חומצה לקטית שומרת על הלחות הטבעית של העור

8 באפריל 2019

עור יבש יכול לנבוע מגנטיקה, עונות מעבר, תזונה, גיל ועוד. הוא יכול להיות קבוע או תקופתי ויכול להופיע אצל כל אחד בכל גיל. מעבר לאי הנוחות, עור יבש גם חשוף יותר לזיהומים. ההגנה הטובה ביותר לעור יבש היא לחות, ורצוי להגן על הלחות הטבעית במקום להעמיס עליו חומרי לחות כימיים

העור הינו האיבר הגדול ביותר בגוף. תפקידו של העור הוא להגן על האיברים הפנימיים ולמנוע אובדן נוזלים ומלחים. סוגי העור הנפוצים נחלקים לארבע קטגוריות עיקריות: עור שמן, עור מעורב, עור רגיל ועור יבש. יחד עם זאת, גם בעלי עור רגיל עשויים לסבול לתקופות מעור יבש אם עורם בא במגע עם שינוי טמפרטורות קיצוניים, ביגוד שמגרה את העור, סבונים מייבשים או כימיקלים. חשוב לדעת שעור יבש אינו רק מצב קוסמטי. הוא נוטה יותר לסדקים ופצעים, ולכן חשוף יותר לזיהומים וחיידקים שונים.

 

חומצה לקטית ושמירה על לחות העור הטבעית:

ממה נוצרת הלחות הטבעית של העור?
55%-75% מתאי העור מורכבים ממים, תלוי בגנטיקה, בתזונה וברמת הלחות בסביבה החיצונית. רוב המים שנמצאים בעור מגיעים כתוצאה מתזונה עשירה בפירות ובירקות ומשתיית מים. למרות הבטחות פרסומיות שונות של חברות הקוסמטיקה, העור אינו סופח לחות חיצונית באופן טבעי ומוצרי הטיפוח לרוב משפיעים רק על השכבה החיצונית של העור. כדי להשפיע על מרקם העור ולהפוך אותו לבריא יותר יש לשמר את אותה לחות שמגיעה מתוך הגוף באמצעות שימוש בסבונים שמותאמים לעור יבש, כמו תחליב הסבון הטיפולי של לקטופיל.

איך שומרים על הלחות?
במשך אלפי שנים השתמשו במוצרי מזון בסיסים כמוצרי טיפוח לעור: מלפפונים, שמנים, דבש ועוד. אחד ממוצרי ההגנה על העור הנפוצים היה גם החלב. קליאופטרה, מלכת מצרים הקדומה, היתה ידועה בחיבתה לטבילה באמבט חלב שנחשב כמשמר את הנעורים וכשומר על עור לח וגמיש. כיום, הצליחו לבודד את החומר בחלב החיוני לעור שנקרא “חומצה לקטית”.

החומצה הלקטית שומרת על רמת החומציות והלחות הטבעית של העור ומעודדת התחדשות תאים. ניקוי העור בעזרת סבון המועשר בחומצה לקטית מסייע לניקוי יסודי מבלי לייבש את העור. בנוסף, החומצה הלקטית מסייעת לשיקום נזקים שנגרמים לעור כתוצאה מחשיפה לשמש.

לחומצה הלקטית יתרונות נוספים:

  • אנטי אייג’ינג: תכשירי טיפוח רבים מכילים חומצה לקטית בשל יעילותה במניעת קמטים, קמטוטים, כתמי גיל ופיגמנטציה.
  • טיפול באקנה ובזיהומים: החומצה הלקטית מטהרת את העור ושומרת עליו בריא ובעל מרקם נעים.

 

מה עוד אפשר לעשות כדי לשמור על הלחות?

  • השתמשו בקרם לחות באופן יום יומי : קרם לחות מכיל נוגדי חמצון וחומרים אנטי דלקתיים ומסייע לעור להתמודד עם השפעת מזג האוויר והיובש. מעבר לכך, עור יבש עשוי להיות מגורה, וקרם הלחות יסייע לכם להפחית את תחושת הגירוי.
  • שימוש בתכשירים בעלי pH3.5 : תכשירים אלו בעלי רמת חומציות גבוהה שאינה פוגעת בשכבה השומנית של העור, ולכן מסייעת לשמירה על הלחות הטבעית.
  • הקפדה על מקלחות קצרות : שהייה ממושכת במים מייבשת את העור, לכן עדיף להקפיד על מקלחות בנות חמש עד שבע דקות במים פושרים.
  • שתיית מים בכמות מספקת : כדי שהעור ישמור על מאגרי הלחות הקיימים מומלץ לשתות בין 8-12 כוסות מים ביום. המים ממלאים את תאי העור בנוזלים ומסייעים למניעת יובש בעור.

תחליב הסבון הטיפולי של לקטופיל הוא היחיד בעל רמת חומציותpH 3.5 , אינו פוגע בשכבה השומנית של העור ואינו מייבש אותו. התחליב נבדק קלינית והוכח כיעיל לטיפול בעור יבש, סדוק ומגורה.

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות