כל הדרכים לשמור על עור הפנים כך תשמרו על העור שלכם

14 באפריל 2013

נמאס לכם לעמוד מול המראה ולגלות שיצא לכם חצ’קון, למרות שכבר מזמן סיימתם את התיכון? כך תשמרו על העור שלכם

גיל ההתבגרות כבר מזמן מאחוריכם, אבל עדיין יש ימים שאתם קמים בבוקר ומגלים חצ’קון על הפנים או פצעון סביב הפה. הבשורה הטובה היא שיש דרך לטפל בעור הפנים ולמנוע הופעת פצעים. רוצים לדעת איך? כל הטיפים לפניכם.

לפני שנסביר איך אפשר לטפל ולמנוע, כדאי שתבינו את הסיבה להופעת הפצעים. אקנה נוצרת כשהנקבוביות של העור הנקראות גם בלוטות החלב נסתמות, וכתוצאה מכך נוצר פצעון מוגלתי. הפצעים נוצרים בדרך כלל באזור המצח האף והפה – הנקרא גם אזור ה- T. יש מספר סוגים נפוצים של אקנה: פצעים שטחיים ופצעים דלקתיים. אז מה עושים כדי לשמור על העור?

העור שלנו עטוף במעטפת חומצית שמטרתה להגן מפני חיידקים. שימוש בחומרים כגון סבון פנים או קרמים
בסיסיים עלולים לפגוע במעטפת החיצונית ולאפשר לחיידקים לתקוף את העור. לכן חשוב מאוד לבחור במוצרי

 

שטיפת פנים בסבון ועוד טיפים

שטפו פנים לפחות פעמיים ביום במים חמימים וסבון המתאים לטיפול בעור הפנים. לקטופיל תחליב סבון טיפולי מנקה את העור בצורה עדינה, אינו פוגע בשכבה השומנית של העור ולא מייבש אותו ולכן מומלץ לעור הפנים. שמירה על הלחות של העור חשובה ולכן העדיפו מוצרים שאינו מייבשים אותו כדוגמת לקטופיל יאנג

בחרו במוצרים לעור הפנים בעלי PH נמוך. העור שלנו עטוף במעטפת חומצית שמטרתה להגן מפני חיידקים. שימוש בסבון פנים, קרמים, מוצרי פילינג וניקוי בעלי PH גבוה (בסיסיים) עלול לפגוע במעטפת החיצונית ולאפשר לחיידקים לתקוף את העור. לקטופיל תחליב סבון טיפולי ב pH 3.5 שאינו פוגע בשכבה שומנית של העור ואינו מייבש את העור.

עסו את עור הפנים בתנועות סיבוביות, אבל אל תשפשפו. שפשוף חזק מדי של עור הפנים עלול לגרום לעור להיות מגורה. אחרי השטיפה מומלץ להשתמש בקרם.

אל תפוצצו פצעים. זה אולי מאוד מפתה לפוצץ פצעים מוגלתיים בעלי ראש לבן, אבל כשמפוצצים פצעים זה עלול להוביל לתוצאה הפוכה – במקום להעלים את הפצע אתם עלולים לגרום להחדרת מזהמים עמוק לתוך העור, לנפיחות ולאדמומיות של העור ובמקרים קיצוניים אפילו להשארת צלקות על העור.

נסו להימנע מלגעת בפנים שלכם עם האצבעות. הסיבה לכך היא שהנגיעה בפנים עלולה להפיץ את הבקטריות על פני העור ולגרום לעוד פצעים. שימו לב, גם כשאתם מצמידים את הפנים שלכם לטלפון הנייד אתם עלולים להפיץ את הבקטריות, וכתוצאה יופיעו פצעים. כדי למנוע זאת שטפו ידיים עם סבון לפני שאתם נוגעים בפנים שלכם: למשל, לפני שאתם מורחים קרמים למיניהם על הפנים.

אם אתם מרכיבים משקפי ראייה, הקפידו לנקות את המשקפיים לעיתים קרובות כדי להימנע לסתימת הנקבוביות של העור סביב העיניים והאף.

אם אתם סובלים מאקנה על הגוף, הימנעו מלבישת בגדים צמודים, המונעים מהעור לנשום וגם יכולים לגרום לפריחה.

נקו את הפנים מאיפור לפני השינה. לנשים המשתמשות במייק-אפ מומלץ לבחור במייק-אפ נטול שמן. כמו כן, אל תשתמשו בקרמים או תכשירי איפור ישנים, אמנם התוקף של הקרמים ארוך יחסית אבל עדיין לא מומלץ להשתמש במוצרים ישנים מדי.

הרחיקו את השיער מהפנים. השיער שלנו צובר שומן ולכלוך ולכן עלול לגרום לפצעים כשהוא בא במגע עם עור הפנים.

הגנו על עור הפנים מפני השמש והשתמשו בקרם הגנה. למרות מה שנהוג לחשוף, שיזוף אינו מונע פצעים אלא להיפך – אם אתם סובלי מאקנה חשיפה לשמש רק תחמיר את מצב הפצעים.

הקפידו על תזונה נכונה ובריאה. תזונה נכונה משפיעה גם על בריאות העור. הקפידו על תזונה הכוללת פירות וירקות טריים המכילים ויטמינים חיוניים לבריאות העור ודגים החיים במים קרים כמו דג הסלמון. הימנעו מאכילת מזון שומני, משקאות ממותקים או ג’אנק פוד המזיקים לעור.

שתו הרבה מים. המים שומרים על הלחות החיונית לעור הקפידו על שתיית מים – בממוצע, מומלץ לשתות 2 ליטר מים ביום.

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות