המחשבה שלנו, הבריאות שלך
חיפושדלג על חיפוש
  פמינה
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
  חומצה לקטית (הגדל)

  סובלים מעור יבש?כדאי לכם להכיר את החומצה הלקטית

  19/02/2019
  עור יבש, אדמומיות, גירויים וסדקים הן בעיות נפוצות שעורנו סובל מהן. כדי להקל את מצב העור, חשוב להבין את ההבדלים בין הסבונים השונים ולמצוא את הסבון המתאים ביותר לעור שלך. זה הזמן להבין לעומק את רשימת המרכיבים ואת רמת החומציות של כל סבון
  חומצה לקטית (הגדל)

  העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף האדם ומהווה כ-15% ממשקלו של אדם. תפקידיו של העור רבים ומגוונים, הוא מסייע בוויסות טמפרטורת הגוף כשחם לנו באמצעות הפרשת זיעה והרחבת כלי דם ומסייע גם כשקר לנו כשהשערות שעליו סומרות, לוכדות אוויר ומסייעות בשמירה על חום הגוף כולו. העור מסייע לנו לחוש מגע וגם כאב, העור מהווה חלק ממערכת החיסון של הגוף ומונע זיהומים ואפילו אוגר חומרי מזון כגון שומן, מלחים, מים וויטמין D

  יובש בעור היא בעיה נפוצה של אוכלוסיות רחבות גיל, מתינוקות ועד לקשישים. גורמים רבים משפיעים על יובש העור: שטיפת ידיים, סבון, חומרי ניקוי, זיעה, פגעי מזג האוויר חתכים ופציעות.

  יובש בעור איננה רק תופעה אסתטית אלא גם חשובה מבחינה בריאותית. עור יבש ומגורה נוטה להזדהם ודבר זה יכול לפגוע במיוחד באוכלוסיות מסויימות כגון תינוקות, ילדים, קשישים וחולים.

  רמת החומציות - קו ההגנה הראשון של העור

  עור האדם מוגן במעטפת חומצית שמגנה על העור, מונעת כניסה של חיידקים ומזהמים אחרים ושומרת על התחדשותו. רמת החומציות הטבעית של העור נעה בין 4 pH לבין 5.5 pH . לאחר שימוש בסבון רגיל בעל רמת חומציות בסיסית, המעטפת החומצית של העור נפגעת, העור מתייבש ומראו נפגע. לכן, בעת בחירת סבון רחצה, רצוי לבחור בתכשיר חומצי בעל רמה של 3.5 pH, הנמוכה מרמת החומציות הטבעית של העור. ככל שערך ה-pH של התכשיר נמוך יותר, כך ההשפעה האנטי דלקתית שלו גדולה יותר והוא מסוגל להגן על העור מפני יובש וזיהומים.

   

  החומצה הלקטית 

  מספקת הגנה ולחות לבעלי עור יבש

  חומצה לקטית היא חומצה טבעית המיוצרת מחלב התורמת להתחדשות תאי העור ולשמירה על גמישותו. החומצה הלקטית יעילה במיוחד כרכיב מוסיף לחות טבעי וכמסייעת להגנה על המעטפת החומצית של העור . לכן, בבואכם לבחור בתכשיר ניקוי לגוף, רצוי לבחור בתכשיר ניקוי שמכיל גם רמת 3.5pH וגם חומצה לקטית, כמו תחליב הסבון הטיפולי של לקטופיל .  סבון זה מכיל חומרים בוני עור והוכח בבדיקות קליניות כי הוא מסייע לטיפול בעור יבש, סדוק ומגורה. זו גם הסיבה שסבון זה מומלץ לשימוש על ידי האגודה הישראלית לסוכרת, מחלה הפוגעת בעור.

  לשמירה על לחות העור

  תחליב הסבון הטיפולי של לקטופיל:

  בנוסף לחומצה לקטית, תחליב הסבון הטיפולי של קטופיל מכיל מספר מרכיבים להגנה וטיפול בעור יבש:

  • לקטווקס – חומר היוצר שכבת מגן על העור, משפר את מרקם העור והופך אותו לרך וקטיפתי
  • לקטוסרום – חומצות אמינו הקיימות בטבע, בעלות ערך גבוה בבניית תאי עור חדשים
  • לקטוז – סוכר חלב, מספק אנרגיה לתאי עור ויוצר את החומצה הלקטית
  • לקטאלבומין – חלבון המספק חומצות  אמינו הדרושות לעור ומצוי גם בחלב אם

  חפשו את רמת ה-pH שעל המוצר ותוכלו לדעת אם הסבון יסייע לכם בשמירה על עור בריא ובטיפול בעור יבש.

  לקריאה נוספת:

  לקטופיל תחליב סבון טיפולי

  מה מציק לעור שלנו?

  עור בריא מספק את אמצעי ההגנה הראשון והנרחב ביותר לגופנו. עורנו מגן עלינו מפני חיידקים, מזהמים, מפגעי אקלים ועוד, אבל מתוקף היותו ראשון בחזית, העור הוא גם זה שסופג בשבילנו את האש. אילו מחלות עור קיימות ואיך ניתן לטפל בהן?
  לקטופיל שומר העור שלך

  ואיך תגני עליו?

  העור מכסה כמעט את כל שטחו של הגוף ותופס 15% ממשקלו, עובדות אלה הופכות אותו לאיבר הגדול ביותר בגוף. העור מגן עלינו מפגעי היומיום כמו השמש, איפור, עישון, פיח ופגעים נוספים, אז למה שלא נגן עליו בחזרה?
  לקטופיל לשמירה על לחות העור

  למה חשוב כל כך לשמור על הלחות של העור, ומה עושים כשהעור יבש ומגורה? כל מה שכדאי לדעת העור שלכם
  הגנה על העור שלך

  ידע הוא יופי

  העור שלנו חשוף מדי יום למפגעים שונים כגון זיהום אוויר, עשן וקרני השמש. אז איך בכל זאת תשמרי על עור בריא, חלק וצעיר?
  לכל הכתבות
  איך תרצו שנדבר?דלג על איך תרצו שנדבר?
  עבור לתוכן העמוד