המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  אחריות תאגידית
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  מובילים באחריות

  דבר המנכ"ל

  זהו דו"ח האחריות התאגידית של כצט שבו אנו משקפים לציבור הישראלי ולעובדי החברה את המעורבות שלנו בקהילה, מעורבות שהחלה לפני עשרות שנים.
  אנו אחת החברות הבודדות (או היחידה) בישראל אשר 10% מרווחיה מועברים לקרן לתרומה לקהילה, מה שבמושגים עכשוויים  נקרא "עסקים חברתיים",  נעשה על ידי מייסד החברה כבר בשנות ה- 70.
  הקרן נהנית אך ורק מהרווחים של החברה וללא תרומות חיצוניות, ופועלת עשרות שנים בצניעות למען הקהילה.
  תרומתנו אינה מסתכמת בתרומות כספיות, עובדים רבים מתנדבים בפעילויות חברתיות המאורגנות על ידי החברה כגון: פעילות שבועית במשך שנים במעון לילדים במצוקה, במסגרתה העובדים מעבירים הדרכות, פעילויות יצירה, חגיגות ימי הולדת וחגים למען אותם ילדים שאחרת לא היו נהנים ממה שכה חשוב להם כבסיס התפתחותי.
  בשנים האחרונות חרתנו על דגלנו את המחויבות לשמירה על הסביבה לעתיד ילדינו. לכל מפעלי החברה יש תקן ירוק של מכון התקנים, ובכל שנה אנו מאתגרים את עצמנו למצוא דרכים חדשות לחסכון באנרגיה ובנייר.
  כולי תקווה שנזכה להמשיך לקדם  את החברה בארץ ובעולם עם מוצרים טובים, חדשניים ומועילים לטובת הציבור כמו שעשינו מאז 1921 וזאת תוך שמירה על שוויון הזדמנויות ללא הבדלי גזע, דת ומין.
  אני מודה לכל עובדי החברה על האופן שבו הם מובילים את החברה שנה אחרי שנה במקצועיות, בנחישות וביושרה.
   

   

  דירוג מעלה

  קבוצת כצט בהנהלתה של סיגל פירסט זכתה גם השנה ( 2019) כצט בפעם העשירית ברציפות בדרוג ומעלה ומקבלת את הדירוג- פלטינה וזאת בזכות הפעילות של החברה ועובדיה לקידום אחריות תאגידית.
   
  הדירוג השנה כלל 161 חברות ציבוריות, פרטיות וממשלתיות מהמובילות בישראל. על בסיס הדירוג נקבע מדד מעלה בבורסה לניירות ערך המציע אפשרות השקעה בעלת ערך חברתי.
   
   

  בין הנושאים שנבחנו בדירוג:


  גיוון והכלה; אתיקה ארגונית; עובדים; אחריות ברכש; תרומה לקהילה; התנדבות עובדים; איכות סביבה, שקיפות ועוד.
  חברת כצט שמה לעצמה כמטרה לנהוג באחריות כלפי ציבור לקוחותיה, עובדיה, הקהילה והסביבה, וגאה להיות חלק מהדירוג של האחריות החברתית בישראל.
   

   

  מעורבות בקהילה:

  במסגרת המעורבות הקהילתית פועלת כצט מזה שנים רבות להענקת תרומות בתחומים שונים . בין היתר, זו שנה שנייה, שכצט מעניקה מלגות שכר לימוד לסטודנטים תושבי קריית מלאכי הלומדים בתחומי ההנדסה והמדע. בתמורה למלגת הלימודים, חונכים הסטודנטים תלמידים מבתי הספר התיכוניים בעיר ומלווים אותם להצלחה בבחינות הבגרות הריאליות. בנוסף כצט משתתפת במימון החוגישם העירוניים במתנ"ס קריית מלאכי ועוד.
  במסגרת המעורבות הקהילתית פועלת כצט מזה שנים רבות להענקת תרומות בתחומים שונים . בין היתר, זו שנה שנייה, שכצט מעניקה מלגות שכר לימוד לסטודנטים תושבי קריית מלאכי הלומדים בתחומי ההנדסה והמדע. בתמורה למלגת הלימודים, חונכים הסטודנטים תלמידים מבתי הספר התיכוניים בעיר ומלווים אותם להצלחה בבחינות הבגרות הריאליות. בנוסף כצט משתתפת במימון החוגישם העירוניים במתנ"ס קריית מלאכי ועוד.

  מתוך דבריה של סיגל פירסט, (כפי שצוטטו ב - Ynet) : "בכל מקום צריך מנוע שיוביל חלום למציאות..." אנחנו גאים לסייע וגאים לראות הצלחות שיחזרו לעיר ולמפעל".

  אתיקה וממשל תאגידי:


  תחום האתיקה מהווה מסגרת כוללת לכל פעילות החברה, ומבטיח כי החברה מנהלת את עסקיה ביושר, בהגינות ובאופן אתי. לקבוצת כצט קוד אתי כתוב אשר מחייב את החברה ובעלי התפקידים שבה. 

   

  איכות סביבה:

  קבוצת כצט הציבה את מחויבותה לשמירה על איכות הסביבה  כערך עליון, הקבוצה פועלת בתחומים שונים ומגוונים כגון: אנרגיה, חומרים ופסולת, מים ושפכים, בריאות וחומרים מסוכנים, תחבורה ועוד. אנו גאים בציון 100% בפרק ניהול יישום והטמעת איכות הסביבה
   
   

  סביבת עבודה הוגנת וזכויות אדם:


  קבוצת כצט מנהלת את תחום יחסי העבודה תוך הקפדה מלאה על סביבת עבודה הוגנת ויצירת סביבה המבטיחה את זכויות האדם תוך הימנעות מדעות קדומות ומהפרת זכויות אדם והפלייה על רקע בלתי ענייני בפעילות העסקית. אנו גאים בציון הגבוה שקבלנו בפרק זה 100%.
   
  • חברת כצט מאמינה ביצירת סביבת עבודה רב תרבותית המכירה ומתחשבת בצרכים ומאפיינים של קהילות שונות ומתייחסת למאפייני וצורכי החברה
  • החברה קבעה מדיניות גיוון הכוללת אוכלוסיות יעד להתמקדות, יעדים מספריים לגיוס, יעדים אישיים למנהלים וכו'
  • החברה דואגת לבדיקת פערי שכר בין גברים לנשים
  • החברה מניעה מהלכים הכוללים: הגדרת אחראי על גיוון תעסוקתי, הדרכות, עבודה עם ארגונים מתמחים, התאמות במבחני מיון וכו'.
  • החברה הגבירה את הנגישות למתקנים, שירותים ופרסומי החברה.

   

  סיגל פירסט בטקס הענקת הדירוג

   

   

  לקריאה נוספת:

  1. לעמוד הבא
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד