נאסוס פארמה (Nasus Pharma) תרסיס תוך-אפי אנטי-וירלי נגד אומיקרון

22 ביוני 2022
נאסוס פארמה

נאסוס פארמה (Nasus Pharma) מפרסמת נתונים המצביעים על יעילות In Vitro של טאפיקס (Taffix®)

תרסיס תוך-אפי אנטי-וירלי נגד אומיקרון ((Omicron הווארינט החדש המאוד מדבק של SARS – CoV – 2

טאפיקס חוסם את הווריאנט אומיקרון ((Omicron של SARS-CoV-2 בנוסף לווריאנטים אלפא (הבריטי), ביתא (הדרום אפריקאי) ודלתא

תל אביב, ישראל, 19 בינואר 2022 – נאסוס פארמה, חברת ביו-פארמה, בבעלות פרטית המפתחת תכשירים ביולוגיים בשלבים קליניים. החברה מפתחת סל תכשירים מבוססי אבקה לשימוש תוך-אפי לטיפול במצבים רפואיים אקוטיים וכאלה המהווים איום על בריאות הציבור.

המחקר

נציגי החברה פרסמו היום נתונים ממחקר In Vitro בשיתוף פעולה עם המעבדה המרכזית לנגיפים, שירותי בריאות הציבור של משרד הבריאות והמרכז הרפואי שיבא תל השומר ברמת גן, ישראל, שהוכיח כי שכבת הג’ל שיוצרת אבקת טאפיקס לאחר הדבקת תרביות רקמה במינון של הנגיף התואם לריכוז שלו שנמצא בדגימות אף שנלקחו מחולי קורונה ,(CT 22.1 at RT- PCR test) חסם ביעילות של 100% את ווארינט האומיקרון החדש של נגיף ה- SARS-CoV-2 המאוד מדבק. זאת, בנוסף ליעילות טאפיקס בתנאים דומים, שפורסמה לאחרונה ,כנגד שלושת הוואריאנטים אלפא, בטא ודלתא שהראתה בדיקת RT-PCR כמותית של תאים שהודבקו בנגיפים שהודגרו עם טאפיקס.

ווארינט האומיקרון הוא כעת הזן הדומיננטי של SARS-CoV-2 ביותר מ-100 מדינות. נמצא כי הוא משמעותית יותר מדבק, מועבר בשלבים מוקדמים יותר של המחלה ומשתכפל מהר יותר. העומס הנגיפי בחולה עם אומיקרון ועם זן דלתא, גבוה פי 1000 מהעומס הנגיפי של הזנים הראשונים שזוהו עם פרוץ הפנדמיה2,3.

“תוצאות חשובות אלו תואמות מחקרי In Vitro קודמים עם טאפיקס, שבוצעו על ידי נאסוס פארמה בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות ומעבדות מחקר אחרות, שבהם נמצאו 99.99% חסימה של נגיפי SARS-CoV-2 על ידי טאפיקס4, ו-100% חסימה של

הוואריאנטים אלפא, בטא ודלתא, כמו גם של וירוסים אחרים המוכרים כגורמי זיהומים בדרכי הנשימה העליונות. חשוב לציין שתוצאות אלו תואמות התנסות קלינית מעשית עם טאפיקס, שהראתה שהסיכון להידבק בקורונה פחת ב-78% אחרי חשיפה ל “מפיץ-על” בספטמבר 2020 במהלך הגל הראשון 5 כמו גם תוצאות שפורסמו לאחרונה של מחקר כפול סמיות מול פלצבו.

 

תוצאות המחקר

המחקר הראה הפחתה בסיכון הדבקה עם קורונה (יחס סיכויים ~ 60%) והפחתה משמעותית ביותר מבחינה סטטיסטית בתסמיני זיהום בדרכי הנשימה העליונות. תוצאות המחקר In Vitro האחרונות שלנו הן עוד הוכחה לפעילות הלא-ייחודית החזקה נגד העברה של נגיפים רבים של דרכי הנשימה, שנמצאה במחקרים קודמים”, לדברי ד”ר דליה מגידו, מנכ”לית נאסוס פארמה, “תוצאות המחקר מאשרות שוב את הרבגוניות של הטכנולוגיה שלנו נגד נגיפים שונים של מערכת הנשימה ובכלל זה SARS-CoV-2 והוואריאנטים החדשים שלו, ואת הפוטנציאל של טאפיקס להוות שכבת הגנה חשובה נוספת מפני הדבקה.”

