האטת הזדקנות עור הפנים המלצות תזונתיות

14 באפריל 2019

אורח החיים המודרני, השגרה הלחוצה בארץ והרצון העז לגוף רזה וחטוב גורמים לנו לצרוך דיאטות מוגבלות ולא מאוזנות. תפריט שמספק את כל רכיבי התזונה בכמויות המומלצות ע”י ארגון הבריאות העולמי עלול להוביל אותנו להשמנת יתר (אם הוא לא נבנה ע”י דיאטנית).

מאת: אפי ארמן דיאטנית קלינית מנהלת מוצר בכצט

בפועל, רבים מאתנו סובלים ממחסור תזונתי כלשהו, והעור הוא החלק הראשון שנפגע. תאי העור מתחלפים בקצב מהיר ולכן מחסורים תזונתיים יכולים להשפיע על מראה העור תוך זמן קצרצר.

 

איך ניתן להאט את הזדקנות עור הפנים?

הדבר הראשון עליו עלינו להקפיד בטיפול התזונתי שאנו צריכים להעניק לעורנו הוא שתיית מים מרובה, לפחות 10 כוסות ביום.

  • ויטמין C חיוני לבריאות העור מכיוון שאחד מתפקידיו הוא סיוע בבניית חלבון הקולגן, חלבון הנמצא בשכבה הפנימית של העור ומהווה את הדבק ששומר על התאים ביחד. צריכה לא מספקת של ויטמין C, גורמת לאיבוד גמישות העור ולהאצת היווצרות קמטוטים וקמטים. מזונות עשירים בויטמין C: קיווי, פלפל אדום, תות שדה, הדרים.
  • צריכת נוגדי חמצון. הגורמים הדומיננטיים בתהליכי הזדקנות העור, הם הרדיקלים החופשיים שפוגעים במבנה העור, ביציבות התאים ובתפקודם. רכיבי תזונה בעלי פעילות אנטיאוקסידנטית, כדוגמת לייקופן (הפיגמנט האדום בעגבנייה) ופרוציאנדינים המופקים מזרעי ענבים יכולים לנטרל את הרדיקלים החופשיים.נוגדי החמצון הללו יעילים מאוד בנטרול הרדיקלים החופשיים הרבה יותר מנוגדי חמצון אחרים שקיימים במזון, כגון ויטמין E.

רוצים לדעת עוד? כתבות נוספות בנושא עור ודרמוקוסמטיקה

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות