טיפול באקנה שומרים על רמת החומציות של העור

5 בפברואר 2012

המלחמה באקנה מתחילה בשיקום המעטפת החומצית של העור, ולכן כדאי להכיר אותה ואת התכשירים ששומרים עליה

80% מהמתבגרים מוטרדים בעקבות הופעת פצעי הבגרות, שנקראים אקנה, הגורמים להם למבוכה ופוגעים בדימויים העצמי ואף בחיי החברה שלהם. המלחמה באקנה מתחילה בשיקום המעטפת החומצית של העור, ולכן כדאי להכיר אותה ואת התכשירים ששומרים עליה

הבשורה הטובה: אתם לא לבד. 80% מהמתבגרים סובלים מפצעי אקנה בדרגות חומרה שונות, ותופעה זו יכולה להופיע גם בגיל מאוחר יותר אצל בעלי עור שמנוני. כדאי לדעת שפצעי בגרות אינם רק עניין של מזל, ואפשר למנוע אותם או לפחות להפחית את מידת החומרה שלהם. אז מה עושים ואיך מטפלים בפצעים הכל כך מטרידים האלה? בשלב הראשון כדאי להכיר את מבנה העור, את הגורמים לאקנה ואת מנגנוני הפעולה של תכשירים שמותאמים במיוחד לניקוי הפנים בעת פצעי בגרות.

 

מי אחראי להופעת פצעי אקנה?

העור שלנו מכיל בלוטות שומניות שנקראות בלוטות החלב. בעקבות השינויים ההורמונאליים בגיל ההתבגרות מתרחשת פעילות יתר של בלוטות אלו, שגורמת להפרשת יתר. ההפרשות גורמות לסתימת הנקבוביות של העור ולהיווצרות “פקקים לבנים” על פני העור, שבשפה המקצועית נקראים קומודונים. חלק מהקומודונים נמצאים מתחת לפני העור ונראים כמו בלוטה לבנה, ועם הזמן הם עולים כלפי מעלה. עם חשיפתם, החמצן שבאוויר גורם להם להשחיר. אלו אותם “ראשים שחורים” שמוסרים לרוב בטיפולים קוסמטיים.

סתימת הנקבוביות מונעת מהשומן להתנקז החוצה, ולכן גוררת תגובה דלקתית של העור – שהיא אותם פצעי בגרות שמטרידים את בני הנוער. הטיפול בפצעי הבגרות מתחיל במניעת היווצרות הדלקת על ידי איזון המעטפת החומצית של העור.

רמת החומציות הטבעית של העור נעה בין 4 pH לבין 5.5 pH. בעת דלקת, רמת החומציות של העור הופכת לבסיסית יותר, וערכה עולה. לכן, בעת בחירת תכשיר ניקוי, רצוי לבחור בתכשיר חומצי בעל 3.5 pH. ככל שערך ה-pH של התכשיר נמוך יותר, כך ההשפעה האנטי דלקתית שלו גדולה יותר והוא מסוגל להגן על העור מפני זיהומים והתפתחות פצעי אקנה.

 

איך לקטופיל מסייע לטיפול באקנה?

לקטופיל יאנג הינו מוס טיפולי לניקוי עור הפנים, המותאם במיוחד לעורם של בני הנוער. הוא מורכב מפורמולה ייחודית שאינה קיימת בתכשירים אחרים, המאזנת את המעטפת החומצית של העור ומסייעת למניעת הדלקת, באמצעות פעולה עדינה שאינה מייבשת את העור.
לקטופיל יאנג הינו תכשיר ניקוי הפנים היחיד ברמת חומציות 3.5 pH. הוא אינו מכיל דטרגנטים מזיקים וחומרי הקצפה, ההקצפה בו נוצרת בזכות מבנה הבקבוק הייחודי. אחד ממרכיביו העיקריים הוא חומצה לקטית, שהינה חומצה טבעית המיוצרת מחלב. עם המפגש עם העור מייצרת החומצה הלקטית שכבת הגנה טבעית שמעודדת את התחדשות העור והבראתו, ואף מונעת הופעת פצעונים חדשים. מומלץ להשתמש לקטופיל תחליב סבון טיפולי פעמיים ביום ולשטוף באמצעות מים חמימים. השימוש במוס מתאים גם לבני נוער שנוטלים תרופות נגד אקנה.


מה עוד אפשר לעשות כדי לטפל או למנוע אקנה?

  • אל תפוצצו פצעונים: פיצוץ הפצעונים גורם למוגלה לפגוע בעור שסביב הפצע, וגם שומן מהאצבעות עשוי להחריף את מצב הפנים.
  • מנעו מגע עם העור ככל הניתן: ידיים לא נקיות, ואפילו שיער ארוך שנוגע בפנים עשוי לגרום להצטברות שומן על העור.
  • הגנו על העור מפני השמש: חשיפה לשמש עשויה לפגוע במעטפת החומצית הבריאה של העור. יחד עם זאת, חשוב לוודא שאתם משתמשים בתכשירי הגנה ללא שומן.
  • במקרים מסוימים ורק לאחר התייעצות עם רופא עור, ניתן לשקול טיפול תרופתי באקנה.
  • התעודדו: אקנה זו תופעה חולפת, שעם טיפול נכון תעלם ולא תשאיר סימן.

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות