עור ענוג בכפות הידיים

3 במאי 2018

עור הידיים הוא הראשון להיפגע מפני מזג אוויר וגם הראשון שמראה את הגיל האמיתי. הידיים הן למעשה כלי עבודה של גוף האדם, לכן העומס שמוטל עליהן מידי יום הוא עצום. הסימנים הראשונים מתחילים להראות כבר בתחילת העשור השני.

מאת שרון רשף לוי- מנהלת מוצר לקטופיל בכצט

הבעיה המרכזית המשפיעה על הידיים היא אובדן לחות.

מה עושים על מנת לשמור על עור הידיים?

קרם הידיים יוצר מחסום בפני פגיעה וגם עוזר למנוע את בריחת הלחות.
קרם ידיים טוב הוא קרם שיכול להיספג בקלות, בלי להותיר הרגשה שומנית ומצד שני יוצר את המחסום הנחוץ.
מריחה יומיומית של קרם יעיל כמו לקטופיל קרם ידיים המכיל חומצה לקטית מעניק לעור הגנה מפני יובש, נספג בקלות ומסוגל להרגיע ולשקם נזקים וסדקים העור.

 

טיפים לשמירה כפות ידיים בריאות ויפות

  • לפני שטיפת כלים או כל התעסקות אחרת עם מים מומלץ למרוח שכבה עבה של קרם על הידיים. הקרם יגן על העור מפני פגיעת הדטרגנטים.
  • לאחר שטיפת הכלים מומלץ למרוח שכבה חדשה על העור כדי לספק לו בחזרה את הלחות שאבדה עם המים.
  • בימים בהם הידיים סובלות מיובש מוגבר מומלץ למרוח עליהן שכבה עבה במיוחד וללכת לישון עם כפפות כותנה. בבוקר הן יהיו נעימות ורכות למגע.
  • לא מומלץ לחשוף את הידיים לשמש או לקור. בימי הקיץ הקפידו למרוח בתדירות גבוהה מסנני קרינה גם על הידיים. בחורף אמצו את מנהג האירופאים ולבשו כפפות להגנה מפני הקור.

מה הסיפור הגדול סביב החומציות?

עור גופנו מגן על עצמו באופן טבעי באמצעות שמירה על רמת החומציות. המדענים מודדים את החומציות בערכי pH . ערכי pH הנמצאים מתחת ל-7 מראים על חומציות וערכי pH מעל ל-7 מראים על בסיסיות. ערך ה- pH הנורמאלי של העור נע בין 4-6, ובמילים אחרות, עור בריא הוא חומצי. כאשר פוחתת החומציות מתרופפים תאי השכבה החיצונית, היא מתרככת ומאבדת את יעילותה כמגינה על העור. העור הופך רגיש יותר לזיהומים וגם יופיו ורכותו נפגעים.

לחומציות העור שני תפקידים עיקריים:

  • הגנה טבעית על העור מחיידקים הגורמים לזיהומים ומחלות.
  • השתתפות בתהליך התחדשות תאי העור.

במקום להשתמש במוצרים העשויים מחומרים כימיים בסיסיים שמורידים את חומציות העור מומלץ להשתמש במוצרים המכילים חומצה לקטית, ממשפחת החומצות האלפא הידרוקסית, מקנה לעור חומציות ויעילה במיוחד כמרכיב המוסיף לחות טבעית, תורם להתחדשות התאים ומסייע בשמירה על עור גמיש.


חומציות ועור הגוף

חומציות העור שונה אצל אנשים שונים ובאזורים שונים של הגוף. באזורים הרגישים במיוחד של הגוף כמו קפלי עור, בית שחי, מפשעה ובין אצבעות הרגליים, החומציות נמוכה, והעור באזורים אלו הופך לפגיע ויבש יותר. אזורים אלו נפגעים לעיתים קרובות יותר על ידי גירויים, אקזמות ואדמומיות.

סבון רגיל עשוי מחומרים כימיים ברמת חומציות בסיסית שמורידים את החומציות של העור. בנוסף, לעיתים קרובות הם מכילים גם חומרי בישום שגורמים לגירוי העור.

לקטופיל 3.5 pH תחליב סבון נוזלי, מנקה את העור מבלי לגרום לגירוי או יובש מוגבר.

 

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות