שבעה דברים שכדאי לך לדעת על האזור האינטימי שלך

29 באוגוסט 2019
דברים שכדאי לדעת על האזור האינטימי שלך

יש איזור אחד בגוף שצריך התייחסות קצת מיוחדת, והוא האזור האינטימי. כדי לשמור על הבריאות שלו, כדאי להכיר אותו קצת יותר לעומק ולדעת מהי רמת החומציות שלו, מי האויבים שלו ואיך הכי נכון לטפח אותו.

הנה שבעה דברים שכדאי לדעת על האזור האינטימי: הפות והנרתיק. שניהם נוטים להישכח בשל היותם מכוסים ברוב שעות היום, אך בריאותם חשובה לתחושה נעימה לאורך כל שעות היום, למניעת קשיים ביצירת אינטימיות ולבריאותכן הפיזית.

 1. הרבה נשים לא יודעות זאת, אבל האיברים האינטימיים שלהן דיי דומים
  נשים רבות תוהות אם מה שהן רואות באזורים האינטימיים שלהן דומה או שונה למה שקיים אצל נשים אחרות, והתשובה היא: המבנה הוא די דומה. יחד עם זאת, עם הגיל והלידות ובהתאם לרמת השומן בגוף חלים שינויים במבנה הפות, שלרוב הופכים לשינויים קבועים.
 2. רמת החומציות של האזור משתנה בהתאם למחזור החודשי ולגיל. למה כדאי לדעת את זה?
  דרגת החומציות של האזור שונה מדרגת חומציות של העור באזורים אחרים בגוף, כמו עור הפנים, השיער וכדומה. אחד הגורמים לתחושת אי נעימות, יובש או גירוד בפות הוא חוסר איזון בין רמת החומציות של תכשירי הטיפוח לבין רמת החומציות של האזור. רמת חומציות תקינה הינה בעלת חשיבות גבוה, והיא מסייעת למיגור זיהומים ולשמירה על בריאות האזור. לכן, כמו שלא הייתן מנקות את הפנים עם שמפו, כך חשוב להשתמש בתכשיר בעל רמת חומציות מיטבית שהיא 3.5pH, כמו סדרת השטיפות האינטימיות של פמינה.
 3. נחשו איזה נוזל מכיל רמת חומציות שונה מזו של הנרתיק, ולמה?
  התשובה: נוזל הזרע. דרגת החומציות שלו שונה מזו של הנרתיק על מנת למנוע פגיעה בזרע ולאפשר מעבר תקין שלו לרחם. אם אתן מקיימות יחסי מין ללא מטרת כניסה להיריון, כדאי להקפיד לשטוף את נוזל הזרע כדי למנוע דלקות, תחושה לא נעימה או ריח חריף. קיים מיתוס שגורס שהטלת שתן לאחר יחסי מין מסייעת לניקוי האזור, אך אין זה מדויק. מומלץ להיעזר בשטיפה אינטימית שמתאימה בדיוק למטה זו, כמו פמינה אלוורה.
 4. 30% מהנשים סובלות מריח לא נעים, וזה טבעי
  המקור לריחות חזקים מהפות הוא חומצה אליפטית שמופרשת באופן טבעי. מחקרים שנעשו בקופים מצאו כי הסיבה שהגוף מפריש חומצות אלו היא ביולוגית וקשורה בתקשורת מינית עם הזכר. הריח של החומצה האליפטית משתנה במהלך החודש, בהתאם למצב ההורמונאלי, למחזור החודשי ולהרגלי היגיינה.
 5. הפרשות יכולות להיות לא נעימות, אבל יש להן תפקיד חשוב
  הנרתיק מחבר בין הפות לבין צוואר הרחם, ונוטה להיות רטוב ושומני. לנשים שונות יש דרגות שונות של לחות והפרשות, שנוטות להתגבר לקראת תאריך הביוץ ובמהלכו. להפרשות אלו יש תפקיד חשוב – הן אחראית על פינוי תאים מתים ושאריות ווסת מצוואר הרחם ובכך שומרות עליו נקי. נשים מפרישות בין 2-3 גרם של תאים מתים ביום, וכל עוד ההפרשות הינן בעלות צבע שקוף, לבן או צהבהב ואינן מלוות בגירוד מדובר בתופעה נורמאלית לחלוטין.
 6. סובלת מהפרשות ולחות? מגן תחתון זה לא הטיפול המתאים
  שימוש תכוף במגני תחתון בעת הפרשות מגביר את הפרשות הזיעה מהעור שסביב הנרתיק, ולכן תורם לתחושת אי הנעימות. כדי להתמודד עם ההפרשות ניתן להשתמש במגבונים לחים מיוחדים לאזורים האינטימיים, כמו פמינה To Go, להחליף תכופות תחתונים רצוי מבד נושם כמו כותנה, להימנע משימוש בבדי לייקרה ולהקפיד על אוורור מרבי של האזור.
 7. האזור האינטימי נוטה לפתח אלרגיות משלו
  אלרגיות בפות יכולות להתפתח בעקבות שימוש בנייר טואלט מבושם, מסככים, תרופות שונות, לק לציפורניים, קונדומים עשויים לטקס, נוזל הזרע ועוד. אם הינך סובלת מגירויים חוזרים ונשנים, נסי להפסיק את השימוש באחד מהם.

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות