טיפול בהשמנת יתר

סובלים מעודף משקל? שילוב נכון ומאוזן בין הרגלי תזונה נכונה ותכשירים רפואיים לוויסות התיאבון יעניק לכם סביבה אופטימלית לרדת במשקל.   יחד עם זאת, לא לכל אחד מומלץ להשתמש בתרופות להרזיה וגם השימוש עצמו צריך להיות מבוקר ובפיקוח רופא.

 

מי שסובל מעודף משקל כבר בוודאי ניסה שיטות רבות: מויתור על פחמימות, ספירת נקודות, התאמת התזונה לסוג הדם, שימוש באבקות שונות ועוד דרכים יצירתיות. כפי שאתם בטח יודעים, ירידה במשקל, במיוחד כשסובלים מעודף משקל גדול, היא תהליך ארוך שאין בו קיצורי דרך.

 
אולי אין פתרונות קסם וקיצורי דרך, אך בהחלט יש כלים ותכשירים שמאפשרים לכם לווסת את התיאבון בלי לפגוע בבריאות, ביניהם תמצאו גם כדורי ההרזיה שניתנים עם מרשם רופא. כדורים אלה מיועדים למי שסובל מעודף משקל גבוה (BMI גבןההמ 30), וניתנים לטיפול במקרים בהם קיימת השמנת יתר חמורה שלא מגיבה לטיפול דיאטטי .

<<<לרשימת המוצרים>>>  

טיפול בהשמנת יתר - מהו המפתח לדיאטה נכונה?

מומחים מרחבי העולם כבר מזהירים מפני דיאטות בזק או שימוש בתזונה בלתי מאוזנת לאורך זמן בכדי להוריד במשקל. גם במהלך דיאטה, הגוף שלכם זקוק לתזונה בריאה ומאוזנת שכוללת את כל אבות המזון, כמו פחמימות, שומנים, ויטמינים, מינרלים, חלבונים וכדומה, ומעבר לכך – לפעמים מזונות מסוימים טובים גם לנפש.

 

תפריט נכון בתקופת דיאטה צריך להיות תפריט עשיר ומגוון שכולל מאכלים דלי שומן, ירקות רבים וגם פינוקים קטנים במהלך היום. כדי להצליח להוריד את המשקל העודף, חשוב לאכול הכול במידה הנכונה.

איך עושים זאת?  לא על ידי ויסות התזונה, אלא על ידי ויסות התיאבון.


איך מווסתים את התיאבון?

 

 
  • תרופות להרזיה ללא מרשם רופא לרוב פועלות על אופן עיכול המזון בגוף, קצב חילוף החומרים או יצירת תחושת שובע באמצעות העמסת סיבים תזונתיים על הגוף.
  • תרופות אלו יכולות להביא לירידה במשקל, אבל לא ישפיעו על התיאבון שלכם.
  • יחד עם זאת, קיימים כדורי הרזיה על בסיס פנטרמין שפועלים על מערכת העצבים ועל ההיפותלמוס, שהוא מרכז השובע במוח, ומסייעים לכם לחוש שובע אמיתי גם לאחר צריכת כמות קטנה של מזון בלבד.

    מי שנוטל את התרופה יכול להמשיך לאכול סוגים שונים של מזונות: לא צריך לוותר על המנה האהובה בארוחת יום שישי או על בילוי במסעדות ובוודאי שאין צורך להתקיים על תפריט יומי של ירקות, קינואה ויוגורטים דלי שומן. הכדור ימנע מכם "להתנפל" על האוכל ויבטיח שתסתפקו בכמות קטנה של המאכל האהוב עליכם.איך להשיג תוצאות מרביות עם תרופות להרזיה?

הטיפול התרופתי מדכא את התיאבון ומפחית את כמות המזון שתאכלו, ומכאן שגם את כמות הקלוריות והשומנים שהגוף צורך. עם זאת, יש מספר דברים שחשוב להקפיד עליהם במהלך הטיפול, כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר ועל מנת לסגל הרגלים נכונים שילוו אתכם גם לאחר שתפסיקו את צריכת הכדורים:

  • התייעצו עם רופא כדורים אלה ניתנים במרשם רופא בלבד . יש לפנות לרופא כדי שיתאים לכם ולמצבכם הבריאותי את הטיפול הנכון ביותר.
  • הקפידו על תזונה נכונה – תחושת השובע שהכדור מעניק מאפשרת אומנם לטעום מכל העולמות, אך חשוב להקפיד שהתזונה שלכם מאוזנת וכוללת את כל אבות המזון.
  • בצעו פעילות גופנית – כמו שכבר נכתב, אין קיצורי דרך. פעילות גופנית תורמת להפחתת השומן בגוף, מזרזת את חילוף החומרים וכמובן שתורמת לבריאות באופן כללי. תוכלו להתחיל בפעילות שמתאימה לבעלי עודף משקל גדול, כמו שחייה או הליכה בקצב איטי ולהתקדם לפעילות אירובית ככל שתפחיתו במשקל ותשפרו את סיבולת לב-ריאה.
  • הרופא יתאים את הטיפול למצבכם - בשוק קיימות תרופות שונות המיועדות להרזיה, חשוב שתכירו את הסוגים השונים ואת ההשפעה של כל אחד מהם על הגוף. למידע נוסף: איך בוחרים כדורי הרזיה?

