טיפול חדשני נגד כאבי שרירים: פלסטר עם משכך כאבים

23 בינואר 2012
גבר עם כאבי שרירים בפיג'מה
יצאתם לריצה, עשיתם אירובי, הייתם בחדר כושר. אתם אמורים להרגיש טוב עכשיו, נכון? ובכן, לא תמיד. כלומר, לא מיד. לפני שתרגישו חיוניות נפלאה ייתכן שתרגישו כאבי שרירים, במיוחד אם לא התאמנתם זמן מה. הבשורות הטובות? יש טיפול חדשני

במהלך מאמץ גופני אנחנו מאמצים קבוצות שרירים שונות, תנועה לא נכונה ויותר מכך, חזרה עליה, עלולה לגרום לנזק זמני לשריר בודד או לקבוצה של שרירים ומכאן הדרך אל כאבי שרירים קצרה. הכאבים הללו נשארים איתנו כ-48 שעות פלוס מינוס ופעילות גופנית נוספת בזמן זה עלולה להחמיר את הכאב ולהאריך את זמן ההחלמה.

 

פלסטר עם תרופה לשיכוך כאבים

תוצר של טכנולוגיה ייחודית, הוא פלסטר המכיל תרופה משככת כאבים והעשוי מבד עדין. זוהי המדבקה היחידה שמכילה תרופה לשיכוך כאבים ומותאמת לכאבי שרירים וכאבי גב. שילוב התכונות בפלסטר מבטיח ספיגה וחדירה אופטימלית דרך שכבות העור. הפלסטר החדשני הזה ויעיל בשיכוך כאבי שרירים וכאבי פרקים כתוצאה ממחלות או פציעות ספורט מכל סוג.

  • פעיל למשך 12 שעות
  • אינו גורם לאלרגיה מקומית או לגירוי כלשהו
  • נטול ריח
  • אינו תולש שערות ולא משאיר סימנים לאחר ההסרה.

 

כאבי שרירים זה נורמלי

כדאי לדעת שכאבי שרירים הם תגובה נורמלית למאמץ גופני חריג, וזה עוד שלב אחד בתהליך ההסתגלות לאימון. ה”הרס” של השריר במהלך האימון, יפנה את מקומות לתהליכי התאוששות ובנייה מחדש של הרקמות שנפגעו. ככה זה כשמתאמנים וככה משפרים את יכולת השרירים. עוד חשוב לזכור שהכאב החריף ילווה אתכם במהלך היומיים הראשונים שלאחר האימון וישכך באופן הדרגתי.

אם בעבר הסברה הייתה שכאבי שרירים נגרמים בעקבות עליית ריכוזי החומצה הלקטית (חומצת חלב) בשריר, הרי שכיום ברור שכאבי השרירים מקורם בקרעים מיקרוסקופיים של סיבי השריר ושל רקמות החיבור המקיפות אותם. זוהי תוצאה של רצף האירועים הבא: פעילות גופנית מאומצת, נזק שרירי, היווצרות דלקת ועלייה בטמפרטורת השריר המקומית.

כמות הקרעים ומידת הכאב תלויים בסוג האימון ובמשכו. פעילויות כגון ירידה במדרגות, ריצה במורד, משקולות וכיוצא באלה נחשבות לסוג הפעילות הטראומטי ביותר עבור השרירים מאחר והן מאלצות אותו להתכווץ תוך כדי התארכותו.

 

דרכים לטפל בכאבי שרירים

  • לנוח ולהימנע מאימון השריר הפגוע: הכאבים יחלפו מאליהם בתוך 3 עד שבוע ימים
  • לבצע פעילות אירובית קלה: ריצה קלה, לדוגמה, מגבירה את זרימת הדם לשריר הפגוע ומסייעת לו להחלים
  • לבצע מתיחות עדינות
  • לעסות בעדינות את השרירים הכואבים
  • מניעה: יש לבצע חימום ומתיחות כמו שצריך לפני האימון הבא
  • אם הכאבים ממשיכים ובעוצמות גדלות יש לפנות לרופא

 

לסיכום, יש גם טיפ סודי

חוקרים מצאו כי במקרים רבים קפאין עשוי להפחית את הכאבים בצורה די יעילה, בעיקר אצל אנשים שצריכת הקפאין הרגילה שלהם נמוכה. המחקרים מראים כי שתייה של שתי כוסות קפה בשעות שלפני האימון או לאחריו עשויה להפחית כאבי שרירים בכ-50%. אם אתם לא נוהגים לשתות הרבה קפה ועוסקים בכושר, במקרה של כאבי שרירים שתיית קפה עשוייה מאוד לעזור לכם. באופן כללי, יש קשר, חיובי ככל הנראה בין קפאין ופעילות גופנית: לקריאה נוספת על יתרונות וחסרונות של הקפאין (גם בהקשר הספורטיבי) – http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3110695,00.html

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות