סובלים מאקנה? רצוי להשתמש בסבון אנטי בקטריאלי

9 בספטמבר 2012
ילדה מחייכת עם גשר בשיניים

פצעי בגרות מתפתחים כתוצאה מתהליך דלקתי החוסם את הנקבוביות. שימוש בתכשירים אנטי בקטריאליים יכול לסייע.

תופעת האקנה, הידועה גם כפצעי בגרות או חצ’קונים, מתפתחת כתוצאה מתהליך דלקתי בעור, כשמוגלה המכילה חיידקים ובקטריות חוסמת את הנקבוביות. לכן, הדרך להתמודד עימה היא על ידי שימוש בתכשירים אנטי בקטריאליים. כל המידע על טיפול יעיל באקנה

תופעת האקנה יכולה להוות מועקה אמיתית עבור הסובלים ממנה, ומשפיעה במיוחד על בני נוער או מבוגרים שסובלים מבעיות הורמונליות. בהיעדר טיפול נכון פצעונים אלו עשויים להפוך לצלקות קבועות של ממש, לכן מומלץ להימנע מהזנחה ולטפל בתופעת האקנה מיד עם הופעתה.

אחת מהדרכים הנפוצות להתמודדות עם אקנה הינה שימוש בתכשירי ניקוי לפנים. תכשירים אלו מנקים את הפנים ביעילות רבה ומפנים שאריות של לכלוך ומוגלה שסותמים את הנקבוביות וגורמים להופעת פצעונים נוספים. בבואכם לבחור תכשיר ניקוי, מומלץ לבחור בתכשיר ניקוי אנטי בקטריאלי, שבנוסף ליכולת הניקוי שלו הינו יעיל גם בסילוק חיידקים ובקטריות שהתפתחו בתוך הפצעונים.

כיום, סבונים אנטי בקטריאליים הינם נפוצים ומשמשים במגוון תחומים. אפילו חומרי ניקוי ביתיים מבוססים על פורמולות אנטי בקטריאליות מתוך ההבנה שמשטחים לא רק צריכים “להיראות” נקיים, אלא צריכים להיות באמת נקיים מחיידקים.

 

מהו סבון אנטי בקטריאלי?

סבון אנטי בקטריאלי הוא סבון המכיל חומרים כימיים כמו triclosan או triclocarban הפועלים למיגור מושבות החיידקים או לפחות למזעורקצב צמיחת החיידקים על העור. שימוש בסבון אנטי בקטריאלי מחטא את העור בייסודיות ומהווה חלק חשוב מאוד תהליך הריפוי.

הסבונים האנטי בקטריאלים הראשונים פותחו בשנות ה-70 של המאה העשרים, ושימשו רופאים בחדרי ניתוח. לאחר שהם נמצאו יעילים במלחמה בחיידקים, הסבו אותם גם לשימושיים ביתיים בתחומי הניקיון והטיפוח האישי.

כיצד סבון אנטי בקטריאלי פועל במקרה של אקנה?
המפתח לטיפול נכון באקנה אינו טמון בניקוי אגרסיבי שמייבש את העור, שכן היובש משאיר את העור פגיע יותר במקרי של חשיפה לחיידקים וזיהומים ומגביר את התפרצות האקנה. לעור יש מעטפת חומצית טבעית שמגנה עליו, ושימוש בסבונים מייבשים פוגע בה ומחליש את יכולת ההגנה הטבעית של העור מפני זיהומים.

הסבונים האנטי בקטריאליים לרוב מאופייניים בפעולה עדינה, ששומרת על מאזן הלחות הטבעי של העור ונלחמת רק בשכבת החיידקים שגורמת לדלקת הגורמת לפצעונים. רוב הסבונים האלו הינם גם “לא קומודונים (Non Comedognic)” ואינם מכילים חומרים שסותמים את הנקבוביות.

 

לקטופיל מבית כצט

לקטופיל תחליב סבון הינו סבון אנטי בקטריאלי בעל רמת חומציות אופטימלית של 3.5pH, השומרת על המעטפת החומצית ואינה מייבשת את העור. ככל שערך ה-pH של תכשיר הניקוי נמוך יותר, כך ההשפעה האנטי בקטריאלית שלו גדולה יותר והוא מסוגל להגן על העור מפני זיהומים והתפתחות פצעי אקנה.

אחד ממרכיביו העיקריים הוא חומצה לקטית, שהינה חומצה טבעית המיוצרת מחלב. בנקודת המפגש עם העור מייצרת החומצה הלקטית שכבת הגנה טבעית המעודדת את התחדשות העור והבראתו.

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות