הדים רבים ל”כנס המוהלים” מבית כצט ואיגוד המוהלים

15 ביוני 2009
הדים רבים ל”כנס המוהלים” מבית כצט ואיגוד המוהלים

באירוע, בחסות כצט, השתתפו 200 מוהלים מכל רחבי הארץ. מטרת הכנס: להרחיב את הידע הרפואי של כלל המוהלים, ולחדד את האפשרות למתן טיפטיפות נובימול להורדת חום ושיכוך כאבים כבר מגיל 0

הדים רבים ל”כנס המוהלים”, אותו הפיקה חברת כצט, יצרנית של טיפטיפות נובימול, בהיכלי כתר הרימון בני ברק. באירוע שנערך בשבוע שעבר, השתתפו 200 מוהלים מכל רחבי הארץ, כשמטרת הכנס הייתה להרחיב את הידע הרפואי של כלל המוהלים, ולחדד את האפשרות למתן טיפטיפות נובימול להורדת חום ושיכוך כאבים כבר מגיל 0.
בכנס נאם יו”ר איגוד המוהלים – הרב חיים מילר שהדגיש במהלך דבריו את חשיבות היחס שעל המוהל לתת להורי הפעוט. בנוסף העלה את מחויבות המוהל לדיסקרטיות על מצבו של הנימול, ולרגישות במיוחד כשמצבו הרפואי של הפעוט מורכב.
הרב מילר הודה לחברת כצט “שרואה בקהילת המוהלים מרכיב חשוב בהתפתחות החברה ומשקיעה לשם כך מאמצים רבים”

בהמשך הרצה ד”ר דורון כרמי- מומחה ברפואת ילדים ואנדוקרינולוגית ילדים,על היתרון בתרופת טיפטיפות נובימול הניתנת במנות קטנות המותאמות לתינוקות בהתאם למשקל גוף הפעוט ולא לפי גילו מה שממומלץ לתת לפעוט בשעת הצורך לאחר הברית, על מנת להקל על הכאב. בנוסף, העלה דר’ כרמי את הצורך להימנע מנתינת יין המכיל אלכוהול. ולהעדיף מיץ ענבים או מי סוכר להרגעת הפעוט.
ד”ר כרמי הוסיף כי פעוט שסובל זמן ממושך עלול להישאר עם צלקות נפשיות, מה שמחייב התייחסות רצינית לבכי ממושך של הפעוט ולהמלצה לתת לו את תרופת טיפטיפות נובימול לשיכוך כאבים מייד לאחר הברית.

לאחר ההרצאה נערך סימפוזיון בו השיב ד”ר כרמי על השאלות הרבות והמגוונות שהועלו ע”י המוהלים במצגת מפורטת בה למדו המוהלים על מערכת העצבים המשפיעה על הכאב ומביאה לבכי.

ד”ר כרמי מסר כי הוא הופתע מכמות השאלות המגוונות, והידע הרפואי שקיים בציבור המוהלים ורצונו להעשיר את הידע הרפואי.

בהמשך הערב, חולק שי נאה לכל מוהל וערכת מידע שימושי להורים בה קיים פירוט החל מההצטיידות לברית וכלה בהוראות רפואיות מפורטות לאחר ברית המילה עם טבלאות מפורטות מבית כצט.

 

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות