המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  אפירמה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  אפירמה, Afirmaבדיקה גנטית לאיבחון קשריות בלוטת התריס

  Afirma היא בדיקה אנליזה גנומית חדשנית לשיפור יכולת האבחנה במקרים שבהם תוצאת הבדיקה הציטולוגית של קשרית, שהתגלתה בבלוטת התריס, אינה חד-משמעית (לא ברור אם יש או אין סרטן).

  אנליזה גנומית חדשנית ומוכחת קלינית לשיפור יכולת האבחנה הציטולוגית של קשריות בבלוטת התריס.

  • בדיקת Afirma מסייעת לרופא באבחון ובהתאמה של הטיפול לכל מטופל.
  • בדיקת Afirma תורמת לירידה בשיעור ניתוחי בלוטת התריס.

  מהי בדיקת אפירמה/ Afirma?


  אף שהרפואה מתפתחת בקצב מהיר, עדיין קשה לפעמים לקבוע אם קשרית בבלוטת התריס נגועה בסרטן או לא. בדיקת אפירמה היא אנליזה גנומית המסייעת בסיווג מחדש של קשריות בבלוטת התריס  שיש קושי באבחנתן. הבדיקה פותחה על ידי מומחים בתחום מדע הגנום ובודקת ביטוי של למעלה מ- 100 גנים, המסייעים לקבוע בין קשרית שפירה או חשודה כממאירה.


  בעזרת בדיקת אפירמה אפשר לדעת יותר על הקשרית גם במצבים שבהם האבחנה הציטופתולוגית אינה חד-משמעית. בכך הבדיקה יכולה לשנות באופן דרמטי את הדרך שבה הקשרית שהתגלתה בבלוטת התריס שלך תאובחן ותטופל, ולסייע לך להימנע מניתוח מיותר.

   

  afirma

   

  איך הבדיקה יכולה לעזור?

   


  במקרים בהם האבחנה הפטולוגית לא חד משמעית, לא יודעים אם הקשרית שפירה או לא, ניתן לבצע את בדיקת אפירמה.  חשוב שתדעי שב 50% נהמקרים שבהם התשובה אינה חד משמעית, הקשרית שפירה ואז הרופא ימליץ ברמה גבוהה של ביטחון לבצע מעקב ולהמנע מניתוח.

   

   

  יתרונות בדיקת Afirma 

   

  מוכחת מדעית :   מספר מחקרים גדולים שנערכו על ידי מומחים בעלי שם ופורסמו בעיתונות רפואית מובילה, הוכיחו כי הבדיקה יודעת לאבחן בצורה מדוייקת בין ממצא שפיר לממאיר.

   

  מהווה כלי עזר חשוב לרופא  ומסייעת לאיבחון נכון של הקשריות בבלוטת התריס.  כמו כן הוכח כי הבדיקה תורמת לירידה בשיעור הניתוחים ללא צורך קליני.  במהלך 5 השנים שבהן בדיקת אפירמה זמינה, יותר מ-15,000 קשריות שאבחנתן הציטולוגית לא הייתה חד משמעית , אובחנו מחדש  באמצעות הבדיקה ונמצאו שפירות ונמנע ניתוח מיותר 

   

   

  למי מתאימה הבדיקה?

   
  בדיקת Afirma מיועדת  לפציינטים בעלי קשריות בבלוטת נתריס בגודל מעל 100 מ"מ והבן בני 21 ומעלה והאיבחון של הקשריות שלהם לא הוגדר באופן חד משמעי (שפיר או ממאיר).  במקרים אלה הבדיקה תסייע בסיווג מחדש של הקשרית  (שפיר או מאיר).

   

   

  איך מתבצעת בדיקת Afirma?

  • כדי לבצע את בדיקת אפירמה, הרופא יאסוף דגימת תאים מהקשרית שבבלוטת התריס באמצעות ביופסיית מחט דקה. מדובר בדקירה של הקשרית באמצעות מחט דקה ובהנחיית אולטרסאונד.
  • דגימה זו תשלח למעבדות חברת Veracyte באמצעות פרונטו דיאגנוסטיקה. שם יבוצע תהליך דיאגנוסטי גנטי חדשני. הבדיקה תבוצע רק במקרים שבהם בדיקת הציטולוגיה הראשונית לא הובילה לאבחנה חד-משמעית.
  • יש אפשרות לאסוף בדיקת תאים לביצוע בדיקת אפירמה כבר בביופסיה הראשונה. במקרה כזה הרופא ישלח את הדגימה לבדיקת אפירמה רק במידה ותוצאת הציטולוגיה אינה חד-משמעית. בדרך זו כל איסוף הדגימות ייעשה בדיקור אחד בלבד.
  • הבדיקה תציין לרופא ברמת ודאות הגבוהה מ- 94% אם הדגימה שפירה או שהיא חשודה כממאירה. חשוב לציין שאם הבדיקה מצביעה על חשד לממאירות הדגימה, עדיין ייתכן מצב שהיא אינה ממאירה.

   

  תוצאות הבדיקה וההמלצות הינן כלי דיאגנוסטי בלבד, המיועד לסייע לרופא, ואינן מחליפות את דעתו המקצועית או החלטתו של הרופא המטפל.

   

  אתר אפירמה http://afirma.ctsgenetics.co.il/

   

  לפרטים נוספים ניתן להתקשר לטלפון:   073-2126118

   


   

  למידע נוסף בנושא:


   

  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד