טיפול בקמטים – סרום, קרם פנים או פילינג מהי הדרך הטובה ביותר?

25 באפריל 2019
אישה שעשתה טיפול פנים - איך מטפלים בקמטים

אתם מעוניינים למנוע או להעלים קמטים? לפני שאתם מוציאים הון על מוצרי קוסמטיקה שונים, כדאי להכיר את ההבדלים בין המוצרים ואת היכולות שלהם במניעת קמטים

המדפים בחנויות עמוסים בשלל מוצרי קוסמטיקה, בהם קרם יום, קרם לילה, קרם עיניים, סרום, מסיכה, מי פנים, חלב פנים, פילינג וכדומה. נדירות הצרכניות שאכן יכולות להרשות לעצמן לרכוש את כל אותם מוצרים, וכן אין בכך צורך. כדי לדעת לבחור את הטיפול הקוסמטי הטוב ביותר לטיפול בקמטים כדאי להכיר את ההבדלים בין המוצרים, יתרונותיהם וחסרונותיהם.

 

קרם לחות

מוצר טיפוח בסיסי שתפקידו הוא למנוע מהלחות שקיימת בעור להתאדות. הוא אינו יכול להחדיר לחות לעור, מכיוון שעור אינו סופח לחות דרך הנקבוביות, אך יכול להעניק תחושת גמישה ורעננה לעור. קרם היום יכיל גרסה קלילה ופחות שומנית הנספגת בקלות, לעומת קרם הלילה שהינו בעל מרקם שומני יותר שנשאר על פני העור למשך זמן ארוך יותר.

יתרונותיו: קרם הלחות מכיל חומרים אוטמים, כמו: סיליקון, לינולין וכדומה, שלוכדים את הלחות ומשמרים את איזון המים בעור.
חסרונותיו: פעולתו הינה שטחית בלבד והשימוש בקרם לחות אינו יכול להבטיח מניעת קמטים או מניעת יובש.

 

קרם עיניים

קרמים אלו נוצרו מתוך התפיסה שהעור סביב העיניים הינו עדין, דק ורגיש יותר, וכן הוא לרוב האזור הראשון שבו מופיעים קמטים. קרמי עיניים מיוצרים באריזות קטנות שמבטיחות פעולה המותאמת במיוחד לאזור הזה.

יתרונות: לרוב קרמים אלו עדינים יותר, וכן עשויים לסייע לטיפול בתופעות שונות באזור העיניים, כמו נפיחות, עיגולים שחורים וכדומה.
חסרונות: מחירם יקר מאוד ולא הוכחה יעילותם במניעת קמטים, שכן בדומה לקרם הפנים פעולתם שטחית ומסייעת ללכידת לחות בעיקר. יחד עם זאת, קרמי הפנים של היום מיוצרים ברמה מאוד גבוהה ופעולתם מדויקת מאוד לכן ניתן להשתמש גם בהם לאזור שסביב העיניים.

 

סרום

זהו נוזל נטול שומן שמכיל חומר פעיל באחוז גבוה יותר מקרם הפנים. ההבטחה השיווקית שלו היא שהוא מתפקד כ”מוליך”, שמסייע להחדרת הלחות או חומרים אחרים מקרם הפנים אל העור, אך לא לכל חברה הטוענת כך יש הוכחות מחקריות שתומכות בכך.

יתרונותיו: מרקמו קל ונעים והוא נספג בעור במהירות גבוהה מאוד. לרוב, מדווח על קבלת תוצאות טובות מאוד בתחום החדרת הלחות, הבהרת העור מכתמים וכדומה אך תוצאות מעט פחות טובות בפעולות עמוקות יותר, כמו העלמת וטיפול בקמטים.
חסרונותיו: מחיר הסרום הינו יקר מאוד. בנוסף, כדי לתמוך בפעולתו רצוי לרכוש קרם לחות שמכיל את אותם חומרים כמו הסרום.

 

פילינג

תכשיר המכיל גרגירים שמבצע קילוף מכני של העור למען מראה רענן והאצת התחדשות התאים. בנוסף, קיימים תכשירים נוספים המכילים רטינואידים (חומצות על בסיס ויטמין A) או חומצות אלפא הידרוקסיות, שמבצעים אף הם קילוף עדין של העור, באמצעים כימיים.

יתרונות: קילוף העור באופן מבוקר אכן מסייע לסילוק תאי העור המתים ולסיוע בהיווצרות תאי עור חדשים.
חסרונות: אחוז החומר הפעיל בתכשירים אלו הינו נמוך מאוד, שכן משרד הבריאות קבע שתכשירים לקילוף העור על בסיס רטין A (שהינו החומר הפעיל) יינתנו רק במרשם רופא. לכן פעולתם במניעת קמטים הינה מוגבלת.


כיצד לבצע קילוף כטיפול בקמטים?

קמטים הם אחד מסממני הזדקנות העור שנגרמים כתוצאה מהידלדלות מאגרי הקולגן בעור. כדי להילחם בהם בצורה יעילה רצוי לפנות לרופא העור לאבחון מקיף ולהתייעץ איתו לגבי משחה רפואית על בסיס רטינול A, הנחשב בקהילה רפואית כיעיל למניעת קמטים על ידי עידוד צמיחת התאים החדשים ויצירת קולגן. הרטינול פועל על שכבות העור העמוקות, תומך בעור ומוסיף לו לחות. כמו כן, החומצה הרטינואית שומרת על ניקיון הנקבוביות ומבהירה את העור.

מה את יודעת על ויטמין A?

ויטמין A הינו ויטמין חיוני למערכת רבות בגוף. הוא מופיע בצורות שונות במזונות ותכשירים קוסמטיים ורפואיים שאחת מהן נקראת רטין A.
בשימוש חיצוני מעל פני העור הוא מסייע להחלקת העור, טיפול באקנה ובכתמים וטשטוש והעלמת קמטים.

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות