותניות התחתונות ועשוי להקרין גם על אזור הרגליים והעכוז.

מרבית הסובלים מכאבים אלו יוצאים מחדר הרופא כשהם חסרי אונים, שכן לרוב לא ניתן לאתר את הגורם לכאבי הגב התחתון. מדובר באזור בגוף שנושא בעומס רב, נפשי ומכני. הגורמים לכאבי הגב עשויים להיות קשורים בפגיעה בחוליות הגב, בפרקים או בדיסק, בהתנהגות לא נכונה שגורמת לתנועות מזיקות לגב ובמתחים נפשיים. בנוסף, נמצא קשר בין כאבי גב תחתון לבין אורח חיים שאינו בריא, הכולל עישון, עודף משקל, עבודה פיזית קשה וכושר גופני ירוד.

אם גם אתם סובלים מכאבי גב תחתון, כדאי לכם להכיר את הדרכים החדשניות להקלה על כאבים, כמו פלסטר ייחודי שמכיל תרופה לטיפול מקומי בכאבי הגב התחתון.

טיפול מקומי או מערכתי: איך הכי נכון להקל על הכאב?

תרופות משככות הניתנות בבליעה או בזריקה, הן אחת הדרכים להתמודד עם כאבים. חלק מהתרופות, בעיקר אלה החזקות יותר, מחייבות מרשם רופא. זריקות או כדורים מהווים פיתרון כלל מערכתי, שמשפיע על כל מערכות הגוף. חלק מהטבליות פועלות באמצעות השפעה על אזורים במוח האחראים על תחושת הכאב. סוגים אחרים של כדורים מפחיתים את ייצורו של חומר ממשפחת ההורמונים המכונה פרוסטגלנדין שהפקתו בגוף גורמת לתחושת כאב.

החסרונות בטיפול המערכתי:

  • חלקן מצריכות מרשם רופא
  • לרוב, תרופות חזקות מאוד
  • בשימוש לאורך זמן, עלולות לגרום לתופעות לוואי כגון בעיות עיכול, כאבי ראש, שינויים במצב הרוח או נדודי שינה
  • משפיע על כל אברי הגוף, גם אלה שאינם כואבים

בשונה מכך, שיכוך כאבי גב מקומי משפיע רק על האזור הכואב באופן ממוקד. אין צורך במרשם רופא כדי להשיגו והוא נחשב לטיפול מתון יותר שבדרך כלל אינו גורם לתופעות לוואי.

האם ניתן למנוע הופעת כאבי גב תחתון?

 

מחקרים מראים כי אימוץ התנהגות נכונה לשמירה על הגב התחתון, יכולה לסייע בהפחתת הסיכון לסבול מכאבים. להלן כמה הנחיות שימושיות:

  • עבדו מול משטח עבודה בגובה מתאים: וודאו כי בעת העבודה אינכם כפופים במשך שעות ארוכות, דבר שיכול ליצור עומס על הגב התחתון.
  • בעת הרמת משאות כבדים, כופפו את הברכיים: כיפוף הברכיים מונע העמסת כל משקל המשא על הגב התחתון. 
  • בצעו פעילות גופנית בריאה: הימנעו מפעילויות שיוצרות עומס על הגב התחתון, כמו הרמת משקולות או רכיבה על אופני הרים.

 

לקריאה על כאבי שרירים

כתבות נוספות בנושא

מדבקה נגד כאבים

מה אומרים עליכם כאבי הגב שלכם?

כאבי הגב שלכם יכולים לספר לרופא על המצב הפיזי שלכם. הם יכולים להגיד מתי אתם סובלים מעודף משקל, מתי הרמתם משא כבד מידי או מתי היציבה שלכם לא נכונה. קראו עוד על סוגי הכאבים והמשמעות שלהם
כאבי גב תחתון

סיבות, מניעה ופתרון לבעיה

עובדים שעות רבות מול מחשב, מרימים ילדים קטנים על הידיים, נמצאים בגיל השלישי או סתם בעלי מבנה חוט שידרה מועד לפורענות? אם כך, נראה שגם אתם נמצאים בין 85% הסובלים לפחות פעם אחת בחייהם מכאבי גב תחתון.
כאבי שרירם דיקלופלסט

פלסטר עם משכך כאבים

יצאתם לריצה, עשיתם אירובי, הייתם בחדר כושר. אתם אמורים להרגיש טוב עכשיו, נכון? ובכן, לא תמיד. כלומר, לא מיד. לפני שתרגישו חיוניות נפלאה ייתכן שתרגישו כאבי שרירים, במיוחד אם לא התאמנתם זמן מה. הבשורות הטובות? יש טיפול חדשני
כאב הגב הורג אותך?

יש תרופה

כל אחד מאיתנו סובל במהלך חייו מכאבים: כאבי גב, כאבי שרירים וכאבי ראש עלולים לגרום לסבל רב, במיוחד כשמדובר בכאבים כרוניים. החדשות הטובות הן שלא חייבים לסבול
לכל הכתבות
איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
עבור לתוכן העמוד