איך אפשר להקל על כאבי שיניים? עד שהכאב יעבור

25 במרץ 2019

רבים מאיתנו יצטרכו בשלב זה או אחר בחיינו לעבור עקירות מסובכות, השתלות שיניים או ניתוחי חניכיים, שישפרו את איכות החיים בטווח הארוך, אבל יותירו אותנו מתפתלים מכאבים בטווח הקצר. קספו, תרופה אנטי-דלקתית מבית כצט, יכולה לסייע בהתמודדות עם המצב

פרוצדורות כירורגיות בחלל הפה הן תענוג מפוקפק. בין אם נאצלתם לעבור עקירה כירורגית, השתלת שיניים או ניתוח חניכיים, קרוב לוודאי שבתום הטיפול מצאתם את עצמכם מתייסרים מכאבים עזים, שיכולים להימשך אפילו כמה שעות. לתחושת הכאב שחשתם אחראים חומרים כימיים הנקראים פרוסטאגלאנדינים, שאותם מייצרים באזור הפציעה רצפטורים המכונים COX1 ו-COX2.

 

מה עושים נגד הכאב?

בעבר היה נהוג לתת למטופלים מורפין כדי להתמודד עם תחושות הכאב החזקות, אך ההחלמה במקרים אלה הייתה איטית, המינון האופטימאלי היה משתנה ממטופל למטופל, ותופעות הלוואי היו קשות וכללו בעיות במערכת הנשימה, בחילות, בלבול ועוד. חשוב לזכור כמובן שמלבד משכך כאבים חזק המורפין הוא גם סם הפועל על מערכת העצבים המרכזית ועלול לגרום להתמכרות.

אחד התחליפים לשימוש במורפין, בעיקר בניתוחים יומיים קצרים הינם חומרים המסייעים בשיכוך הכאבים באמצעות חסימת הרצפטורים COX1 ו-COX2, ולמעשה מונע את היווצרות הכאב. תופעות הלוואי של החומר הן מעטות וכוללות ברוב המקרים רק גירויים כאלה ואחרים במערכת העיכול.

חברת כצט משווקת בישראל תרופה אנטי-דלקתית לשיכוך כאבים חזקים שהחומר הפעיל בה הוא לורנוקסיקאם. ניתן לרכוש את התרופה במרשם רופא בלבד בבתי המרקחת של קופות החולים ורשתות הפארם.

לכתבות נוספות על הקלה בכאבים

למוצרים הדנטליים ביו אוס וביו גייד

 

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות