המוגלובין נמוך בהריון (אנמיה בהריון) ולאחר לידה

המוגלובין נמוך בהריון ולאחר לידה

נשים בהריון אמורות לצרוך פי שניים יותר ברזל לעומת נשים בגיל הפריון שאינן בהריון. צריכת מוגדלת של ברזל בהריון נובעת גם בשל התפתחות העובר וגם מכיוון שנפח הדם בגוף עולה בתקופה זו.
במידה והגוף השתמש ברזרבות הברזל הקיימות, ולא נוצרו מאגרי ברזל חדשים עלולה להיווצר אנמיית הריון, גם בקרב נשים שלא סבלו מרמת המוגלובין נמוכה לפני ההריון.

מחקרים מהשנים האחרונות¹ מצביעים על קשר בין המוגלובין נמוך בהריון לבין לידת תינוקות במשקל נמוך ולידה מוקדמת  ומחקרים אחרים מצביעים על הקשר שבין אנמיה בהריון לבין ההתפתחות המנטלית של התינוק² .

 

המשרד האמריקאי לבריאות האישה  (WHO) ממליץ לכל הנשים בהריון לנקוט בצעדים הבאים³:

  • במהלך ההיריון, וודאי שאת מקבלת 27 מיליגרם ברזל מדי יום. השתמשי בתוספי ברזל לפי הצורך (וכמובן – בהתייעצות עם גורם רפואי).
  • בקשי הפניה לביצוע בדיקות דם לגילוי אנמיה כבר בתחילת מעקב ההיריון
  • 4-6 שבועות לאחר הלידה, מומלץ לבצע בדיקת דם לוודא שאינך סובלת מאנמיה.

הסימפטומים הנפוצים של אנמיה (עייפות, חולשה, סחרחורות, קוצר נשימה) יכולים להופיע אצל נשים בהריון, ללא כל קשר למחסור בברזל, כך שהדרך הטובה ביותר לגלות אנמיה היא ביצוע בדיקות דם לבדיקת רמת ההמוגלובין.

 

אינדקס מוצרים
פריפול טבליות לטיפול ומניעת אנמיה

פריפול טבליות (Iron Hydroxide Polymaltose)

למניעה ולטיפול באנמיה הנגרמת מחוסר ברזל
פריפול- ברזל קל לעיכול

תזונה, עיכול וכושר ספיגת הברזל בגוף

תוספי ברזל יכולים לסייע רבות לאנשים אשר סובלים ממחסור חמור בברזל בגופם. הם מציעים כמות גדולה מהיסוד החשוב, וכך ניתן לכאורה, על ידי נטילה של טבלייה אחת בלבד ביום, למלא את המחסור ולהגיע לרמה התקינה. אבל, רבים לא יודעים כי שם המשחק כאן הוא לא כמות הברזל שנכנסת לגוף, אלא מהי הכמות שנספגת בו בפועל.
29/03/2015
יש להמשיך בצריכת ברזל גבוהה גם לאחר לידה

על החשיבות שבנטילת ברזל גם אחרי הלידה ובזמן ההנקה

תקופת ההיריון, כידוע, דורשת מהאם לעתיד שינויים בהרגלי התזונה. זאת, במטרה לספק לעובָּר ולגופה שלה את כל אבני הבניין החשובות להתפתחות תקינה. אחת ההמלצות המוכָּרות ביותר לנשים בהיריון נוגעת לצריכה מוגברת של ברזל - פי שניים מהכמות הרגילה המומלצת לאישה שאינה הרה. אך מה קורה לאחר הלידה? האם גם אז חשוב לשמור על צריכה גבוהה יחסית של ברזל? בהחלט כן.
22/03/2015

עירוי ברזל: לטיפול יעיל באנמיה לאחר לידה

במקביל להקפדה על התזונה, יש לוודא כי גופה של אשה לאחר לידה מקבל את אספקת הברזל הדרושה לו באמצעות נטילת תוספי ברזל. זאת, מכיוון שלעיתים הבעיה אינה בכמויות הברזל שנצרכות, אלא ברמת הספיגה של הברזל בגוף.
12/05/2013
אנמיה, חוסר ברזל
פענוח בדיקות דם

האם בדיקת הדם שלכם מעידה על אנמיה או המוגלובין נמוך?

בדיקת הדם מצביעה על המוגלובין מתחת ל 12 מיליגרם? הפריטין מחוץ לסוגריים? ייתכן שנמצאה הסיבה לעייפות שאתם חשים – המוגלובין נמוך או אנמיה; הפיתרון: צריכת ברזל
9/05/2013
מומלץ לבלוע את תוסף הברזל עם מים או מיץ תפוזים

אנמיה בהיריון: סיבות סימפטומים ודרכי טיפול

מהי אנמיה בהיריון ואיך אפשר למנוע אותה, ומה הקשר בין עצירות בזמן ההיריון למחסור בברזל? כל התשובות בכתבה
20/01/2013
חומצה פולית במהלך הריון

על ברזל, אנמיה והחשיבות שבביצוע בדיקות דם בהריון

הדאגה לשלומו של העובר מתחילה כבר עם הכניסה להריון. מעבר לבדיקות האולטרה-סאונד והחלבון העוברי, חשוב לבצע בדיקות דם בהריון כדי לזהות בהקדם מצבים של המוגלובין נמוך וזיהומים שונים שיכולים להשפיע על בריאותך ובריאותו של העובר. בכתבה זו תמצאי את כל המידע על בדיקות הדם בהריון
29/02/2012
אינדקס מוצרים
פוליק 400 תוסף חומצה פולית

פוליק 400

תוסף תזונה חומצה פולית 0.4 מ"ג
פריפל 3 סירופ לטיפול ומניעת אנמיה

פריפל 3 סירופ (Iron)

למניעה וטיפול באנמיה בילדים ומבוגרים
מוקוליט
גייסטליך
נורלבו
פמינה
אקילו ספורט
טפטפים