כצט מחלקת מלגות לסטודנטים

29 בנובמבר 2009
סטודנטית

ביום ראשון, ה- 29.11 בטקס חגיגי בקריית מלאכי, יצא לדרך פרויקט החינוך “הכנה לבגרות” שבחסות קבוצת כצט ומנכ”ל החברה סיגל פירסט, בשיתוף המתנ”ס המקומי ובמעמד ראש העיר מוטי מלכה ואנשי החינוך העירוניים.

במסגרת הפרויקט סטודנטים תושבי קריית מלאכי, יכינו את תלמידי התיכון בעיר לבגרויות במקצועות המתמטיקה והפיסיקה, תמורת מלגת לימודים. ביום ראשון, ה- 29.11 בטקס חגיגי בקריית מלאכי, יצא לדרך פרויקט החינוך “הכנה לבגרות” שבחסות קבוצת כצט ומנכ”ל החברה סיגל פירסט, בשיתוף המתנ”ס המקומי ובמעמד ראש העיר מוטי מלכה ואנשי החינוך העירוניים.

הסטודנטים והתלמידים סיירו במפעלי החברה וזכו לראות מקרוב תהליך ייצור תרופות סטרילי שבמפעל. לאחר הסיור נערך הטקס להשקת הפרויקט שבמסגרתו מעניקה קבוצת כצט מלגות לימוד לסטודנטים, תושבי קריית מלאכי. במהלך הטקס הודה ראש העיר, מוטי מלכה על ההשקעה הרבה
של כלל המשתתפים בפרויקט והתגאה בהתקדמות המרשימה של קריית מלאכי בנושא החינוך והזכאות לתעודת בגרות. לדבריו כעת לאחר שמספר הזכאים לבגרות בעיר עלה, יש לשמר את ההישג ולהשקיע באיכותה של התעודה עצמה. יו”ר חברת כצט, מאיר כהן הדגיש כי פרויקט “הכנה לבגרות”, הינו פרויקט בעל חשיבות אדירה, מכיוון שבזכותו התלמידים של היום הופכים להיות הסטודנטים של המחר, והסטודנטים אשר סיימו את לימודיהם
בתחומי ההנדסה, הביולוגיה והכימיה יכולים להשתלב במפעלי החברה בהצלחה רבה.
כצט תומכת במתנ”ס בקריית מלאכי זה שנים רבות.

“הסיוע למתנ”ס הוא חלק מן האסטרטגיה של החברה לסייע לקהילה בקרבה היא פועלת וממנה מגיעים עובדי החברה”, אומרת מנכ”לית כ.צ.ט סיגל פירסט.

רקע

במסגרת המעורבות הקהילתית של קבוצת כצט וקרן יוכבד וא.ז כהן, ע”ש המייסדים של כצט, החליטה החברה להעניק זו השנה השנייה מלגות שכר לימוד לסטודנטים תושבי קריית מלאכי הלומדים בתחומי ההנדסה והמדע. בתמורה למלגת הלימודים חונכים הסטודנטים תלמידים מבתי הספר התיכוניים בעיר ומלווים אותם להצלחה בבחינות הבגרות הריאליות. הפרויקט מבקש ליצור רשת תמיכה הדדית בנושא ההשכלה הגבוהה בין התלמידים לסטודנטים, תושבי העיר, במטרה לשפר את הישגי התלמידים, ולשלב ככל הניתן את הסטודנטים, עם סיום לימודיהם בתפקידים ניהוליים במפעלי החברה.

מפעל התרופות של קבוצת כצט הוקם בקריית מלאכי, כחלק מהחזון לקידום הפריפריה וכיום מעסיקים עובדים רבים מהאזור. כצט אימצה את המתנ”ס המקומי בקרית מלאכי במטרה לקדם את התרבות והמדע בקרב ילדי המקום. משנת 2004 מעבירה כצט מלגה חודשית המשמשת לקיום חוגים שונים לילדי קריית מלאכי, לדוגמא, טיסנאות, שחמט, מחשב ואינטרנט, אלקטרוניקה, מוסיקה, אומנות, תיאטרון קהילתי ועוד. באמצעות קרן כהן, כצט תומכת בשיתוף עם המתנ”ס בהעשרת תלמידי תיכון בקריית מלאכי והכנתם לבחינות הבגרות ע”י סטודנטים מקומיים, ובתמורה מקבלים הסטודנטים מלגות.

 

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות