שמירה על היגיינה אינטימית בקיץ ישראלי

6 ביולי 2019

הגיינה נשית חשובה תמיד, אך בימי הקיץ היא חשובה כפליים. החום, הלחות, ההזעה ומקומות בילוי כמו ים ובריכה הם קרקע פורייה להתהוות מצבים דלקתיים וזיהומיים. אז איך בכל זאת תוכלי לצלוח את הקיץ ולהגן על האזור האינטימי שלך?

על הגיינה נשית בימי הקיץ הלחים. איך לבלות בים ובבריכה, לטייל ברחבי הארץ ובחו”ל, לנפוש, להישאר רעננה, נשית ונינוחה.
ימי הקיץ מזמנים לנשים, אימהות ונערות שפע של בילויים והתרוצצויות מחוץ לבית. אימהות פעלתניות מבלות עם ילדיהם בים, בבריכה ובגנים הציבוריים. נשים ונערות צעירות נפרדות מספסלי הלימודים והעבודה ומבלות שעות רבות בחופי הים ובבריכה, במחנות הקיץ, בטיולים בארץ ובחו”ל ובמועדונים. הקיץ הוא זמן להשתחרר, לצבור חוויות כיפיות, לבלות, לחגוג וליהנות מהחיים.

כדי שהחגיגה תימשך עלינו להקפיד ולשמור על הגיינה נשית . להגן על עצמנו בעת שאנו שוהות בסביבה ציבורית לחה ורווית חיידקים וזיהומים: בבריכה, בג’קוזי ובים, במקלחות ובשירותים הציבוריים, בזמן של פעילות ספורטיבית, ובשעות ארוכות של צעידה במוזיאונים, ברחובות הערים ובמרכזי הקניות.

 

הגיינה נשית בים ובבריכה

הגיינה נשית חשובה תמיד, אך בימי הקיץ היא חשובה כפליים. בילוי בים ובבריכה חושף את האזור האינטימי להתהוות של דלקות וזיהומים.

זיהומים ודלקות בנרתיק – מה עדיף ים או בריכה?

 • במי הים יש פחות סיכוי לחטוף מחלות זיהומיות ודלקות הקשורות למערכת המין הנשית ומערכת השתן בגלל הרכב המינרלי של מי הים.
 • במי בריכה (מים עומדים) המטופלים בכלור – יש סיכוי גבוה יותר להדבקות בזיהומים במערכת המין הנשית ומערכת השתן ולהזדהמות פצעים.
 • הכלור במי הבריכה משנה את מאזן החומציות (pH) בנרתיק דבר הגורם לשגשוג פטריות ומזהמים אחרים.
 • בנוסף בגדים צמודים ורטובים הנלבשים לאורך זמן, תורמים גם כן להתפתחות סביבה המתאימה לשגשוג פטריות ומזהמים בנרתיק ובמערכת השתן.

על מנת לשמור על הגיינה אינטימית יש להקפיד על שימוש יומי בתחליבי סבון נשיים ובעלי דרגת pH נמוכה, על החלפה תכופה של תחתונים, מגיני תחתון, ותחבושות או טמפונים בעת מחזור, על ניקוי האיזורים האינטימיים באמצעות מגבונים אינטימיים,

שטיפות אינטימיות וג’ל להרגעה – במטרה להגן על האיזורים האינטימיים הרגישים והסמוכים לאיברי השתן ולחלל הבטן הפנימית. יש לטפל בכל עיקצוץ או זיהום קל שעלול להחמיר. לשים לב לכל הפרשה חריגה, גירוי במפשעה (עקב שפשפת או גילוח) ולטפל בהם בזמן.

לשמחתנו הנשים מוצעים לשימושינו מגוון רב של מוצרים חדשניים שמותאמים לצרכינו הנשיים. לכן כדאי להתייעץ עם רוקחים מוסמכים ויועצים בחנויות הטבע, ולפי הצורך להצטייד במוצרים המתאימים.

 

המלצות לשמירה על בריאות אינטימית

ההמלצות והטיפים הבאים יעזרו לך למנוע פטריה בנרתיק ולשמור על הבריאות האינטימית שלך.

 • הקפדה על לבישת תחתונים אווריריים (רצוי מכותנה) והימנעות מלבישה של מכנסיים הדוקים.
 • החלפה תכופה של מגיני תחתון, טמפונים ותחבושות היגייניות רגילות (והימנעות משימוש בתחבושות או טמפונים ריחניים).
 • שימוש בשטיפות אינטימיות ובתחליבים המשמרים את האיזון הטבעי בנרתיק (המופקים מחלב, מחומצה לקטית). תחליבי סבון כגון פמינה פרש המועשרים באלוורה ושמן עץ התה מסייעים מאוד במקרים של גירוד ועיקצוץ. גם נערות יכולות להשתמש בשטיפות אינטימיות כדוגמת פמינה יאנג.
 • מקלחות תכופות בעת שהייה ארוכה בים או בבריכה וייבוש במגבת נקייה.
 • שטיפה במים של האיזורים האינטימיים לאחר קיום יחסי מין (או שימוש במגבונים אינטימיים)
 • להצטייד באריזות אישיות של: מגבונים אינטימיים, סבון לרחיצה אינטימית, תחבושות הגייניות, מגיני תחתון ותחתונים להחלפה.
 • להצטייד במגיני אסלה וללמד גם את הנשים הקטנות שלא לשבת על אסלות חשופות.
 • המנעות משטיפות נרתיקיות קיצוניות (באמצעות חומץ, תמיסת יוד, תמיסת קלי וביקרבונט). שטיפות אלו מזיקות לסביבה הטבעית והנורמלית של ה”חיידקים הטובים”, עלולות להוביל את הזיהומים לחלל הבטן, לגרום למחלות צוואר הרחם ובדרכי השתן.
 • במקרים של שימוש ממושך באנטיביוטיקה יש להיוועץ ברופא ולהיעזר בחומרים שמחזירים לנרתיק את “החיידקים הטובים”.
 • לקבל ייעוץ רפואי במקרה של דלקות וזיהומים חוזרים.

מגוון מוצרי פמינה עוזרים לך להלחם בסכנות ולהגן על עצמך מפני פגיעה בהגיינה האינטימית.

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות