המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  פרולריס
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  פרולריס בדיקה מולקולרית (הגדל)

  פרולריס בדיקה מולקולריתהמסייעת לחיזוי אגרסיביות גידול סרטן הערמונית והתאמת הטיפול

  בדיקה מולקולרית המגלה את הביולוגיה של סרטן הערמונית ומסייעת לחזות את אגרסיביות הגידול. מספקת הערכת סיכון אישית ומורחבת הכוללת: הישנות המחלה, התפתחות גרורות וכן הסיכוי לתמותה מסרטן הערמונית ב- 10 שנים הקרובות.
  פרולריס בדיקה מולקולרית (הגדל)

  אודות הבדיקה:

  • פרולריס היא בדיקה גנומית המודדת פעילות גנים המעורבים בהתפתחותו של הגידול.
  • פרולריס מספקת הערכת סיכון אישית ומורחבת הכוללת: הישנות המחלה, התפתחות גרורות וכן הסיכוי לתמותה מסרטן הערמונית ב- 10 שנים הקרובות.
  • פרולריס מותאמת לרקמה מביופסיה או רקמה מערמונית שהוסרה.
  • השילוב של תוצאת בדיקת פרולריס יחד עם המדדים הקליניים והפתולוגיים של הגידול (PSA ומדד גליסון) מסייעים לרופא לחזות את מידת האגרסיביות של סרטן הערמונית ולהתאים טיפול.

   

  מה מגלה בדיקת פרולריס?

  הבדיקה מגלה את מידת האגרסיביות של הגידול. אגרסיביות זו נובעת מרמת הביטוי של גנים הקשורים לחלוקת התא ונבדקים על ידי פרולריס. תוצאת בדיקת פרולריס יכולה לסייע לך ולרופא שלך לקבל את ההחלטה הטיפולית הטובה והיעילה ביותר עבורך. לדוגמא, אם יש לך סרטן המוגדר בסיכון נמוך ותוצאת בדיקת הפרולריס שלך נמוכה אף היא, הרופא שלך יוכל לבחור בדחייה של הטיפול ורק לבצע מעקב, תהליך שנקרא "השגחה פעילה" (Active Surveillance). מנגד, במידה ותוצאת בדיקת הפרולריס שלך גבוהה, ומעידה על סרטן אגרסיבי יותר, אתה והרופא המטפל תוכלו לבחור בטיפול יותר אגרסיבי.

   

   

  כיצד מתבצעת הבדיקה?

  בדיקת פרולריס נעשית על גבי דגימת רקמה מהערמונית (ביופסיה). כחלק מאבחון לסרטן הערמונית מתבצעת ביופסיה ולכן אותה דגימת רקמה יכולה לשמש בשנית כדי לקבוע את תוצאת בדיקת הפרולריס. במטופלים בהם הוסרה הערמונית, בדיקת פרולריס יכולה להתבצע על גבי דגימה מהערמונית שנכרתה ויכולה להעריך את הסיכון להישנות המחלה.


  הדגימה תשלח, באמצעות פרונטו דיאגנוסטיקה, למעבדות חברת Myriad ובסיום הבדיקה, יתקבל דו"ח נוח להבנה שכולל את מדד פרולריס את הסיכון לתמותה ב-10 שנים, במידה ומדובר בביופסיה והסיכון להישנות המחלה והתפתחות גרורות, במידה ומדובר באבחנה לאחר כריתת ערמונית.

  למי מתאימה הבדיקה?

  הבדיקה מתאימה לחולי סרטן הערמונית   מקומי שעברו ביופסיה או לחולים לאחר ניתוח לכריתת הערמונית אשר מעוניינים לוודא שהדרך הטיפולית שהומלצה להם היא המתאימה ביותר עבורם.

   

  יתרונות הבדיקה:

  • מדד פרולריס הוכח כמשתנה הפרוגנוסטי המשמעותי ביותר לניבוי הסיכון לתמותה בעשר שנים להתקדמות המחלה והתפתחות גרורות. .
  • מדד פרולריס הוא בלתי תלוי במדדים הקליניים והפתולוגים המקובלים באבחון ולכן הוא מוסיף למידע המתקבל מהם ומדייק אותו.
  • מחקרים מדגימים כי רופאים, הנעזרים בתוצאות הבדיקה, משנים את החלטותיהם הטיפוליות בהתאם לתוצאותיה, הן לטובת הפחתת העומס הטיפולי המיותר בחולים בסיכון נמוך או להמלצה טיפולית נכונה יותר של חולים בסיכון גבוה.
  • בדיקת פרולריס מקנה למטופל ולרופא בטחון רב בבחירה מושכלת של דרך הטיפול

  *תוצאות הבדיקה וההמלצות הינן כלי דיאגנוסטי בלבד, המיועד לסייע לרופא, ואינן מחליפות את דעתו המקצועית או החלטתו של הרופא המטפל. 
    
   מומלץ לקרוא גם על בדיקת PSA לגילוי מוקדם של סרטן הערמונית

   

  לקבלת מידע נוסף והתייעצות

   

   

  פנה אל שירות הלקוחות עוד היום

    1-700-500-220 


  או השאר פרטיך ונציגינו יחזרו אליך בהקדם.


  *  
  *  
  *  
   
   

       

    
   

   

  מידע נוסף בנושא סרטן הערמונית:

  References:

  1. Cuzick J, et al. Prognostic value of an RNA expression signature derived from cell cycle proliferation genes in patients with prostate cancer: a retrospective study. Lancet Oncol 2011; 12: 245-55.
  2. Cuzick J, et al; Prognostic value of a cell cycle progression signature for prostate cancer death in a conservatively managed needle biopsy cohort. Br J Cancer 2012; 106(6):1095-1099.
  3. Cooperberg MR, et al. Validation of a cell-cycle progression gene panel to improve risk stratification in a contemporary prostatectomy cohort. J Clin Oncol 2013; 31: 1428-1434.
  4. Freedland SJ et al. Prognostic utility of cell cycle progression score in men with prostate cancer after primary external beam radiation therapy. Int J Radiat Oncol Biol Phys 2013; 86: 848-53.
  5. Bishoff J, et al. Prognostic utility of the cell cycle progression score generated from Biopsy in men treated with prostatectomy. The Journal of Urology 2014; 409-414.
  6. Cuzick J, Stone S, Yang ZH, et al. Validation of a 46-gene cell cycle progression (CCP) RNA signature for predicting prostate cancer death in a conservatively managed watchful waiting needle biopsy cohort. Accepted for presentation at the American Urological Association meeting May 16-21, 2014 in Orlando FL.
   

   

   

  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד