דכאון במהלך הקריירה מוכר לכם? כנראה שאתם לא לבד מתי דיכאון במהלך משבר בקריירה מוגדר כמצב רפואי ומה הכלי עזר לטיפול שכצט מציעה

16 באוגוסט 2021
דיכאון במהלך הקריירה? אדם יושב מול מטפלת מוסמכת

אם יצא לכם לחוש במקום העבודה שלכם תחושות שהחלו כאי שביעות רצון והתפתחו יותר מאוחר גם לתחושה שליליות שורשיות יותר ואף משבר בקריירה ייתכן שחוויתם דכאון תעסוקתי.

מדובר למעשה במצב קליני של דכאון הפוגע בתפקוד הכללי של האדם מעבר לגבולות מקום העבודה.

בכתבה שעלתה באתר מאקו (MAKO) מתארים את הגורמים לדכאון תעסוקתי, והתסמינים שחשוב לזהות על מנת לטפל. לרוב, מצבי דכאון מטופלים בטיפול תרופתי בליווי פסיכולוג או פסיכיאטר ולעתים מתגלה כי הדכאון אינו מגיב לטיפול ומוגדר כ”דכאון עמיד”.

עם התפתחות המדע והרפואה וביסוסה של “הרפואה המותאמת אישית” ניתן היום לבדוק עבור כל מטופל על פי הגנטיקה האישית שלו, גם את הגורם הגנטי המשפיע על פעילותן של תרופות.

בהקשר זה מוזכרת בדיקת נוירופרמג’ן מבית כצט, בדיקה גנטית להתאמת תרופות פסיכיאטריות, שמסייעת לרופא בהתאמת הטיפול התרופתי ויכולה לחסוך בכך זמן יקר באיתור התרופה המתאימה.
באמצעות בדיקת רוק פשוטה ואנליזה של גנים הקשורים בפעילות התרופות בגוף, מספקת נוירופרמג’ן לרופא מידע על סיכוי ליעילות, מטבוליזם וסיכון לתופעות לוואי בתרופות שונות המסייע בהתאמת טיפול אישי לכל מטופל.

להמשך קריאה לחצו כאן

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות