נסיון טקסט

טיפול בהפרעות שינה
הקפידו על סדר יום קבוע - כניסה למיטה, מספר שעות שינה, ויקיצה בשעות קבועות.

הקפידו על סדר יום קבוע - כניסה למיטה, מספר שעות שינה, ויקיצה בשעות קבועות.
קצרו את משך שנת הצהריים - שנת הצהריים אינה איכותית כמו שנת הלילה.
אל תאכלו ארוחה כבדה לפני השינה, ואל תשתו אלכוהול, משקאות המכילים קפאין או משקאות אנרגיה. מומלץ לאכול בעיקר פחמימות שטובות לשינה.
אל תעשנו לפני השינה – מלבד הנזקים האחרים שגורים עישון, הוא גם מעורר.
העסיקו את עצמכם במהלך היום, אבל השתדלו לא לעסוק בדאגות ובטרדות לפני השינה. פעילות יומיומית עוזרת לשנת לילה מתוקה.
פעילות גופנית במהלך היום מצוינת לשינה, אך הקפידו לא לעסוק בה לפחות 3 שעות לפני השינה.
רצף פעולות קבוע לפני השינה עוזר לגוף להכין עצמו לשינה הקרובה - קריאת ספר, צחצוח שיניים, האזנה למוסיקה מרגיעה וכל דבר שיעזור לכם להירגע.
אל תלכו לישון רק מתוך שעמום. היכנסו למיטה רק כאשר אתם מרגישים ישנוניים.
מזרון טוב, כרית נוחה וחדר מאוורר חשובים לשינה טובה ולמניעת נדודי שינה.
אם התעוררתם במהלך הלילה - אל תסתכלו על השעון. כשתצטרכו להתעורר הוא יצלצל גם אם לא תסתכלו עליו.


לישון עד הבוקר? זה אפשרי
כצט מציעה לכם פתרון שיקל על הפרעות השינה ויאפשר לכם להמשיך לחלום בשקט. טבליות טונייט  Tonight נמכרות ללא מרשם רופא, ומיועדות כעזר לשינה לבני נוער ומבוגרים מגיל 12 ומעלה. התרופה מכילה חומר פעיל אנטי-היסטמיני, וטבלייה אחת או אפילו חצי טבלייה, כ-30 דקות לפני השינה, תעזור לכם להמשיך לישון ברציפות עד הבוקר. טונייט Tonight אינה ממכרת ובטוחה לשימוש עד שבועיים רצופים (לתקופות ארוכות יותר דרוש אישור רופא).

הקשר בין הפרעות שינה וכושר גופני
אם אתם נוהגים להתאמן באופן קבוע, אתם בוודאי מכירים את ההרגשה לאחר האימון: אתם מלאים אנרגיה, ולמרות שהגוף עייף, אתם מרגישים כי מילאתם מצברים. הכושר הגופני משפר את התפקוד שלנו ביום-יום, משפר את ההרגשה ומחזק את הביטחון העצמי. בעקבות האימון גובר קצב חילוף החומרים, חום הגוף עולה והגוף מתמלא באנרגיה. לכן אם יצאתם לאימון בשעת ערב מאוחרת, כדאי שתדעו שהמוח והגוף אינם מוכנים לשינה מייד לאחר האימון, אלא רק לאחר שהאנרגיה בה התמלאתם תפחת וגופכם יירגע.
הקפידו לא להתאמן כ- 3 שעות לפני שעת השינה שלכם על מנת למנוע נדודי שינה או הפרעות שינה אחרות.
התאמנו בשעות הבוקר או אחר הצהריים. כך תירדמו מהר ותישנו טוב יותר ממי שמתאמן בשעות הערב המאוחרות

דיבור מתוך שינה
האם בן הזוג העיר לכם על כך שדיברתם בלילה מתוך שינה, או אולי שמעתם את הילד ממלמל בלילה? פעילות מתוך שינה נקראת פאראסומניה, והיא אינה מפריעה לאיכות השינה. דיבור מתוך שינה, ביעותי לילה או צעקות מתוך שינה הן תופעות נפוצות יותר בקרב ילדים צעירים מאשר במבוגרים, והן קורות בזמן שאתם שקועים בשינה עמוקה מאוד. לתופעת הדיבור מתוך שינה אין הסבר רפואי אך היא אינה מסוכנת, אינה משפיעה על איכות השינה וגם אין טיפול היכול למנוע את התופעה. לעיתים, אין משמעות לתכנים שנאמרים מתוך שינה והם נשמעים חסרי משמעות או שאינם מובנים. אם מדובר בילדים, קרוב לוודאי שהתופעה תיעלם מעצמה. לעומת זאת בקרב מבוגרים, דיבור מתוך שינה יכול להיות קשור ללחץ ולכן כדאי לבדוק אם האדם שמדבר מתוך שינה נמצא במצב נפשי קשה או לחוץ מסחבה כלשהי.
מומיצפלית בדיור

חדש

העלאת תמונה4

העלאת תמונה 3

העלאת תמונה שניה עלה בהתחלה כ (20) אחר כך מחיקה

העלאת תמונה ראשונה

פמינה
פמינה יאנג
טיפטיפות
מוקוליט
נורלבו
גייסטליך