אודי גלבוע, יו”ר מועצת המנהלים של נאסוס פארמה, הוסיף “מכיוון שוואריאנטים חדשים גורמים לגלי הדבקה חדשים ברחבי העולם, מתעורר צורך דחוף בפתרונות שיאפשרו את חידוש הפעילות הכלכלית והחברתית בבטחה. הדינמיקה המשתנה של הנגיף והמשך הופעתן של מוטציות נוספות מציבים אתגר לבריאות הציבור. הנתונים החדשים שלנו מוכיחים שטאפיקס יכול לסייע במניעת ההתפשטות של הוואריאנטים החדשים הללו בנוסף לכל אמצעי הבטיחות המומלצים האחרים. עם השימוש הגובר בעולם בטאפיקס למדנו עד כמה חשובה שכבת הגנה נוספת כדי לקדם את החזרה לשגרה בטוחה יותר.”

טאפיקס הנמכר כיום ביותר מ-25 מדינות ברחבי אירופה, אמריקה הלטינית, אסיה והמזרח התיכון, פותח כדי ליצור מיקרו-סביבה עוינת באף אשר הוכחה כמונעת מנגיפים לחדור ולהדביק תאי אף. כיום ברור לחלוטין כי האף הוא השער הראשי של הגוף דרכו חודר זיהום טיפתי נגיפי ובכלל זה נגיפים הגורמים הצטננות, נגיפי שפעת ו- SARS-CoV-2.
אבקת טאפיקס יוצרת שכבה דקה של ג’ל חומצי ייחודי על פני רירית האף ששורד 5 שעות, ומגן באופן משמעותי על תאי האף מפני נגיפים נשאפים באמצעות הגנה מכנית וכימית כאחד. ככזה, טאפיקס עשוי להיות כלי הגנה חדש חשוב בנוסף לאמצעי המניעה המרובים בהם נוקטים היום למניעת התפשטות נוספת של וואריאנטים חדשים של SARS-CoV-2 כמו גם של נגיפים הגורמים להצטננות ושפעת.

 

אודות נאסוס פארמה

נאסוס פארמה מפתחת מספר תכשירי אבקה תוך – אפיים, המבוססים על טכנולוגיית המיקרו-ספרות הייחודית שלה, שמטרתם לסייע לחולים בכמה מצבי חירום חריפים כגון נטילת מנת יתר של אופיואידים והלם אנפילקטי.
מתן תוך- אפי מתאים ביותר למצבים המצריכים מתן תרופה מהיר ויש לו יתרונות רבים כגון מתן תרופה מהיר, קלות שימוש, מתן שאינו פולשני ובטיחות. מוצרים מתוכננים של נאסוס כוללים: נלוקסון (Naloxon) תוך- אפי (הושלם מחקר מכריע) ואפינפרין תוך-אפי (הושלם שלב 2) כמו גם מספר תוכניות POC טרום-קליניות.

 

www.taffixprotect.com

[email protected]

547707807 972+ (רק לתקשורת)

References:

  1. Michal Mandelboim, Ella Mendelson, Yaron Drori, Nofar Atari, Tair Lapidot, Dalia Megiddo, Micha Gladnikoff. Taffix® Nasal Powder Spray Forms an Effective Barrier Against Infectious New Variants of SARS-Cov-2 (Alpha, Beta and Delta). Archives of Clinical and Biomedical Research 5 (2021): 794-802.
  2. https://virological.org/t/viral-infection-and-transmission-in-a-large-well-traced-outbreak
  3. Olha Puhach, Kenneth Adea, Nicolas Hulo, Pascale Sattonnet, Camille Genecand, Anne Iten, Fr édérique Jacquérioz Bausch, Laurent Kaiser, Pauline Vetter, Isabella Eckerle, Benjamin Meyer Infectious viral load in unvaccinated and vaccinated patients infected with SARS-CoV-2 WT, Delta and Omicron medRxiv 2022.01.10.22269010; doi: https://doi.org/10.1101/2022.01.10.222690104. Mann, Barbara J., et al. “TaffiX® Nasal Powder forms an Effective Barrier against SARS-CoV- 2.”Biomedical Journal of Scientific & Technical Research 33.3 (2021): 25843-25845.
  4. Klang Shmuel, Megiddo Dalia, Lapidot Tair & Naparstek Yaakov (2021) Low pH Hypromellose (Taffix) nasal powder spray could reduce SARS-CoV-2 infection rate post mass-gathering event at a highly endemic community: an observational prospective open label user survey, Expert Review of Anti-infective Therapy, DOI: 10.1080/14787210.2021.1908127
  5. https://www.nasuspharma.com/nasus-pharma-announces-clinical-data-demonstrating-efficacy-
    of-taffix-intranasal-antiviral-protection-against-common-cold-and-upper-respiratory-infection/

תפריט נגישות

תפריט ניווטלדלג לתוכן הראשיחלק תחתוןיצירת קשרמפת אתרהצהרת נגישות