מפעלי כצט

בבעלות חברה כצט שלושה מפעלים התומכים בפעילות
הפיתוח והייצור של תחומי פעילות החברה
למוצרים של כצט

כצט תעשיות כימיות

מפעל התרופות כצט תעשיות כימיות בע”מ הוקם בשנת 1975 בקריית מלאכי, והוא מתמחה בייצור תרופות ותכשירים רפואיים המשווקים בישראל וברחבי העולם.

כיום מייצרים בכצט תעשיות מעל 100 מוצרים שונים, ביניהן תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם. מייצרים פורמולציות בפיתוח עצמי ועל פי הסכמי ידע שנחתמו עם חברות תרופות מובילות ברחבי העולם, בינהן Vifor Pharma המובילה בתחום תוספי הברזל בעולם וחברת Sanofi Aventis.

המוצרים מיועדים הן לשוק הישראלי והן לייצוא למדינות מזרח ומרכז אירופה, אסיה והמזרח הרחוק. במפעל, כל תהליכי הייצור והאריזה מתבצעים לפי נהלי איכות מחמירים ומותאמים לדרישות בישראל ובאירופה.

על המפעל

המפעל כצט תעשיות משתרע על פני שטח של 10,500 מ”ר, מתוכו 6,500 מ”ר בנוי. במפעל מתבצעים תהליכי ייצור משולבים בדיקות איכות הכוללים לווי צמוד של צוות האיכות וצוות המעבדה.

דגימות ובדיקות מעבדה מתבצעות לאורך כל התהליך הייצור, האריזה.במפעל קיים ציוד ייצור ואריזה מתקדם המאפשר ייצור ואריזה של מגוון צורות מתן ביניהן נוזלים, קרמים, טבליות, כמוסות ועוד.

תמונה של מפעלי כצט

מחקר ופיתוח

בכצט משקיעים את מיטב המשאבים וכוח האדם בפיתוח מוצרים חדשים במגוון רחב של מחלות.בשני העשורים האחרונה התמקדה החברה, בין היתר, בתחום רפואת ילדים ופעוטות. מטרתנו היא לפתח מוצרים ותרופות המותאמים במיוחד לקבוצת גיל זו בדגש על צורות מתן ייעודיות. מוצרים מסדרת הדגל טיפטיפות, נמצאים היום כמעט בכל בישראל. הצלחת הסדרה נובעת מחשיבה על נוחות ובטיחות – כל מוצריה מכילים מרכיב פעיל אחד בלבד במנה קטנה וטעימה.

על העובדים

עובדי המפעל, ביניהם חוקרים, עובדי מעבדה, טכנאים ועובדי ייצור, משתתפים בתוכניות הכשרה מקצועיות על בסיס קבוע, ובנוסף נהנים גם מפעילויות העשרה ופנאי. הכשרת העובדים כוללת עדכון בנושאי רגולציה, דרישות ייצור ונהלים וכן עדכון על התפתחויות טכנולוגיות במטרה להמשיך ולייצר איכותית מוצרים איכותיים ובטוחים העומדים בכל התקנים ודרישות הייצור המחמירות בארץ ובעולם.

תקני איכות ופרסים

מפעלי כצט עומדים בכל תקני האיכות המחמירים בישראל ובעולם:

 • אישור GMP של משרד הבריאות הישראלי והאירופאי
 • תקן TGA של משרד הבריאות האוסטרלי
 • תקן ISO 9001:2000
 • תקן ISO 14001:2004
 • תקן ISO 45001:2007

החל משנת 2007 זוכה מפעל כצט תעשיות בפרס “המועצה לישראל יפה“, מדי שנה.

כצט נוביס

מפעל כצט נוביס מתמחה בייצור תכשירי טיפוח וטואלטיקה עבור מותגי כצט, וכן עבור מותגים פרטיים בארץ ובעולם.

המפעל הוקם בשנת 1970 בקרית מלאכי, בסמוך לכצט תעשיות, מפעל התרופות של כצט. במפעל מלווים את המוצר בכל שלביו, החל משלב הפיתוח, דרך הייצור, המילוי והאריזה לפי דרישות הלקוח. בכל עת, ממשיכים לפתח במפעל מוצרים חדשים.

כל תהליכי הייצור והאריזה במפעל מתבצעים לפי נהלי איכות מחמירים ומותאמים לדרישות בישראל ובאירופה.בכצט נוביס מייצרים מותגים מובילים בתחומים שונים המיועדים לשווקים בישראל ובחו”ל. המותגים מיוצרים על בסיס פיתוח עצמי, פיתוח מותגים בשיתוף פעולה עם הלקוחות ובהסכמי ידע.

פיתוח וייצור מותגים מבית כצט

הגיינה אינטימית

פמינה – סדרת תחליבי סבון לשטיפה אינטימית המותאמים למחזור חיי האישה מגיל הנעורים ועד גיל הזהב.
מוצרי הסדרה מעושרים ברכיבים עדינים וכולם עם רמת pH המותאמת לאזור האינטימי וריח עדין ונפלא. הסדרה כוללת 5 סוגי תחליבי רחצה אינטימיים, מגבונים אינטימיים, ג’ל הרגעה המסייע במקרים של תחושת עקצוץ ו/או גרד וג’ל סיכוך.