אם תקפידו על שילוב בין טיפול תרופתי לבין תזונה מאוזנת ופעילות גופנית תוכלו ליהנות מהתוצאות בתוך זמן קצר יחסית, וגם הסביבה לא תהיה אדישה למהפך שעשיתם.

   

 

 

לכתבות בנושא:

 

 

השמנת יתר

השמנת יתר: לא רק עניין של פיגורה

השמנת יתר - מצב בו משקל גופו של האדם גבוה מהרצוי - נחשבת כיום למגיפה כלל עולמית. שלא כבעבר, הרופאים של ימינו מתייחסים להשמנת היתר כמחלה בפני עצמה, גישה ששינתה לחלוטין את ההתייחסות לתופעה בשנים האחרונות והפכה את המאבק בה לאחד החשובים ברפואה המודרנית.

5/05/2015
תרופה להרזיה בטוחה

טיפול תרופתי בעודף משקל

כולם מחפשים הרזיה מהירה ללא מאמץ, אך לרוב מסכנים את בריאותם עם שימוש לא מבוקר בכדורי הרזיה המבוססים על חומרים או מינונים שלא עמדו במחקרים קליניים. כיצד בוחרים כדורי הרזיה בטוחים? כל המידע לפניכם
2/09/2012
מדריך שימוש בטוח בגלולות הרזיה

מדריך להרזיה בטוחה

שייכים למחצית הישראלים שיש להם עודף משקל? גם אתם ניסיתם עוד דיאטה ועוד דיאטה? שמעתם על כדורי הרזיה או גלולות פלא שיעזרו לכם לרדת במשקל? זהירות! השוק מוצף במוצרים שלא נבדקו והם אינם מאושרים ואינם בטוחים לשימוש. ניתן לטפל בהשמנת יתר עם כדורי הרזיה בטוחים במרשם רופא. כך תבחינו בין מאושרים למסוכנים.
21/02/2012
תרופות להרזיה - רק בהתייעצות עם רופא!

וויסות תאבון באמצעים תרופתיים

מי שסובל מעודף משקל כבר בוודאי ניסה שיטות רבות. באמצעות שילוב נכון ומאוזן בין הרגלי תזונה ותכשירים רפואיים לוויסות התיאבון ניתן להגיע לתוצאות מוצלחות של ירידה במשקל, כמובן שנטילת תרופות להרזיה צריכה להיעשות אך ורק בפיקוח רפואי.
5/02/2012
כדורי הרזייה

איך לבחור כדורי הרזיה?

עודף המשקל הרב מכביד עליכם ומסכן אתכם, אבל אתם לא מצליחים לרדת במשקל בעזרת דיאטה? אתם לא לבד, ויש לכך פתרון. כדורי הרזיה יכולים לעזור לכם לשפר במהרה את בריאותכם, אך חשוב לבחור את הכדור הנכון
16/08/2011
מה יעזור לכם לרדת במשקל?

הקיץ הגיע: כך תורידו במשקל

הקיץ כבר כאן ואיתו בגד הים והבגדים הצמודים והקצרים שחושפים הכל, שבאים יד ביד עם הגלידות, הפירות המתוקים וההתמודדות האינסופית עם המשקל. בכתבה הבאה תמצאו טיפים שיעזרו לכם לרדת במשקל בצורה בריאה ולהיכנס עם ביטחון למלתחת הקיץ

11/07/2011
השמנת יתר

השמנת יתר: מגיפה כלל עולמית

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי כ-300 מיליון איש סובלים מהשמנת יתר חולנית, רובם נשים. מחקרים שנערכו לאחרונה מעלים שב-30 השנים האחרונות כמעט והוכפל משקלם של הסובלים מעודף משקל. מה הסיבות לתופעה ואיך אפשר לטפל בה?
27/03/2011
טיפול בהשמנת  יתר

איך מטפלים בהשמנת יתר? מווסתים את התיאבון

השמנת יתר נחשבת לתופעה הקשורה לסממני החיים המודרניים, אך מחקרים מראים שהשמנת יתר אינה רק בעיה התנהגותית אלא גם קשורה לחוסר איזון במוח ובמערכת העצבים שאחראיים על תחושת הרעב. בזכות מידע זה יש כיום טיפולים תרופתיים שמסייעים לוויסות התיאבון

9/01/2011
אקילו ספורט
פמינה יאנג
טיפטיפות
גייסטליך
נורלבו
מוקוליט