טיפול בעור

לקטופיל – סדרת לקטופיל הינה סדרה טיפולית המאפשרת התחדשות, הזנה ושיפור יכולת ההגנה הטבעית של העור. הסדרה כוללת תחליב סבון טיפולי, תחליב גוף טיפולי, קרם ידיים טיפולי, שמפו ומסכה לטיפול נגד קשקשים. מוצרי הסדרה מכילים קומפלקס ייחודי של חומצה לקטית ומרכיבי לחות המופקים מחלב.

רכיבים אלה מסייעים בתהליך ההתחדשות של העור ומזינים אותו.מרבית מוצרי סדרת לקטופיל בעלי רמת חומציות pH 3.5 לשמירה על המעטפת החומצית של העור ולהגנה מפני זיהומים. הסדרה מיועדת לשימוש יומיומי לטיפול בעור עדין, יבש ומגורה.

גינקו – סדרת מוצרים המבוססת על תמצית צמח הגינקו, הידוע בסגולותיו הרפואיות. הסדרה כוללת קרם רב שימושי וקרם ידיים.

אקילן – טיפולית למניעת שפשפות, ותרסיס למניעת הזעה וריחות רעים ברגליים.

תינוקות וילדים

סדרת טפטפים מצוננים – להקלה על תופעות הנלוות לצינון אצל ילדים ופעוטות. בין מוצרי הסדרה קולדי, משחה המרגיעה את העור למריחה על החזה, הגב והצוואר, אפג’ל להקלה על אדמומיות ויובש סביב האף, מגבונים רכים לאף וטיפות שמנים ארומטיים כגון אקליפטוס, מנטול ויו”ב לטיפטוף סביב מיטת הפעוט.

רכיבים אלה מסייעים בתהליך ההתחדשות של העור ומזינים אותו.מרבית מוצרי סדרת לקטופיל בעלי רמת חומציות pH 3.5 לשמירה על המעטפת החומצית של העור ולהגנה מפני זיהומים. הסדרה מיועדת לשימוש יומיומי לטיפול בעור עדין, יבש ומגורה.

סדרת טפטים בייבי באזז – סדרה בעלת רכיבים ירוקים על בסיס שמן ציטרונלה, להגנה על עור הפעוט בבית ובחוץ. בין מוצרי הסדרה, רול און, מגבונים, תערובת שמנים לטפטוף בסביבת התינוק ואפטר-ג’ל למריחה לאחר עקיצות.

סדרת טפטים בייבי סקין – משחות לתינוק למניעה וטיפול בגירויים מחיתולים והרגעת העור.

משחות שיניים

מפעל כצט נוביס מתמחה גם בפיתוח וייצור משחות שיניים לילדים בגיל הרך ועד גיל העשרה. מותגי החברה בישראל טפטפים, ברבי, הלו קיטי וסופרמן – מכילים פלואור במינון המותאם לקבוצת הגיל אליה מיועדת המשחה.

בסין משווק מגוון רחב של משחות שיניים שפותח ויוצר עבור המותג הסיני C-tooth.

תקני איכות ופרסים

מפעל כצט תעשיות עומד בכל תקני האיכות המחמירים בישראל ובעולם:

 • אישור GMP של משרד הבריאות
 • תקן ISO 9001:2015
 • תקן ISO 13485:2016
 • תקן ISO 14001:2015
 • תקן OHSAS 18001:2007
 • תו פלטינה לשנת 2020

החל משנת 2007 זוכה מפעל כצט תעשיות בפרס “המועצה לישראל יפה“, מדי שנה.

ד”ר מירון

מפעל דר’ מירון משתייך לחטיבת אגריקה, החטיבה החקלאית של כצט, המתמחה בפיתוח ושיווק מוצרים בתחום הגנת הצומח, זרעים ודשנים לחקלאות.
המפעל ממוקם במפרץ חיפה ובשנת 1981 נרכש על ידי קבוצת כצט מבעליו לשעבר – דר’ מירון.

כיום המפעל פועל כזרוע תעשייתית לייצור ואריזת מוצרים בתחום הגנת הצומח עבור חטיבת אגריקה והגנת החי עבור חטיבת אנימל קר.

פעילות המפעל

במפעל מפתחים ומייצרים חומרים להגנת הצומח וחומרים המשמשים להדברת מזיקים בלולים ורפתות. כל תהליכי הייצור והאריזה במפעל מתבצעים לפי נהלי איכות מחמירים ומותאמים לדרישות בישראל ומעבר.

במפעל קיים ציוד ייצור ואריזה מתקדם המאפשר ייצור ואריזה של מגוון צורות מתן ביניהן אבקות, נוזלים, תרסיסים ותרכיזים. מלבד הייצור לחטיבות אגריקה ולאנימל-קר עוסקים במפעל גם בייצור ואריזה עבור חברות אחרות פועלות בתחום החקלאות.

תקני איכות ופרסים

 • תקן איכותISO 9001:2015
 • תקן ניהול הסביבה ISO 14001:2015
 • תקן בטיחות וגהות 18001:2007.
 • כמו כן, המפעל משתתף בתחרות ישראל יפה וזוכה ב-5 כוכבי יופי מידי שנה.